1188
زایمان طبیعی و سکته مغزی مادر ۳۹ ساله!

زایمان طبیعی و سکته مغزی مادر ۳۹ ساله!

1397/11/17 بازدید641
نی نی سایت: مادر دو کودک به خاطر زور زدن زیاد موقع زایمان طبیعی دچار سکته مغزی شد! این مادر انگلیسی فکر می‌کرد به خاطر بی‌خوابی و سختی‌های مراقبت از نوزاد دچار سردردهای شدید شده، اما چند هفته بعد از زایمان طبیعی، در خانه به زمین می‌افتد و شوهرش سریع او را به بیمارستان می‌رسانند.

به این ترتیب پزشکان متوجه می‌شوند او دچار سکته مغزی شده که به خاطر پاره شدن یک رگ در گردنش موقع زایمان اتفاق افتاده است.

این زن ۳۹ ساله دو هفته بعد از زایمان فرزند دومش- که حالا ۴ سال دارد- وقتی می‌خواست دخترش را از گهواره‌اش بردارد، دردهای شدید و تیزی در سرش پیچید و وقتی دوباره می‌خواست او را در رختخوابش بگذارد، احساس کرد پای چپش خواب رفته. اما فکر کرد شاید بد نشسته بوده که پایش خواب رفته است.

اما وقتی روز بعد داشت به دخترش صبحانه می‌داد، زمین خورد و از دخترش خواست که همسرش را از خواب بیدار کند و به این ترتیب راهی بیمارستان شدند تا علائمش کنترل شود.
 
سکته مغزی مادر ۳۹ ساله موقع زایمان طبیعی!

از آنجا که او جوان بود، اضافه وزن نداشت، سیگار و الکل مصرف نمی‌کرد و فاکتورهای اصلی سکته مغزی را نداشت، پزشکان فکر نمی‌کردند دچار سکته شده باشد.
 
بعد از ۴ روز از مراجعه‌اش به بیمارستان مشخص شد این مادر سکته مغزی کرده که به خاطر خونریزی کاروتید (شاهرگ گردن) رخ داده است و خون از دیواره رگ خونی نشت کرده است.

با جمع شدن خون، لایه‌های دیواره رگ جدا می‌شوند و دیگر اکسیژن به مغز نمی‌رسد و بیشتر به همین خاطر است که سکته مغزی رخ می‌دهد؛ به گفته مسئولان این بیمارستان در لس آنجلس، زایمان طبیعی یکی از چندین فعالیت شدید است که می‌تواند باعث خونریزی شاهرگ شود.

این مادر می‌گوید: «من هیچ پیش زمینه‌ای نداشتم که سکته مغزی کنم و واقعا فقط یک بدشانسی بود. دکترها معتقدند به خاطر فشار ناشی از زایمان دچار خونریزی شاهرگ شده‌ام و برای اینکه دچار سکته دیگری نشوم، برایم داروهایی تجویز کرده‌اند».

این مادر بعد از ۱۸ روز استراحت در بیمارستان، مرخص شد و پیش دخترها و همسرش برگشت اما باید برای مدتی از ویلچر استفاده می‌کرد تا دوباره تواناتی کامل بدنش را به دست آورد.

منبع: DailyMail

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha