1478
برای تحمل دردهای قاعدگی مسکن می‌خورید؟

برای تحمل دردهای قاعدگی مسکن می‌خورید؟

1397/01/26 بازدید1567
نی نی سایت: ماهی یکبار، تعداد زیادی از خانم‌ها از دلپیچه های قاعدگی رنج می‌برند. البته شدت این درد برای افراد مختلف فرق دارد: برای یک نفر از هر 5 خانم، این دردها می‌تواند به اندازه سکته قلبی دردناک باشد!
بنابراین، تعجبی ندارد که خانم‌های زیادی به مسکن‌ها پناه ببرند؛ بعضی‌ها برای کنترل درد و انجام کارهای روزمره‌شان، 7 روز در ماه و هر روز 3-4 مسکن می‌خورند که این مقدار قابل توجهی است و می‌تواند عوارض زیادی را در پی داشته باشد.
بنا به ادعای محققان، مصرف بیش از حد مسکن‌ها می‌تواند فرد را در معرض انواع زخم معده، بازگشت اسید معده به مری یا ریفلاکس و مشکلات گوارشی از جمله یبوست و اسهال قرار دهد.
به گفته این محققان، بیشترین مقدار مجاز مصرف مسکن‌هایی مثل ادویل، 250 میلی‌گرم در روز یعنی 4 قرص است. اگر خانم‌ها، به خصوص کسانی که از آسپرین یا ایبوپروفن، سیگار و الکل استفاده می‌کنند، میزان مصرف مسکن ها را به 3 یا حتی 2 عدد برسانید، از عوارض جدی این داروها برای دستگاه گوارش خود جلوگیری می‌کنید.
این محققان توصیه می‌کنند برای دردها و دلپیچه‌های شدید قاعدگی، از یک یا چند روش طبیعی مثل ماساژ چینی، کیسه آب گرم، نوشیدن دمنوش‌های گیاهی آرامبخش و ... استفاده کنید.


منبع: دیلی میل/ DailyMail

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha