1644
اگر هنوز نمی‌دانید به درد چه کاری می‌خورید، بخوانید

اگر هنوز نمی‌دانید به درد چه کاری می‌خورید، بخوانید

1396/10/23 بازدید602
از خودتان این 5 سؤال را بپرسید تا دوباره شور و انگیزه خودتان را بازیابید:
آخرین باری که به این سؤال فکر کردید چه زمانی بوده است؟ " چه کسی هستم و واقعا به دنبال چه چیزی هستم؟"
مشاورین خانواده به شما می‌گویند که اکثر کسانی که به کلینیک رجوع می‌کنند می‌گویند هیچ‌وقت! اولویت آن‏ها کار کردن، خانواده و یا کنترل حساب‌های مالیشان است. با همه این‌ها چیزی که به زندگی معنی می‌دهد احساسات است. این احساسات است که به ما یادآوری می‌کند زندگی چیزی فراتر از لیست کارهای روزانه است.
چه چیزی شما را به وجد می‌آورد؟ با هر چیزی که سرحالتان می‌آورد یا به عبارتی حالتان را خوب می‌کند در ارتباط باشید. یک جای دنج پیدا کنید و به این فکر کنید که چه چیزهایی را در جواب پرسش‌های زیر برای خود دارید.

1- چه چیزی را در کودکی دوست داشتم؟

آیا شما رهبر یک گروه، کارآفرین، شنونده، طبیعت گرد و یا یک سازمان دهنده هستید؟
همه شما در جواب دادن به این پرسش در موقعیت یکسانی هستید. اگر پاسخ این سؤال را به سختی به یاد می‌آورید از پدر و مادر و یا افرادی که در کودکی با آن‌ها در ارتباط بودید بپرسید. برای مثال وقتی من بچه بودم، علاقه شدیدی به خواندن کتاب‌های واقعی را داشتم. نوشتن و بررسی روحیات دیگران را دوست داشتم و در واقع همه این‌ها الان شغل و حرفه من است.
اگر می‌توانستید با خودتان در 10 سالگی صحبت کنید به چه چیزی شما را تشویق می‌کرد تا کشف و جستجو کنید؟

2- درباره چه موضوعی می‌توانید ساعت‌ها صحبت کنید؟

شاید درباره غذا، مد، هنر، بدنسازی یا سیاست می‌توانید صبحت کنید. موضوعی که عمیقا و با اشتیاق درباره آن می‌توانید صحبت کنید می‌تواند شاخصی برای شناسایی چیزی باشد که به شما شور و هیجان و انرژی می‌بخشد.

3- دوستانتان درباره شما چه نظری دارند؟

در طول هفته شما ساعاتی را با دوستان خود در ارتباط هستید. زمانی که شما راحت و با آرامش هستید و یا در موقعیت‌های مختلف دیگر. ممکن است شما در نوشتن رزومه آن‌ها، کسب‌وکارشان و یا در پیدا کردن دوستان جدید به آن‌ها کمک کنید و مشکلشان را حل کنید. این قدرت درونی شماست که می‌تواند برای شما سودمند باشد و آرامش را برای اطرافیانتان به ارمغان بیاورد.

4- با وجود زمان اندک، چه سرگرمی را دوست دارید انجام دهید؟

با وجود مشغله‌های روزمره به جای آماده‌سازی یک گزارش و یا ارائه یک طرح تجاری، چه کاری را دوست دارید انجام دهید؟ یکی از مراجعین حسابدار من محصولات زیبایی ارگانیک را در آشپزخانه خانه‌اش ساخته است. من از محصولاتی مثل شامپو، ماسک صورت؛ اسکراب بدنی که او به‌طور طبیعی ساخته استفاده کرده‌ام. همیشه وقتی یک پیام از وی دارم خوشحال می‌شوم چون اکثرا به من می‌گوید: "نمونه بعدی آماده شد، حالا با خیال راحت به کار حسابداری برمی‌گردم".

5- چه کارهایی هست که مدام با خود می‌گویید روزی آن را انجام می‌دهم؟

اگر پول و یا زمانی که در اختیار دارید محدود نبود، دوست داشتید چه کاری انجام بدهید؟ چه چیزی را به خودتان قول دادید که در آینده آن را انجام می‌دهید؟ نوشتن یک رمان، برنامه‌ریزی یک رویداد یا راه‌اندازی کسب‌وکاری جدید. از کارهایی که در حال حاضر توانایی انجام آن را دارید شگفت‌زده خواهید شد.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha