2109
دیگران چطور تناسب اندام خود را پس از زایمان حفظ کردند؟

دیگران چطور تناسب اندام خود را پس از زایمان حفظ کردند؟

1394/11/11 بازدید3695

نی‌نی سایت: به آنهایی که تازه مادر شده اند توصیه جدی می شود که در طول روز برای دقایق یا حتی حداقل یک ساعت ورزش کنند. اینکه انجام حرکات ورزشی برای حفظ سلامت و تندرستی از اهمیت زیادی برخوردار است بر هیچ کس پوشیده نیست اما وقتی صحبت از دوران بارداری و هفته های پس از آن به میان می آید به این واقعیت می رسیم که هیچ  چیز به اندازه صحیح ورزش کردن نمی تواند به آنهایی که به تازگی مادر شده اند در داشتن اندامی متناسب کمک کند. در این گزارش تجربیات ساده اما جالب توجه مادران مختلفی را بیان کرده ایم که با ورزش کردن توانسته اند تناسب اندام خود را به طرز چشمگیری حفظ کنند.

آن هنگن، 27 ساله
او ساکن مونترال در کاناداست، یعنی کشوری که معمولا هوای سردی دارد. او مادر الیوت است که حالا 5 ماهه شده اما وجود او موجب نشده که مادرش توجهی به ورزش و حفظ تناسب اندامش نداشته باشد. آن هنگن می گوید: در طول دوران بارداری تازه متوجه شدم که سبک زندگی ام تا چه حد اشتباه بوده است. من ورزش نمی کردم و رژیم غذایی خوبی نیز نداشتم. پس از آنکه پسرم را به دنیا آوردم تازه فهمیدم که تا چه حد چاق شده ام. تا پیس از به دنیا آمدن فرزندم، اطرافیان می گفتند که صاحب بچه درشت جثه ای خواهم شد اما با به دنیا آمدن او و درحالی که وزن طبیعی داشت تازه متوجه شدم که خودم چاق شده ام.
او در اولین فرصت پس از زایمان و با مشورت پزشک شروع به انجام منظم حرکات ورزش کرد. تمرینات ورزشی او بر روی افزایش قوای ماهیچه ها و انعطاف پذیری آنها متمرکز شده است. او این تمرینات را در خانه انجام می دهد تا از پسرش نیز دور نباشد. آن موفق شد که پس از یک دوره تمرینات منظم ورزشی حدود 12 کیلوگرم از اضافه وزنش را کم کند حال آنکه در طول بارداری بیش از 30 کیلوگرم اضافه وزن پیدا کرده بود. او حالا به راحتی می تواند بر روی صندلی بنشیند.

کیرا دیکسون، 28 ساله
او که یک فرزند 11 ماهه دارد و حالا به عنوان مربی ورزشی در یکی از دبیرستانهای مریلند آمریکا مشغول به کار شده از همان ابتدای به دنیا آمدن فرزندش از آن بیم داشت که با ماندن در خانه و نگهداری از تیلور نتواند تناسب اندام مورد نظرش را به دست آورد. او مدتها به این نکته فکر می کرد که به عنوان مادری که حالا یک نوزاد دارد چگونه می تواند هم به فرزندش رسیدگی کرده و در عین حال به حفظ تناسب اندام و انجام حرکات ورزشی نیز توجه کند. کیرا تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داد و در نهایت به این نتیجه رسید که باید همراه با فرزندش از خانه بیرون زده و با رفتن به فضای باز هم خود و هم تیلور کوچک را از نشاط موجود در فضای باز بهره مند سازد. نشاندن کودک در کالسکه و حرکت کردن با آن درحالی که کمی سریعتر از حالت عادی صورت بگیرد می تواند تمرین ورزشی بسیار خوبی برای این دسته از مادران باشد. نکته جالب برای کیرا این بود که کودکش نیز از این تفریح سالم و هیجان انگیز لذت می برد. او از اینکه مادرش او را به این سو و آن سو می برد به وجد می آمد.

جانت ریورا، 37 ساله
جانت مادر کالیکوی 16 ماهه است. آنها در سانفرانسیسکو زندگی می کنند و جالب اینکه جانت یک آتشنشان است. اصولا افرادی که به عنوان آتشنشان مشغول به کار می شوند همواره باید بدنی آماده و ورزیده داشته باشند. به همین دلیل جانت پس از به دنیا آمدن فرزندش بیکار ننشسته و پس از آنکه پزشک به او اجازه خارج شدن از خانه و تحرک بیشتر را داد در کلاسهای حرکات موزون ورزشی ثبت نام کرد. او درحالی به این کلاسها می رود که کایلکوی دوست داشتنی را نیز همراه با خود دارد. اما بخش جالب داستان هنوز باقی مانده است. همسر جانت هم مانند او یک آتشنشان است. آنها یک خانواده ضد آتش را تشکیل داده اند و برای اینکه تندرستی خود را در اوج نگاه دارند در کلاسهای حرکات موزون ورزشی حاضر می شوند. اینکه فرزندشان نیز آنها را همراهی می کند تأثیر بسزایی در علاقمند شدنش به حرکات ورزشی داشته است.

نیکولا رینگولد، 33 ساله
نیکولا، ساکن واشنگتن مادر کایمن سه ساله است. او همسرش شیفته دوچرخه سواری هستند. به همین دلیل از زمان به دنیا آمدن کایمن، این دو صبح زود از خانه بیرون زده و پس از آنکه کلاه مخصوص دوچرخه سواری را بر سر می کنند رکاب زدن را آغاز کرده و برای حدود یک ساعت و حتی بیشتر این تمرین نسبتا سنگین ورزشی را ادامه می دهند. آنها روزی 6 کیلومتر رکاب می زنند و در این مدت کودکشان را نیز همراه خود می بینند. آنها کایمن را در محفظه مخصوصی که به پشت دوچرخه یکی از آنها متصل می شود سوار کرده تا او نیز طعم شیرین دوچرخه سواری در صبح هنگام را بچشد. نکته جالب توجه دیگر این است که آنها امسال برنامه دوچرخه سواری دو هفته ای در تابستان را پیش روی دارند. در این برنامه هیجان انگیز قرار است مسافتی درحدود 500 کیلومتر را رکاب بزنند. بدون شک آنها از این ورزش مفرح نهایت لذت را می برند.

 

ارسال نظر شما

login captcha
من تو بارداریم 11 کیلو اضافه کردم و زمانیکه پسرم 7 ماهه بود با رزیم مناسب تحت نظر پزشک متخصص تونستم حتی بیشتر از اون 11 کیلو کم کنم و از 74 به 57 برسم.هنوز با اینکه پسرم 2سال و نیمشه وزنم ثابت مونده.
من خودم از مادران موفق بحساب میام و هنشم مدیون همسرم هستم که یک دستکاه تردمیل و یه حلقه لاغری و تونستم بعد از زاینان از 70 کیلو به 55 کیلو برسم البته کنار پیاده روی ورزش و رژیمی سالم از دکتر تغذیه هم داشتم
2759

پربازدیدترین ها