1188
چرا پدران نقش مهمی در تربیت کودک دارند؟

چرا پدران نقش مهمی در تربیت کودک دارند؟

1394/06/09 بازدید2942

نی‌نی سایت: آیا شما به عنوان فردی که تازه پدر شده‌اید، یا حتی مردانی که چند سالی است پدر بودن را تجربه کرده‌اند، از خود پرسیده‌اید که واقعا تا چه حد نقش مهمی در خانواده و فرآیند تربیت کودکتان ایفا می‌کنید؟ بدون شک از نقش مهمی که دارید آگاه هستید اما بد نیست این 10 دلیل ساده اما طبقه‌بندی شده را مرور کنید تا پس از آن با اطمینان خاطر بیشتری از پدر بودن و نقش مهمی که دارید صحبت کنید.


  • چه کسی به جز مادر، کودک دلبندتان را که بر روی مبلمان یا گوشه‌ای از خانه به خواب رفته، در آغوش گرفته و به تختخواب می‌برد؟ چه کسی به او دوچرخه‌سواری آموزش می‌دهد؟
  • کودک شما ژن‌های شما را به ارث برده است. در واقع شما بخشی از تاریخ او هستید. طوری که او نگاه می‌کند، ظاهر گوش‌ها و آن صورت گرد یا کشیده، شما در شکل‌گیری این  حالت‌ها نقش اساسی را دارید.
  • شما به همسرتان که تازه وضع حمل کرده نیز توجه زیادی نشان می‌دهید. او این روزها به نوزاد دلبدنتان شیر می‌دهد. او روزهای سختی را پشت سر گذاشته و با کمک شما افسردگی کمتری را در روزهای پس از زایمان تحمل می‌کند.
  • شما به عنوان پدر نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری مهارت‌های اجتماعی کودکانتان خواهید داشت. در واقع کودکانی که همواره با پدر رشد کرده و مهارت‌های مختلف را از او می‌آموزند، در مدرسه و فرصت‌های شغلی آینده عملکرد بهتری خواهند داشت.

 

  • اینکه بتوانید پدر خوبی باشید، بروز رفتارهای عقلانی در کودک را افزایش می‌دهد. یادتان باشد وجود روابط گرم و صمیمی میان شما و فرزند خردسالتان مقدمه‌ای برای سلامت ذهنی او خواهد بود.
  • زنی که در کار خارج از خانه یک حرفه‌ای هستند و به عنوان یک شخصیت موفق شناخته می‌شوند همواره به یک چیز مهم در ذهن خود فکر می‌کنند و آن چیزی نیست جز مردی که به عنوان پدر فرزندانش، به او و موفقیت‌هایش احترام گذاشته و وی را جهت دستیابی به موفقیت‌های بیشتر ترغیب می‌کند.
  • وقتی شما وظیفه‌تان را به عنوان یک پدر خوب ایفا کنید، دختر خردسال شما یاد می‌گیرد که چگونه رفتارهای مناسبی از خود بروز دهد و در آینده مادر بهتری باشد.

  • این شما هستید که به عنوان یک پدر به پسر خردسال خود می‌آموزید که چه رفتارهایی نامناسب و چه کارهایی دارای ارزش اجتماعی است. درحقیقت از هم اکنون او را از جرم و جنایت و زندان به دور نگاه می‌دارید.
  • کودکانی که تحت تأثیر رفتارهای درست و منطقی پدران خود رشد می‌کنند، زندگی شادتری را تجربه می‌کنند. آنها همان‌قدر در 7 سالگی شاد و سرزنده هستند که در 33 سالگی و به عنوان یک مادر یا پدر شاد و زنده دل خواهند بود.
  • اگر می‌خواهید کودک نوپایتان نه تنها در کودکی بلکه در آینده از سطح بالایی از حس اعتماد به نفس برخوردار باشد و با دیگران رفتاری دوستانه و توام با احترام داشته باشد، این شما هستید که به عنوان یک پدر با رفتارهای درست می ‌وانید یک تعیین‌کننده مهم باشید.

ارسال نظر شما

login captcha