1478
آخر هفته در تبریز، تهران، نوشهر و اصفهان

آخر هفته در تبریز، تهران، نوشهر و اصفهان

1398/04/12 بازدید1315
گرم بودن هوا را بهانه در خانه ماندن نکنید، آخر هفته‌هایی که بدون سرگرمی و تفریح به سر شود حتما کسل کننده خواهد بود. سرسبزی درختان و رسیدن میوه‌های خوش آب و رنگ، نوید تابستان را می‌دهد و شما را به جنب و جوش بیشتر ترغیب می‌کند. حالا که با تعطیلات بچه‌ها خانواده گرم شما دور هم است آخر هفته‌ها را با یک برنامه ریزی ساده و خلاقانه به خاطره تبدیل کنید. قطعا سال‌ها بعد از این تجربه‌های هیجان انگیز و خاطره‌ی همین روزهای در حال گذر داستان‌های زیادی برای تعریف کردن خواهید داشت.

به یک موزه روستایی بروید / آخر هفته در موزه گیاهان دارویی کندلوس در نوشهر

هیچ لذتی بالاتر از طبیعت گردی نیست، باید ساعت‌ها در دل جنگل و سرسبزی دشت و کوه‌ها پیاده‌روی کنید تا با ما هم نظر شوید. برای مثال این آخر هفته سری به روستای کندلوس در 75 کيلومتری جنوب شرقی نوشهر، منطقه کجور بزنید تا هم نفسی تازه کنید و هم اولین موزه روستایی جهان را از نزدیک ببینید. جایی خوش آب و هوا و تماشایی که حدود 250 گونه گیاه ژنتیک ارزشمند از جمله گیاهان اصلی دارویی و معطر و همچنین اسانس‌ها و روغن‌های گیاهی تولید و عرضه می‌شود. موزه‌ای زنده و دیدنی که می‌توانید ساعت‌ها از جای جای آن دیدن کنید و سپس تمام کوچه پس کوچه‌های که با که فرشی از سنگ‌های محلی در زیر پای شما گسترده شده است را سیاحت کنید. تماشای این موزه و دیدن کردن از روستای کندلوس را از دست ندهید.

روستای کندلوس

مهمان هنرمندان آذربایجان شرقی شوید / آخر هفته در نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری تبریز

این روزها فضای گرم و دلنشینی در تبریز برپاست آن هم به دلیل حضور صدها هنرمند در زمینه صنایع دستی که تمام دست سازه‌های خود را در معرض نمایش گذاشته اند.دورهمی هنرمندانه‌ای که تنها سه روز آخر همین هفته را میزبان شما هستند تا در غرفه‌های خود انواع سفال و سراميك، حكاكی روی فلز، توليدات چرمی دست دوز، تراش سنگ های قيمتی و نيمه قيمتی، معرق و مشبك چوب، رو دوزی های سنتی، شيشه گری فوتی، زيور آلات سنتی را ارائه کنند. اینجا سرشار از رنگ و انرژی‌ است پس اگر دوست دارید زیباترین صنایع دستی هنرمندان ایران را یکجا ببینید سری به این نمایشگاه که تا 15 تیر در تبریز، محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز برپاست بزنید.

از یک موزه متفاوت دیدن کنید / آخر هفته در موزه پمپ بنزین تهران

اینجا یکی از موزه‌های متفاوت شهر تهران است که قبلا شبیه آن را جایی ندیده‌اید بنابراین برای آخر هفته شما بازدید از موزه پمپ بنزین را پیشنهاد می‌کنیم. جایی که در قلب تهران یعنی خیابان انقلاب، خیابان سعدی، نبش کوچه رفیعی واقع شده و تنها پمپ بنزین باقی مانده از سال‌های دور و سومین پمپ بنزینی است که در تهران ساخته شده است. این موزه که از اول تیرماه به عنوان اولین موزه‌ی پمپ بنزین تهران افتتاح شد، شامل دو بخش فضای باز و فضای بسته است. فضای باز آن محوطه‌ی قدیمی مسیر تردد ماشین‌‌ها و قرار گرفتن پمپ‌ بنزین‌هاست و فضای بسته شامل ساختمان قدیمی با چند اتاق می‌شود. در حیاط این موزه اتومبیل قدیمی مثل فولکس قورباغه‌ای، بنز 190 و پژو 504 متعلق به وزیر نفت زمان جنگ قرار دارد پس بازدید از آن را در برنامه این آخر هفته خود بگنجانید.

موزه پمپ بنزین در تهران

احساس قدرت کنید / این آخر هفته در اتاق خشم اصفهان

این یک بازی پر هیجان و تکرار نشدنی است برای همین از شما می‌پرسیم که آیا تا به حال دوست داشته‌اید با چکش به تلویزیون خانه ضربه بزنید یا تمام خشم و استرستان را سر در و پنجره خالی کنید. اجرایی کردن تمام این تصورات را در خانه، محل و حتی خیابان از ذهنتان دور کنید و به اتاق خشم بروید. جایی که برای رهایی از استرس و حتی خالی کردن تمام هیجانات خود می‌توانید با چوب بیس بال، چکش، پتک و وسایلی شبیه به این به وسایل الکترونیکی، شیشه، ظروف چینی ضربه بزنید و آنها را نابود کنید. بسیار هیجان انگیز است چون شما می‌توانید در حین بازی به آهنگ مورد علاقه خودتان هم گوش کنید. پس با دوستانتان تیم تشکیل داده و یک روز پر سر و صدا بسازید. اتاق بازی و خشم در اصفهان، خیابان مشتاق سوم، بعد از سه راه جی شیر و باغ جوان یک تجربه جالب و تازه است.

اتاق خشم اصفهان

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha