1188
آبمیوه را با شیشه شیر به کودکان ندهید

آبمیوه را با شیشه شیر به کودکان ندهید

1393/07/23 بازدید832

 یک سوم از کودکان از سن 3 سالگی از پوسیدگی دندان رنج می‌برند زیرا آب میوه را با شیشه شیر می‌خورند.


مقامات بهداشتی انگلستان هشدار دادند و گفتند والدین بدون اینکه متوجه باشند بسته‌های آب میوه دارای شکر هستند، شیشه شیر را پر از این آب میوه‌های شیرین کرده و به دست کودکان خود می‌دهند تا بنوشند و فکر می‌کنند این کار بی‌ضرر است.


این نوشیدنی‌های شیرین به طور مستقیم بر روی دندان‌ها اثر گذاشته و تولید اسید می‌کنند که باعث پوسیدگی زودرس دندان و از بین رفتن مینای دندان می‌شوند که خود موجب شکننده شدن دندان نیز می‌شود.


دندانپزشکان در انگلستان گفتند: والدین فکر می‌کنند دندان‌های شیری در حال افتادن هستند و به آنها اهمیت نمی‌دهند در صورتی که نگه داشتن این دندان‌ها بسیار پر اهمیت است و بهتر است به کودکان خود به جای آب میوه‌های شیرین 5 میوه و سبزیجات را مخلوط کنند و به شکل آب میوه هر روز به کودکان بدهند.


به گفته پزشکان این دستورالعمل به طور فزاینده‌ای مفید و بهتر از بسته های آب میوه‌های شیرین است که برای دندان مضر هستند؛ بدترین کار والدین این است که آب میوه را در شیشه ریخته و در حال چرت زدن کودک به وی می‌دهند؛ در طول دوره استراحت ترشح بزاق باعث از بین رفتن دندان می‌شود و این بدتر از زمانی است که کودک بیدار است.


مراقبت از دندان شیری:


*توقف نوشیدنی‌های شیرین و جایگزین کردن آب


*شروع مسواک از سن 2 سالگی حتی اگر شیری باشند (دوبار در روز و هر بار به مدت 2 دقیقه).


*در صورت مشاهده کردن دندان‌ها به رنگ قهوه‌ای تیره یا روشن به دندانپزشک مراجعه و مشورت شود.

 

 

 

منبع: فارس نیوز

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha