1644
سرطان، هر یک دقیقه 17 نفر می میرند!

سرطان، هر یک دقیقه 17 نفر می میرند!

1397/11/15 بازدید159

نی نی سایت: امروز 4 فوریه،15 بهمن ماه روز جهانی مبارزه با سرطان است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است در هر دقیقه، ۱۷ بیمار مبتلا به سرطان جان خود را از دست می دهند.
مریم رسولی مدیر کل دفتر ارتقای سلامت و خدمات پرستاری وزارت بهداشت درباره آمار مرگ و میر سرطان در ایران گفت:« در هر دقیقه، ۱۷ بیمار مبتلا به سرطان در جهان، جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست می دهند. این در حالی است که در ایران، سرطان به عنوان سومین علت مرگ محسوب شده و آمار مرگ سالیانه ناشی از این بیماری، به ترتیب در مردان و زنان، ۶۵ و ۴۱.۱ در هر یکصد هزار نفر جمعیت، گزارش می شود.»
 
سرطان عامل مرگ در دنیا

سرطان عامل اصلی مرگ و میر در جهان

مدیر کل دفتر ارتقای سلامت و خدمات پرستاری وزارت بهداشت درباره تغییرات سریع اجتماعی ناشی از روند توسعه، تغییر سبک زندگی، افزایش امید به زندگی و افزایش جمعیت سالمندان، به برنا گفت:« پیش بینی می شود که در دهه آینده، سرطان بار جهانی بیماری ها را به ویژه در کشورهای در حال توسعه، به خود اختصاص دهد. در این راستا، نظام سلامت نیازمند طراحی برنامه های جامع و نظام مند به منظور پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان موثر و ارائه مراقبت حمایتی و تسکینی جهت کنترل سرطان است. براساس تخمین سازمان جهانی بهداشت، همه ساله ۴۰ میلیون نفر در دنیا نیازمند خدمات مراقبت حمایتی و تسکینی بوده که ۷۸ درصد آنان در کشورهای با درآمد کم و متوسط زندگی می کنند.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha