1478
نازایی با طب سوزنی درمان نمی شود، گول نخورید!

نازایی با طب سوزنی درمان نمی شود، گول نخورید!

1397/07/14 بازدید1037

نی نی سایت: طب سوزنی شاید بتواند بیماریهای دیگری را درمان کند اما برای نازایی کارساز نیست.مجید آویژگان متخصص طب سوزنی درباره درمان نازایی با طب سوزنی و سودجویی و ادعای برخی افراد در فضای مجازی گفت:« نازایی قطعا با طب سوزنی درمان نمی‌شود.مردم نباید فریب بخورند.»
مجید آویژگان با اشاره به اینکه نازایی به چند دلیل مختلف ایجاد می‌شود به ایسنا گفت:« مثلا مشکلات روحی و روانی، مشکلات رحم، تخمدان و لوله‌های فالوپ در ایجاد نازایی موثر است. طب سوزنی بیشتر روی اعمال ارگان‌های بدن تاثیر می‌گذارد و برای نمونه اگر خانمی رحم دو شاخ و یا تخمدان‌های از کار افتاده به صورت زودرس داشته باشد، طب سوزنی در این زمینه نمی‌تواند تاثیرگذار باشد. البته چینی‌ها معتقدند که حتی با وجود این دو عامل، باروری امکان پذیر است، اما از نظر علم تقریبا غیرممکن است. فردی که رحم دو شاخه و نازایی دارد، با طب سوزنی باردار نمی‌شود؛ اما در مواردی که عملکرد دستگاه تناسلی زنان شامل تخمدان، رحم و لوله‌های مربوطه اشکال عملکردی نداشته باشند، طب سوزنی می‌تواند موثر باشد.»
متخصص طب سوزنی با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای ادعا می‌کنند که می‌توانند از این طریق نازایی را درمان کنند، گفت: «مردم فریب این وعده‌ها را نخورند، زیرا طب سوزنی تنها بر عملکرد دستگاه تناسلی زنان در صورتی که سالم باشد و نیاز به محرک داشته باشد، موثر است. »

ارسال نظر شما

login captcha

نكته مهم اينجاست كه در ايران افرادی كه متخصص طب سوزنی نيستند به دروغ خودشان را متخصص اين رشته مينامند و متاسفانه مردم هم آشنايی ندارند و فریب ميخورند ، اين مهم را مطلع باشيد كه در كشور چين از طب سوزنی براي درمان نازايی بخوبی استفاده ميشود .