2109
ایده هایی برای اعلام خبر بارداری به خانواده ها

ایده هایی برای اعلام خبر بارداری به خانواده ها

1397/06/21 بازدید4651
وقتی متوجه شدید باردار هستید؛ افراد زیادی به ذهنتان می‌رسند که باید این خبر را به آن‌ها اعلام کنید؛ همسرتان، اقوام و آشنایان دور و نزدیک. اولین کسی که باید از این خبر باخبر شود، همسرتان است و بعد نوبت به والدین خودتان و همسرتان می‌رسد. برای آشناهای دور هم انتخاب فضای مجازی ایده خوبی است. در این مقاله با روش‌های اعلام خبر بارداری به خانواده آشنا می‌شوید.

اعلام خبر بارداری با صدای قلب جنین

یکی از راه‌های جالب و هیجان‌انگیز برای اعلام خبر بارداری به خانواده‌ها ارسال صدای قلب جنین است. روزی که به همراه همسرتان برای اطمینان از سلامت جنین به مطب دکتر می‌روید، از او بخواهید از لحظه‌ای که صدای قلب فرزندتان پخش می‌شود، فیلم‌برداری کند تا بتوانید آن را برای خانواده بفرستید. این لحظه یکی از به‌یادماندنی‌ترین اتفاقات زندگی‌تان خواهد شد.
نحوه ارسال این ویدئو برای اقوام هم به سلیقه خودتان بستگی دارد. اگر خانواده شما یا همسرتان از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، خیلی سریع و با کمترین هزینه می‌توانید این کار را انجام دهید؛ اما اگر به دنبال راهی هستید که خانواده‌هایتان را حسابی غافلگیر کنید، این ویدئو را به همراه عکس سونوگرافی در یک جعبه زیبا کادوپیچ کنید و برایشان از طریق پیک بفرستید. عکس سونو را در داخل یک قاب کوچک بگذارید و ویدئو را هم روی یک دی‌وی‌دی رایت کنید. مطمئن باشید این بسته هیجان‌انگیزترین بسته پستی خواهد بود که خانواده‌هایتان در تمام طول عمرشان دریافت کرده‌اند.
در نهایت می‌توانید همراه این بسته یک یادداشت کوتاه ضمیمه کنید و مثلاً بنویسید: «اول سی‌دی را ببینید؛ احتمالاً شما هم مثل ما عاشق چیزی که می‌شنوید، خواهید شد»

اعلام بارداری به خانواده با صدای قلب جنین

یک شام خانوادگی ترتیب دهید

می‌توانید از هفته پنجم بارداری به بعد یعنی از زمانی که مطمئن شدید باردارید، این خبر خوش را به خانواده‌ها نیز اعلام کنید. شام خانوادگی یکی از گزینه‌های پیشنهادی برای این کار است. برای این راهکار دو انتخاب دارید. می‌توانید خانواده خود یا همسرتان را هم‌زمان برای شام مهمان کنید یا برای هرکدام از خانواده‌ها زمان مخصوصی را ترتیب دهید. اولین راهکار این است که روی یک ورق یادداشت فهرست چند خوراکی مورد نیاز منزل را بنویسید و از پدر یا مادر خود یا همسرتان بخواهید که اقلام نوشته‌شده در لیست را بخواند تا شما و همسرتان مطمئن شوید همه خوراکی‌های موردنیاز شام را تدارک دیده‌اید. نکته هیجان‌انگیز دقیقاً آنجایی است که بعد از خواندن چند قلم خوراکی، چشم والدینتان به شیر خشک و یا پستانک می‌رسد!
راهکار دیگر برای اعلام خبر بارداری این است که در همان شام یا ناهار خانوادگی یک بشقاب، قاشق و چنگال کودک در کنار بشقاب دیگر اعضای خانواده بگذارید. این روش‌ها خانواده‌هایتان را کاملاً غافلگیر می‌کند و مهمانی شام خانوادگی‌تان را تبدیل به یکی از هیجان‌انگیز‌ترین دور همی‌ها خواهد کرد.

به مادربزرگ و پدربزرگ آینده کادو دهید

اگر به دنبال راهی هستید که اعلام خبر بارداری به خانواده همسر یا خانواده خودتان را قدری متفاوت انجام دهید، ساده‌ترین راه این است که یک کادوی کوچک که مربوط به ملزومات کودک است، بخرید و همراه یک یادداشت کوچک برایشان بفرستید. این کادو می‌تواند یک جفت جوراب بچه‌گانه، یک جفت کفش، شیشه شیر و یا یک پیش‌بند نوزاد باشد. روی یادداشت بنویسید: «تقدیم به مادربزرگ و پدربزرگ خوبم». قطعاً وقتی آن‌ها بسته هدیه‌شان را باز می‌کنند ابتدا با دیدن آن متعجب می‌شوند؛ اما بلافاصله بعدازآن باید منتظر تماس تلفنی‌شان باشید.

یک بازی بی‌سروصدا انجام دهید

سال‌هاست که بزرگ‌ترها هم در مهمانی‌ها وارد بازی‌های جمعی می‌شوند. یکی از بازی‌های محبوبی که در بیشتر خانواده‌ها طرفدار دارد، پانتومیم است. در این بازی می‌توانید جمله «من باردار هستم» را به‌صورت پانتومیم اجرا کنید. تماشای چهره مادربزرگ و پدربزرگ آینده در این لحظات کاملاً دیدنی است. از قبل از همسرتان بخواهید نوبت بازی شما که رسید دکمه فیلم‌برداری گوشی‌تان را روشن کند تا این لحظه خاص ثبت شود.

عکس دونفره بفرستید

می‌توانید یک سلفی دونفره از خودتان و همسرتان درحالی‌که نتیجه آزمایش را در مقابلتان گرفته‌اید، بیندازید. این عکس را از طریق گوشی همراهتان برای خانواده‌ها ارسال کنید و بعد منتظر تماس آن‌ها شوید.

اعلام بارداری به خانواده ها

 
نکاتی که در اعلام خبر بارداری به خانواده باید رعایت کنید

  • همیشه بهترین زمان ممکن برای اعلام خبر بارداری به خانواده را انتخاب کنید. این دیگر به نکته‌سنجی و شناختی که از خانواده خود و همسرتان دارید برمی‌گردد.
  • بعد از همسر، خانواده درجه‌یک یعنی پدربزرگ و مادربزرگ آینده هستند که باید خبر بارداری را بشنوند.
  • اعلام خبر بارداری به خانواده خودتان یا همسرتان باید زمانی اتفاق بیفتد که کاملاً از قطعی بودن بارداری‌تان مطمئن شده باشید. ازآنجاکه تا 3 ماهگی احتمال خطر سقط‌جنین وجود دارد، بهتر است زمانی خبر بارداری‌تان را اعلام کنید که حداقل 2 ماه از بارداری‌تان گذشته باشد. هرچند خبر سقط‌جنین برای زن و شوهر خیلی ناراحت‌کننده است؛ اما در این شرایط سخت ممکن است حرف و سرزنش یکی از اعضای خانواده در مورد کوتاهی شما یا ناراحتی بیش‌ازاندازه یکی از اطرافیان، شما را بیشتر از سقط‌جنین دلخور و ناراحت کند.
  • اعلام خبر بارداری به خانواده‌ها و دیدن هیجان و اشتیاق آن‌ها بسیار لذت‌بخش است. سعی کنید قبل از اعلام خبر به دوستان اولویت را به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های آینده فرزندتان اختصاص دهید و با این کار به آن‌ها نشان دهید که چقدر برای شما عزیز و باارزش هستند.

ارسال نظر شما

login captcha

ما با فرستادن فیلم سونو و صدای قلب نی نیمون از همین واتس اپ بدون هیچ اعلامی و فقط با یه متن جلب توجه برای نگاه کردنشون با خبرشون کردیم  حالم خییییلی بده کار دیگه نمیتونستم بکنم ولی نتیجش قشنگ بود و آرزو به دل نموندم با اون همه ایده ای که داشتم  

2232
1873

پربازدیدترین ها

چای بابونه در دوران شیردهی

ترجمه

1 هفته پیش
|
6758 بازدید

سرطان واژن چیست؟

ترجمه

1 هفته پیش
|
5382 بازدید