1242
تقویت قوه تخیل کودک با کتاب خوانی

تقویت قوه تخیل کودک با کتاب خوانی

1397/06/06 بازدید106

هیچ دنیایی شگفت انگیزتر از دنیای تخیلات کودکان نیست. این تخیلات حد و حدود ندارند، مرز نمی‌شناسند و تاثیر به سزایی در رشد شخصیت و خلاقیت کودکان دارند.

بنابر تحقیقاتی که در دانشگاه مینه سوتای آمریکا صورت گرفته، کودکان دو سوم از اوقات بیداری خود را در حال بازی های تخیلی می‌گذرانند. این بازی‌های تخیلی به کودکان کمک می‌کنند تا خلاقیت خود را گسترش دهند و مهارت حل مسئله را با ایجاد مسیرهای تخیلی در مغز خود تقویت کنند.

خواندن کتاب برای کودکان و تشویق آنها به کتابخوانی باعث می‌شود که قوه تخیل به طرز شگفت‌انگیزی فعال شود. والدین با ارائه کتاب‌هایی که حس کنجکاوی، خیال پردازی و اکتشاف کودکان را تحریک می‌کنند، می‌توانند بازی های تخیلی را در کودکان خود حمایت و تشویق کنند.


برای کودکان در سنین پیش دبستانی و اوایل دوره دبستان انتخاب کتاب‌هایی با تصاویر گرافیکی مشخص با رنگ‌های جذاب کمک می‌کند که دامنه واژگان کودک به طرز قابل توجهی افزایش یابد. به عنوان مثال اگر برای آنها داستانی درباره "کرگدن" تعریف کنید در حالیکه او هیچ تصویری از شکل کرگدن در ذهن خود نداشته باشد بعید است که مغز او هنگام بازی تخیلی بتواند کرگدن را شبیه‌سازی کند.

هنگامی که داده جدیدی از یک کتاب جذاب به مغز کودک ارائه می‌شود، در واقع به آنها یک راهکار جدید و هیجان‌انگیز برای کمک به ساخت مسیرهای تخیلی تازه ارائه می‌شود و به عنوان مثال می‌توانند از یک جنگل سرسبز سوار بر یک کرگدن عبور کنند!

کتاب اختصاصی کودک "اسمم کو؟" با شعرهای کودکانه و تصاویر جذاب همزمان روی رشد تخیلات و اعتماد به نفس کودکان تاثیر می‌گذارد. تحقیقات نشان داده زمانی‌که برای کودکان داستان‌هایی تعریف می‌کنیم که قهرمان داستان خودشان هستند درواقع اعتماد به نفس آنها را تقویت کرده‌ایم و این پیام را به آنها می‌رسانیم که آنها می‌توانند بر مشکلات غلبه کنند.
 


در واقع کتاب "اسمم کو؟" به کودک شما نشان می‌دهد که شگفت‌انگیزترین داستانی که تا به حال خوانده است درباره خود اوست!

این وظیفه همه ماست که به کودکان سرزمین مان این باور را بدهیم که دنیای خیال و تفکرات آنها ارزشمند است و هر رویایی که آنها در سر دارند روزی می‌تواند به حقیقت بپیوندد …

 

سفارش این کتاب هم کاملا به صورت دیجیتال و با مراجعه به سایت "اسمم کو؟" صورت می‌گیرد. به این صورت که شما اسم کودک خود را در جعبه مخصوص وارد کرده و جنسیت و مشخصات ظاهری او را از میان گزینه های موجود انتخاب می‌نمایید و با توجه به روحیات و علایق کودکتان کاراکترهای مورد علاقه او را در داستانش قرار می‌دهید.
 

شما حتی می توانید پیغام خصوصی خودتان را نیز در صفحه ای از این کتاب برای کوچولوی دوست داشتنی‌تان بنویسید و با امکان بسته بندی ویژه این هدیه را بیش از پیش جذاب‌تر کنید. این کتاب شگفت انگیز هم اکنون در دسترس شماست: www.esmamkoo.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha