2109
قارچ سمی، قاتل مخوف کرمانشاه!

قارچ سمی، قاتل مخوف کرمانشاه!

1397/03/22 بازدید520

نی نی سایت به نقل از ایسنا: قارچ سمی همچنان در کرمانشاه قربانی می گیرد. آخرین آمار فوتی با مسمومیت قارچ سمی طبق اعلام رییس مرکز بهداشت استان به 10 نفر رسیده است.
دکتر ابراهیم شکیبا رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با بیان اینکه هنوز موج مسمومیت با قارچ فروکش نکرده، گفت:« متاسفانه هنوز موارد مسمومیت با قارچ به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند. در حال حاضر طبق آخرین آمار بیش از ۵۷۰ نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده اند و متاسفانه تعداد فوتی های مسمومیت با قارچ نیز به ۱۰ نفر رسیده است.»
شکیبا با بیان اینکه رویش قارچ مدت مشخصی دارد گفت: «تقریبا با گرم شدن هوا رشد قارچ هم کند و متوقف می‌شود و در این راستا پیش بینی می شود موارد مسمومیت با قارچ نیز به تبع آن کاهش یابد. توصیه ما همچنان مراقبت و هوشیاری نسبت به مصرف قارچ های خوراکی است و مردم باید هنوز مراقب باشند. افراد از دست زدن و یا مصرف هرنوع قارچ رشد یافته در طبیعت خودداری کنند.»
شکیبا با بیان اینکه مصرف قارچ های خوراکی کارخانه ای بلامانع است، گفت:« قارچ ماده خوراکی ارزشمندی است و توصیه می شود مردم حتما از قارچ های بسته بندی کارخانه ای با آرم سیب سلامت و تاریخ انقضا استفاده کنند.»

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
2759

پربازدیدترین ها

تاریخچه سزارین!

نوشته

3 هفته پیش
|
17443 بازدید

طرز تهیه دسر رنگینک جنوبی

نوشته

1 هفته پیش
|
1862 بازدید