1239
بازی آموزشی کودکانه؛ معرفی اپلیکیشن

بازی آموزشی کودکانه؛ معرفی اپلیکیشن

1397/03/13 بازدید884
ازنظر بعضی از روانشناسان بازی آموزش است و کودک از طریق بازی‌ها مهارت‌های گوناگونی کسب می‌کند. بازی بهترین وسیله‌ای است که از طریق آن می‌توان بسیاری از مفاهیم را آموزش داد و به همین دلیل است که در سبک جدید آموزشی در جهان، بازی‌ها هم بخشی از ساعت آموزشی را از آن خود کرده‌اند. بازی هایی که باید هوش و ذهن کودک را همراه با سرگرمی به چالش بکشد و او را به یادگیری تشویق کند. این بار به سراغ بازی هایی رفتیم که به درد کودکانی می‌خورند که هنوز مدرسه نرفته‌اند. این بازی ها می‌توانند برای بالاتر بردن مهارت‌ها و خلاقیت‌های کودکان به‌عنوان تمرینی مؤثر باشند و جنبه آموزشی‌شان هدف اصلی آن‌هاست.


 • سیستم: Android, iOS
 • حجم: 16 مگابایت
 • موضوع: آموزشی، هیجانی
بعضی از پسربچه‌ها عاشق نینجاها هستند و این درست جایی است که این بازی از آن استفاده کرده و آن را به‌عنوان وسیله‌ای برای آسان‌تر کردن آموزش ریاضی بکار برده است. این بازی در سریع‌تر کردن جمع و تفریق برای کودکان پیش‌دبستانی بسیار مؤثراست. بدین شکل که هر مرحله بازی شامل مأموریت‌هایی است که در بین مأموریت‌ها باید تعدادی جمع و تفریق انجام دهید تا امتیاز کامل آن مرحله را به دست آورید و در رتبه‌بندی بازی پله‌پله بالا بیایید. خط داستانی طنز، موسیقی شاد و دیالوگ‌های ساده انگلیسی که به‌صورت زیرنویس درشت روی صفحه بازی می‌آید هم از دیگر ویژگی‌های جذاب Math Ninja ست.

اپلیکیشن بازی math ninja


 • سیستم: Android, iOS
 • حجم: 50 مگابایت
 • موضوع: آموزشی، پازل
شناخت اشکال همراه با اسم و صدا یکی از مهارت­هایی است که باید کودکان قبل از ورود به مدرسه یاد گرفته باشند. Tozzle همان‌طور که از اسمش پیداست یک مجموعه پازل است ولی با تفاوت‌های اساسی با سایر پازل‌هایی که دیده‌اید. در این بازی 40 نوع پازل قرارگرفته که هرکدام در کنار شناخت شمایل اشیا، اعداد و حیوانات و قرار دادنشان در مکان مناسب، بخش دیگری از ذهن کودکان را آموزش می‌دهند. مثلاً در بخش حیوانات با اسم انگلیسی هر حیوان پس از درست قرار دادن پازل و در بخش مزرعه با صدای حیوانات آشنا می‌شوند. حتی این بازی را می‌توان به‌نوعی آموزش نقاشی ساده دانست؛ چراکه در بعضی پازل‌هایش مرحله‌به‌مرحله ماشین یا خانه به ساده‌ترین شکلش تکمیل می‌شود.

اپلیکیشن بازی Tozzle


 • سیستم: Android, iOS
 • حجم: 40 مگابایت
 • موضوع: آموزشی
زبان انگلیسی یکی از دروسی است که همه والدین می‌خواهند بچه‌هایشان از همان سنین کودکی آن را یاد بگیرند ولی بیشتر آن‌ها روش آموزشی صحیحی را دنبال نمی‌کنند. Fun English Language Learning از روش آموزش تصویری همراه با موسیقی و ایجاد فضایی شاد استفاده می‌کند. این اپلیکیشن از روش پرسش و پاسخ تصویری بهره می‌برد. یک سؤال در مورد رنگ، شی‌ء یا جمله‌ی کاربری ساده درباره تصویر می‌پرسد و در صورت پاسخ صحیح همراه با موسیقی کودک را تشویق می‌کند؛ روشی که می‌تواند در به‌کارگماری حروف، اعداد، رنگ‌ها، اسامی حیوانات، اشیا و ایجاد علاقه کودکان به یادگیری زبان بسیار مؤثر باشد و در ادامه به یادگیری زبان به روش آموزشگاهی کمک کند.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

 • سیستم: Android, iOS
 • حجم: 24 مگابایت
 • موضوع: آموزشی، پازل
این بازی مهارت کشف و قدرت دیدن را بخصوص در کودکان بالا می‌برد. Highlights Hidden Pictures در اصل مجموعه پازلی است که به­جای در کنار هم چیدن قطعات پازل، از کاربر خود می‌خواهد تا بخش‌هایی از تصویر را که کمتر به چشم می‌آید را پیدا کند و در صورت اعلام همگی قطعات مخفی‌شده در کمترین زمان امتیاز کامل را کسب می‌کند. این بازی شامل بیش از 50 مأموریت است. بعلاوه اینکه هر هفته یک مأموریت تازه به بازی اضافه می‌شود و بالا بردن امتیازات خود می‌توانید مراحل جدید را بازکنید. این بازی، فضاهای رنگی همراه با گرافیک و تصویرگری‌های متنوعی که دارد می‌تواند برای هرکسی باهرگروه سنی‌ای جذاب باشد؛ چه برسد به کودکان!

معرفی اپلیکیشن بازی Hidden Pictures

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha