1478
یائسگی در مردان، زندگی مشترک را تهدید می‌کند

یائسگی در مردان، زندگی مشترک را تهدید می‌کند

1397/03/05 بازدید614
نی نی سایت: محققان می‌گویند مردانی که از یائسگی می‌ترسند، زندگی مشترک‌شان در معرض خطر قرار دارد. مردان میانسالی که به سادگی تصور می‌کنند کاهش تستوسترون باعث کاهش میل جنسی شان می‌شود، در نهایت لذت کمتری از رابطه زناشویی می‌برند.

حتی ممکن است این افراد دچار اختلالات نعوظ شوند که به خاطر پاسخ روانی به نگرانی‌شان از یائسگی مردان رخ می‌دهد. پروفسور آلن پسی، متخصص آندرولوژی از دانشگاه شفیلد می‌گوید: «برچسب «یائسگی مردان» باعث شده همه مردان تصور کنند که این مرحله را تجربه خواهند کرد؛ با اینکه برخی علائم مربوط به هورمون‌هاست اما بعضی از این حالات صرفا ناشی از روان فرد است.»

این متخصص باروری می‌گوید: «معمولا بیشترین سوالی که از من پرسیده می‌شود، این است که آیا واقعا چیزی به اسم «یائسگی مردان» وجود دارد یا نه؟ که با اطمینان اعلام می‌کنم چنین چیزی وجود ندارد!»
او با مثال زدن «چارلی چاپلین» که در سن 73 سالگی صاحب آخرین فرزند پسر خود شد، می‌گوید: «یائسگی مردان حقیقت ندارد اما از آنجا که مردان مسن که در حال پیر شدن هستند، سالمندی را دوست ندارند، چنین ادعایی می‌کنند.»

این متخصص هشدار می‌دهد: «برخی مردان برای بازیابی نیروی جوانی، اقدام به مصرف تستوسترون می‌کنند که این کار می‌تواند ریسک حمله قلبی و سکته مغزی را در آنها افزایش دهد. آمارها نشان می‌دهد میزان تجویز هورمون درمانی در مردان، بین سالهای 2012 تا 2016، 20 درصد افزایش یافته است و این کار می‌تواند به باروری مردان آسیب بزند.

به گفته کنفرانس جامعه باروری انگلیس، استفاده از هورمون به طور فزاینده‌ای مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد و مردانی که خود را متقاعد کرده‌اند که دچار «یائسگی مردانه» شده‌اند، از این داورها برای اصلاح سبک زندگی‌شان استفاده می‌کنند.

منبع: MailOnline

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha