1168
چای در بارداری باعث چاقی فرزندتان می‌شود

چای در بارداری باعث چاقی فرزندتان می‌شود

1397/02/26 بازدید498
نی نی سایت: نوشیدن 3 فنجان چای در روز در دوران بارداری احتمال چاقی کودک شما را آینده افزایش می‌دهد.
بر اساس مطالعه دو تیم تحقیقاتی از سوئد و نوروژ بر روی 50 هزار مادر مشخص شد زنان بارداری که روزانه بیش از 200 میلی‌گرم کافئین مصرف می‌کنند، فرزندشان در دوری پیش دبستانی و دبستای، با احتمال بیشتری دچار اضافه وزن خواهد بود.
این مطالعه که یکی از بزرگترین پژوهش‌های دنیا بر روی زنان باردار بوده، با بررسی وزن فرزندان این 50 هزار مادر تا سن 8 سالگی، به خانم‌ها توصیه می‌کند در طول بارداری بیشتر مراقب میزان مصرف کافئین باشند: «کافئین ماده‌ای است که به راحتی می‌توانید در طول بارداری مصرف آن را کمتر کرده یا به کل آن را کنار بگذارید.»
محققان در این پژوهش با بررسی وزن بچه‌ها در سن 5 سالگی، متوجه شدند تعداد بچه‌های دچار اضافه وزن در گروهی که مادرانشان کافئین بیشتری در بارداری مصرف کرده بودند، 5 درصد بیشتر از مادرهایی بود که در بارداری مصرف کافئین را به حداقل رسانده بودند.
در حال حاضر NHS (موسسه سلامت ملی انگلیس) به خانم‌های باردار توصیه می‌کند روزانه تا نهایتا 200 میلی‌گرم کافئین مصرف کنند که این مقدار کافئین یعنی نوشیدن 3 فنجان چای یا دو فنجان قهوه.
البته میزان کافئین مصرفی روزانه با نوشیدن سایر نوشیدنی‌های کافئین دار و شکلات افزایش می‌یابد. به گفته ورنا سنگپیل، پروفسور در حوزه بیماری‌های زنان و زایمان، در کشورهای شمال اروپا، قهوه یکی از اصلی‌ترین منابع قهوه است اما در کشورهایی مثل انگلستان یا کشورهای آسیایی بیشترین میزان کافئین با نوشیدن چای نصیب افراد می‌شود. اما گروه مادران جوان‌تر هم میزان کافئین روزانه‌شان را با نوشیدن نوشابه‌های انرژی‌زا کسب می‌کنند: «از آنجا که کافئین می‌تواند به سرعت از تمام لایه‌های بیولوژیک شامل خون-مغز و جفت عبور کند، جنین را در معرض عوارض کافئین قرار می‌دهد؛ ما با در نظر گرفتن منابع مختلف کافئین و بررسی میزان رشد بچه‌ها به نتایج اخیر دست یافتیم».

منبع: Telegraph

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1066
1133