2136
 شب یلدا با انواع بازی‌های دسته‌جمعی

شب یلدا با انواع بازی‌های دسته‌جمعی

1396/09/29 بازدید3479
چه بهانه‌ای بهتر از این که چند ساعت دور هم بودنمان در خانه بزرگترها را به یک خاطره فراموش نشدنی تبدیل کنیم. بعد از دید و بازدید و صرف شام تنقلات ویژه شب یلدا، هیچ چیز به اندازه آماده شدن برای یک بازی پرطرفدار دسته‌جمعی نمی‌چسبد. یلدای امسال شب جمعه است و شما می‌توانید تا پاسی از شب همچنان از بلندی این شب زیبا لذت ببرید. پس در اینجا چند بازی دو یا چند نفره را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

3. بازی‌های نوستالژی شب یلدا:

 
  • دوز بازی
این بازی دونفره است و بسیار سرگرم‌کننده که برای شروع ابتدا یک جدول سه در سه روی کاغذ می‌کشید و سپس با انتخاب ضربدر یا دایره این اشکال را به‌صورت مورب، افقی یا عمودی در هر خانه می‌کشید تا درنهایت یک ردیف را از آن خود کنید.
  • نقطه‌بازی کنید
یک صفحه سفید را با نقطه‌هایی که به‌صورت مربعی کنار هم قرار می‌گیرند پرکنید. سپس هر فرد در نوبت خود با یک خط کوتاه دونقطه را به هم وصل می‌کند تا درنهایت یک‌خانه را با کامل کردن تصاحب کند. البته تصاحب یک‌خانه، جایزه دارد آن‌هم اینکه که یک خط دیگر هم بکشد. درنهایت هر فردی که تعداد خانه‌های بیشتری داشته باشد برنده است.
  • بازی اسم‌فامیل
برای این بازی پرطرفدار و نوستالژیک تا می‌توانید یار جمع کنید چون هر چه تعداد بیشتری باشید هیجان بازی بیشتر خواهد بود. بعد به تعداد نفرات کاغذ سفید و قلم بردارید و با ستون‌بندی اسم، فامیل، میوه، غذا و ... بالای هر ستون نوشته و به‌نوبت با انتخاب یکی از حروف الفبا شروع به نوشتن کنید. سرعت عمل و حضور ذهن کمک ویژه‌ای به برنده شدن شما می‌کند.

2. بازی‌های فکری برای دورهمی شب چله:

 
  • پانتومیم
برای این بازی باحال یه دو گروه تقسیم شوید سپس هر گروه از میان گروه حریف یک نفر را انتخاب می کند و با گفتن کلمه یا ضرب المثل مورد نظر به آن فرد از او می خواهند که آن را به صورت پانتومیم در زمانی معین به گروه خود بفهماند. هر چه کلمات پیچیده تر باشند هیجان بازی شما بیشتر خواهد شد.
  • جواب معکوس
بازی معروفی است که تمرکز بالای شمارا می‌طلبد. از بین خود یک پرسشگر انتخاب کنید تا با سرعت، تسلط و تمرکز بالا تعدادی سؤال بدیهی را پشت‌هم از شما بپرسد و شما باید به‌جای بله بگویید نه و برعکس. مثلاً آیا روز روشن است؟ جواب خیر! با بالا بردن سرعت پرسیدن سؤال‌ها فرد دستپاچه خواهد شد اما درنهایت فردی که در مقابل تعداد بیشتری از سؤال‌ها مقاومت می‌کند، برنده بازی است.
  • مافیا
از بازی‌های پراسترس و جنجالی است چون باید در بین اعضای دو گروه مافیا را شناسایی کنید. در این بازی بعد از انتخاب یک کدخدا، او روی چند کاغذ واژه پلیس را می‌نویسد و به ازای هر سه کارت روی یک کاغذ می‌نویسد مافیا. بعد از پخش کردن کاغذها در بین اعضا حالا هر دو گروه باید مافیا و پلیس‌ها را شناسایی کنند.
  • حدس کلمه روی پیشانی
این بازی پرشور را هم به‌صورت گروهی انجام دهید و با نوشتن یک کلمه بر روی کاغذ و چسباندن آن بر روی پیشانی کسی که قرار است با 20 سؤال آن را حدس بزند، او را دررسیدن به جواب کمک خواهید کرد.

1. بازی‌های امروزی:

 
  • جمله و تصویر بازی
این بازی را حتماً امتحان کنید چون به‌طور حتم خواندن نظرات دیگران درباره خودتان به‌شدت جذاب خواهد بود. برای شروع به هر فرد یک کاغذ سفید بدهید و از او بخواهید درباره خودش یک جمله در بالای صفحه بنویسد. مثلاً مینا عاشق قدم زدن در پارک است. حالا بدون آنکه جمله نوشته‌شده شما را کسی ببیند بالای صفحه را به پشت تا بزنید و ورق خود را به فرد کناری خود بدهید. حالا هر فرد 6 ثانیه فرصت دارد تا جمله بالای صفحه را بخواند و یک تصویر درباره مفهوم آن بکشد. حالا بعد از تمام شدن زمان ترسیم، بالای ورق را دوباره به پشت تا بزند و ورق را به نفر بعدی بدهد. حالا نفر بعدی باید در یک دقیقه با دیدن تصویر قبل یک جمله در توضیح تصویر بنویسد. دوباره تا می‌زند و ورق را به فرد بعدی می‌دهد تا تصویری درباره جمله او بکشد. در پایان می‌توانید با باز کردن کاغذ خود نظرات جالب و خنده‌دار دیگران درباره خودتان بخوانید و ساعت‌ها بخندید.
  • جمله‌سازی خنده دار
دورهم بنشینید و با «ای‌کاش...» شروع به ساختن یک عبارت طولانی کنید. با این شرط که هر فرد با اضافه کردن تنها یک کلمه نوبت را به دیگری بدهد و فرد بعدی هر بار تمام کلمه‌های اضافه‌شده به جمله را از ابتدا بازگو کند و خود کلمه‌ای به عبارت اضافه کرده و فرد بعدی و بعدی به همین منوال پیش برود. خلاقیت و تمرکز بالای شما می‌تواند این بازی را هیجان‌انگیزتر کند. فقط هوشمند و مراقب باشید تا چیزی از کلمات در نوبت شما از قلم نیفتد.
  • مشاعره امروزی
اگر تسلط زیادی به شعرهای فاخر ندارید نگران نباشید چون این بازی را می‌توانید با خواندن ترانه خواننده‌های محبوب این روزها هم انجام داد و بازی را شادتر کرد. دورهم بنشینید و ابتدا یک نفر یک بیت از یک آهنگ محبوب را بخواند نفر بعدی بلافاصله با آخرین حرف بیت دوم شروع به خواندن آهنگی دیگر می‌کند. اگر سرعت عمل داشته باشید می‌توانید تا آخر بازی ادامه دهید و برنده باشید. اگر جمع فیلم بازی هم باشید می‌توانید همین بازی را با تکرار دیالوگ‌های معروف فیلم‌ها انجام دهید.

تمامی 40 ایده یلدایی نی‌نی‌سایت را در 40 ایده تا چله ببینید!

ارسال نظر شما

login captcha

من یه جایی درباره اسباب بازی هایی که مناسب سن بچه هاست یه مطلبی خوندم که جالب بود. به نظرم خیلی مهمه که برای بازی به سن بچه ها هم توجه کنیم

1873
2118

پربازدیدترین ها

به دنیا آوردن دوقلوها

ترجمه

2 هفته پیش
|
11789 بازدید

نارسایی قلبی در کودکان

ترجمه

1 هفته پیش
|
3985 بازدید