1478
کلینیک برگزار میکند:کارگاه رایگان رشد کودک

کلینیک برگزار میکند:کارگاه رایگان رشد کودک

1396/05/24 بازدید862

کلینیک نی‌نی سایت در راستای سلسله نشست‌های روانشناسی و سمینارهای خود، با همکاری سرای محله صادقیه، مرحله دیگری از مجموعه کارگاههای والدگری را برگزار می‌کند.

از زبان علیرضا صدیق منش، روانشناس و مدیر کلنیک نی‌نی سایت بخوانیم:

آیا کودک من طبیعی است؟
آیا می‌دانید اصول و ویژگی‌های رشد و تکامل کدامند؟

درباره رشد نکته‌های مهمی است که باید به آن توجه کرد:
رشد کودک به‌صورت مراحل مختلف و پی‌درپی صورت می‌گیرد. به همین دلیل نمی‌توان تا زمانی که مرحله قبلی صورت نگرفته، انتظار داشت که کودک به مرحله بعدی برسد.
مراحل رشد همه کودکان در کشورها و فرهنگ‌های مختلف جهان، تا حد بسیار زیادی مشابه و ثابت است. یعنی همه کودکان قبل از آنکه راه بروند، سینه‌خیز و چهار دست‌وپا راه می‌روند، سپس به‌تدریج سرپا می‌ایستند و بعد راه رفتن را تمرین می‌کنند. رشد انسان تابع رشد دستگاه‌های عصبی (مغز و نخاع) و عضلانی، تمرین مهارت‌های حرکتی، داشتن فعالیت بدنی و برخورداری از محیط گرم و عاطفی است.

با توجه به مطلب بالا، آموزش هر موضوعی در درجه نخست به سن و توانایی‌های دستگاه عصبی و عضلانی کودک بستگی دارد. چنانچه، رشد مغز و عضله‌های کودک به حد لازم خود نرسیده باشد، آموزش و محرک‌های بیرونی و محیطی اثر چندانی نخواهد داشت. به همین دلیل نمی‌توان به کودک یک‌ساله معمولی حرف زدن را آموزش داد. زیرا هنوز مغز و ماهیچه‌های زبان و حلق کودک به آن اندازه رشد نکرده‌اند که کودک قادر به تکلم باشد.

انسان‌ها با یکدیگر متفاوت‌اند و ممکن است سن نشستن، راه رفتن، حرف زدن و… هریک کمی دیرتر یا زودتر از بقیه صورت گیرد. اما تاخیر زیاد در مراحل رشد، اغلب نشان‌دهنده آن است که مشکل جدی است و باید به آن توجه کرد. به‌عبارت‌دیگر، کودکی که در دو و نیم سالگی شروع به راه رفتن؛ و در سن 5سالگی شروع به حرف زدن کرده است احتمالا دچار مشکلی جدی است.

علاوه بر مطالب یادشده ارتباط موثر با کودک زمانی حاصل می‌شود که شناخت ما از دنیایی که او تجربه می‌کند افزایش یابد. هرچه بیشتر بتوانیم با دنیای این روزهای او ارتباط برقرار کنیم، کیفیت ارتباط ما با او بیشتر خواهد شد.
شناخت ویژگی‌های جسمی و روان‌شناختی کودک مرحله نخست فرزندپروری موثر است در کارگاه رشد کودک با شما خواهم بود تا نگاهی به سفر پرماجرای کودک از تولد تا 6 سالگی داشته باشیم.

در این کارگاه می‌آموزیم :

سفر پرماجرای کودک
تعریف رشد
رشد جسمی
راست‌دست بودن و چپ‌دست بودن
نقاشی کشیدن
تغذیه
رشد مغز
رشد شناختی
خانه،تلویزیون و مهدکودک
ابتکار در برابر احساس گناه
ترس‌های دوران کودکی
بازی
والدین
خواهر و برادرها
تک‌فرزندی


کارگاه رایگان رشد کودک (تولد تا ۶ سالگی) 
زمان: یکشنبه ۲۹ مرداد ۹۶
ساعت 12 الی 14
آدرس:خیابان ستارخان - انتهای خیابان شهدای صادقیه شمالی - جنب راهنمایی رانندگی - سرای محله صادقیه

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha