1478
توزیع واکسن جدید پنتاوالان، ویتامین D و قرص آهن در شبکه بهداشتی کشور

توزیع واکسن جدید پنتاوالان، ویتامین D و قرص آهن در شبکه بهداشتی کشور

1393/02/29 بازدید540

علی اکبر سیاری در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: 140 برنامه جدید در حوزه امور بهداشتی در وزارت بهداشت طراحی شده که به مرور اجرایی می‌شود، محور همه این برنامه‌ها، نوسازی و به روز رسانی خدمات شبکه بهداشتی و درمانی کشور است که متأسفانه طی سالیان گذشته فرسوده شده است.

وی ادامه داد: پایش و ارزشیابی مداوم خدمات شبکه بهداشتی و درمانی کشور و توانمندسازی مدیران این شبکه نیز از جمله برنامه‌هایی است که در سال جاری با استفاده از منابع جدید اجرا می‌شود.

سیاری گفت: از جمله برنامه‌های جدیدی که در شبکه بهداشتی و درمانی کشور طی سال جاری اجرا می‌شود، تأمین و توزیع مکمل های جدید و داروهای بهداشتی از جمله ویتامین A، آهن و ویتامین D و نیز 50 داروی بهداشتی دیگر در این شبکه سراسری است.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: واکسن جدید پنتاوالان که برای پیشگیری از ابتلای کودکان به بیماری هموفیلوس ‌آنفلوانزا به کار می‌رود و تاکنون در شبکه بهداشتی کشور وجود نداشت از امسال به شبکه بهداشتی شامل خانه‌های بهداشتی و مراکز بهداشتی- درمانی وارد می‌شود و در اختیار کودکان قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار فارس، واکسن‌های موثر علیه هموفیلوس آنفلوانزای تیپ b از اوایل دهه 1990 برای کودکان زیر 5 سال و بیماران بدون طحال در دنیا در دسترس کودکان است و سازمان بهداشت جهانی، واکسن پنتاوالان را برای مصونیت علیه دیفتیری، کزاز، سیاه سرفه، هپاتیت B و هموفیلوس آنفلوانزای تیپ پیشنهاد کرده است.

  

 

منبع : فارس

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784
1982

پربازدیدترین ها

شیرمادر چه طعمی میدهد؟

ترجمه

5 روز پیش
|
5930 بازدید

سوالات متداول درباره شیردهی

ترجمه

1 هفته پیش
|
7748 بازدید