833
ورود افسردگی به دنیای کودکان

ورود افسردگی به دنیای کودکان

1395/07/25 بازدید3203

نی نی سایت: دبیر انجمن علمی روانپزشکان ایران گفت: کودکانی که در معرض خطر خودکشی هستند از طریق انجمن حمایت از کودکان به روانپزشک معرفی می شوند.

  محمد اربابی دبیر علمی سی و سومین کنگره انجمن علمی روانپزشکان ایران درباره خودکشی در بین دانش‌آموزان اظهار داشت: نمی‌توان به صورت قطع اعلام کرد که آمار خودکشی در بین دانش‌آموزان افزایش و یا کاهش یافته است.


وی در ادامه بیان کرد: اتفاقی که طی یکسال گذشته پیش آمده به دلیل سرعت و وسعت انتشار اخبار خودکشی در فضای مجازی و رسانه‌ها بوده است.

اربابی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، در کمیته‌ پیشگیری از خودکشی انجمن روانپزشکان ایران دو فوق تخصص روانشناسی کودک و نوجوان حضور دارند و در این زمینه فعالیت‌های مؤثری انجام داده‌اند.

دبیر انجمن علمی روانپزشکان ایران ادامه داد: این کمیته در جهت حمایت از کودکانی که در معرض خطر خودکشی هستند با انجمن حمایت از کودکان مذاکراتی داشته و خدماتی نیز به صورت دوطرفه ارائه شده است.

اربابی بیان کرد: انجمن حمایت از کودکان با معرفی دانش‌آموزان در معرض خطر به روانپزشکان و متخصصان می‌تواند گام موثری در حمایت از سلامت کودکان و نوجوانان بردارد.

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر شما

login captcha
ممنونم از مطلبتون
1066
1133

پربازدیدترین ها