1239
دوقلوهای به هم چسبیده با موفقیت جدا شدند

دوقلوهای به هم چسبیده با موفقیت جدا شدند

1395/07/25 بازدید3406

نی نی سایت: دوقلوهای نیویورکی، انیاس و جیدن مک‌دونالد، برادرانی که به هنگام تولد از ناحیه بالای سر و جمجمه به یکدیگر متصل بودند طی یک عمل جراحی ۱۶ و نیم ساعته و با موفقیت از یکدیگر جدا شدند.

این دو برادر سپتامبر سال گذشته در ایالت ایلینوی به دنیا آمدند و به گفته پزشکان، احتمال تولد دوقلوهایی با این نوع چسبندگی یک در ۲ و نیم میلیون است.

نیکل و کریستین، پدر و مادر این دوقلوها، پس از گذشت ۱۳ ماه از تولد کودکانشان، زمانی که متوجه شدند آن‌ها از سلامت کامل برخوردار هستند، تصمیم گرفتند برای راحتی و استقلال فرزندانشان، تن به انجام این عمل خطرناک بدهند.

آن‌ها دکتر جیمز گودریچ را که پزشک سرشناسی در زمینه تفکیک دوقلوهای به هم چسبیده است، برای انجام این عمل انتخاب کردند. هزینه جراحی آن‌ها ۲ و نیم میلیون دلار برآورد شد و عمل جراحی در روز ۱۳ اکتبر برابر با ۲۲ مهرماه ۹۵ در بیمارستان مونته‌فیور در برونکس نیویورک انجام شد. دکتر گودریچ، که ۷ عمل جداسازی موفقیت آمیز در کارنامه خود دارد، معتقد است که با وجود موفقیت آمیز بودن عمل جراحی انیاس و جیدن، ماه‌های آینده نقش به سزایی در ادامه حیات این دو نوزاد بازی می‌کند.

اگر آن‌ها بتوانند دوران نقاهت را به سلامت پشت سر بگذارند دیگر جای نگرانی نخواهد بود.

 

منبع: سلامتیسم
 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha