2109
زمان مناسب برای بچه دار شدن، چه زمانی است؟

زمان مناسب برای بچه دار شدن، چه زمانی است؟

1398/06/03 بازدید4486

برخی از زوجین تصمیم می گیرند که در همان ماه های اول زندگیشان صاحب فرزند بشوند. اما بهتر است این عمل پسندیده در شرایط مناسب و زمان مناسب اتفاق بیفتد تا هم زوجین و هم فرزند تازه به دنیا آمده، بتوانند در آرامش بیشتر زندگی خود را سپری کنند. اگر بخواهید زمان مناسب بچه دار شدن را محاسبه کنید، ما به شما کمک می‌کنیم. 
 

بچه‌دار شدن زمان ندارد

برخی از افراد می گویند 1 تا 2 سال بعد از ازدواج بهتر است صاحب فرزند بشوید و برخی دیگر می‌گویند 4 تا 5 سال و برخی دیگر اعداد دیگری را بیان می‌کنند. در واقع باید بگوییم که تمام این اعداد و ارقام نظرهای شخصی افراد است و یک زوج اگر قصد فرزندار شدن را دارند باید با توجه به معیارها و ملاکهای خودشان و با توجه به این نکته که تا چه اندازه توانسته‌اند ملاکهای لازم برای والد شدن را به دست بیاورند، اقدام به بچه دار شدن کنند.

تفاهم زوجین برای بچه دار شدن

یکی از نیازهای پایه‌ای و اساسی برای رشد مناسب فرزندان، نیازهای فیزیولوژیک مثل خوراک و پوشاک و مسکن است. طبیعی است که والدین حتما باید قبل از فرزند دار شدن از حداقل امکانات مالی برخوردار باشند.

یکی از مسایلی که قبل از تولد فرزند باید در زوجین حل شده باشد، این است که زوجین بتوانند مشکلات و مسائل خود را بدون ایجاد بحث و مشاجره و قهر کردن‌های طولانی حل کنند. اگر فرزندی به دنیا بیاد و دائما شاهد این مساله باشد که والدینش با یکدیگر مشاجره و بحث می‌کنند، بر سر یکدیگر فریاد می‌زنند یا با هم قهر هستند، ناامنی و عدم امنیت در فرزند شکل می‌گیرد.

یکی از مهم ترین نیازهای هر فرزندی این است که متوجه بشود که دنیای اطرافش امن و دور از خطر است و در واقع یکی از مسائلی که این امنیت را خدشه دار می‌کند، اختلافات شدید و بارز والدینش است. پس برای قدم اول برای بچه دار شدن، والدین باید مهارت های حل مساله و تعارض و به صورت کلی مهارتهای هم زیستی، یعنی با یکدیگر زندگی کردن را یاد بگیرند.

 

یکی از مسایلی که قبل از بچه دار شدن باید در زوجین حل شده باشد، این است که زوجین بتوانند مشکلات و مسایل خود را بدون ایجاد بحث و مشاجره و قهر کردن های طولانی حل کنند

وضعیت مالی مناسب برای بچه‌دار شدن

فرزندی که به دنیا می آید قطعا با خود روزیاش را هم می‌آورد. والدینی که کمال گرا هستند و میگویند باید از امکانات مالی بسیار بالایی برخوردار باشیم تا بتوانیم از فرزندی نگهداری کنیم، سخت در اشتباه هستند. این نکته را فراموش نکنید، یکی از نیازهای پایه‌ای و اساسی برای رشد مناسب فرزندان، نیازهای فیزیولوژیک مثل خوراک و پوشاک و مسکن است.


طبیعی است که والدین حتما باید قبل از فرزند دار شدن از حداقل امکانات مالی برخوردار باشند. زیرا اگر توان تهیه غذا و لباس کودک را به هیچ عنوان ندارند نمی‌توانند فرزندان همراه با آرامشی را تربیت کنند. ولی این جمله هم به این معنا نیست که حتما باید امکانات مالی بسیار بسیار عالی وجود داشته باشد تا بشود فرزندی را راحت بزرگ کرد.

فراغت کافی برای بارداری و بچه داری

والدینی که هر دو تمام وقت کار می‌کنند بهتر است فعلا تا رسیدن به تعادل در کارشان بچه‌دار نشوند. زیرا کودک نیاز دارد با والدینش وقت بگذراند و بازی کند و یک سری فعالیت‌های لذت بخش را انجام بدهند. حال اگر والدین نتواند این کار را کند، نیاز به تعلق پذیری و محبت را در کودکش خدشه دار کرده است.

به این معنا که کودک با خودش فکر می‌کند که والدینم قطعا مرا دوست ندارند که هیچ گاه در کنار من نیستند. هیچ کس دیگری هم مثل مربیان مهد کودک، بستگان و فامیل و یا حتی پرستار شخصی نمی‌توانند جایگزین والدین بشوند. پس برای فرزند دار شدن باید از کار طولانی خود کم کرد.

بهترین سن بچه داری متناسب با سن ازدواج

فرزند دار شدن و تولید نسل یکی از بهترین اعمال در نزد خداوند است. ولی بهتر است که این عمل پسندیده در شرایط مناسب خودش اتفاق بیافتد.

برای فرزنددار شدن باید به سن تان زمان ازدواج توجه کنید. اگر در سنین بالا ازدواج کرده اید باید تلاش خود را دو چندان کنید تا زودتر به شرایط فرزنددار شدن برسید. زیرا بارداری در سنین بالا، ممکن است خطراتی را برای جنین و مادرش ایجاد کند.

یادگیری مهارت فرزندپروری قبل از بچه دار شدن

والدین قبل از اقدام به بچه‌دار شد باید به یادگیری مهارتهای فرزندپروری بپردازند تا بتوانند در زمان تولد فرزندشان با او بهترین و صحیح‌ترین نوع رفتار را داشته باشند.

ارسال نظر شما

login captcha

سلام.

من ۷ ماه هست که عروسی کردم.۲۷ سالمه.شوهرم ۴ سال از من کوچک تر هستن.

چندماه دیگه برای بارداری اقدام کنم؟

پربازدیدترین ها

آموزش کاشت سبزه عید با گندم

نوشته

5 روز پیش
|
9940 بازدید

چه شیرخشکی برای نوزاد من مناسبه؟

نوشته

5 روز پیش
|
5287 بازدید

عواقب سکوت در زندگی‌های امروزی

نوشته

1 هفته پیش
|
13659 بازدید