1188
لاغری آسان با نوشیدن آب خنک

لاغری آسان با نوشیدن آب خنک

1394/10/13 بازدید420

نی نی سایت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: هیچ می‌دانید در میانسالی که وزن به خاطر کاهش فعالیت بدنی، به طور ناگهانی بالا می‌رود، چه رژیمی باید بگیرید؟
دکترمظهری، متخصص تغذیه با اشاره به داشتن تناسب اندام در میانسالی اظهار داشت: در میانسالی به دلیل اینکه فعالیت‌های افراد به صورت یک جا کاهش می‌یابد، سبب بروز چاقی مفرط می‌شود که برای رهایی از این معضل و داشتن تناسب اندام مناسب باید نوشیدن آب به مقدار کافی فراموش نشود زیرا این آب سیری کاذب آورده و از خوردن بیش از حد غذا جلوگیری می‌کند. در حدود 60 دقیقه فعالیت بدنی روزانه برای جلوگیری از افزایش وزن مناسب بوده و این فعالیت می‌تواند نرمش صبحگاهی‌، انجام کارهای روزمره و پیاده روی تند در سطح صاف باشد که این امر موجب آب شدن چربی‌های بدن و در نتیجه تناسب اندام می‌شود.
این متخصص با بیان اینکه تغذیه سالم در داشتن تناسب اندام بسیار موثر است، افزود: افراد میانسال تا حد ممکن از خوردن غذاهای چرب و فست‌فود جدا پرهیز کرده و مواد غذایی ویتامین دار و همچنین دارای املاح غنی از آهن و کلسیم مثل اسفناج و انواع سبزیجات را جایگزین غذاهای مضر کنند.
انجام وزرش‌های کوهنوردی و شنا به خصوص اگر به صورت گروهی و جمعی باشد برای آب شدن چربی‌ها و آماده سازی عضلات بسیار موثر است و به طور کلی انجام ورزش‌های هوازی هم به لاغر شدن و رسیدن به اندام مناسب مفید است.
برای تناسب اندام در دوران میانسالی باید مصرف نمک را قطع کرده و سعی در نوشیدن آن خنک کنید، زیرا خنکی آب باعث ایجاد حرارت و افزایش سوخت و ساز بدن برای رسیدن به دمای37 درجه می‌شود و به ترتیب سبب لاغری فرد مصرف کننده خواهد شد. وی در پایان گفت: برای کاهش وزن باید از خوردن تنقلاتی که حاوی کالری بسیار زیاد، چربی و شکر است پرهیز کرده و به جای آن کربوهیدرات و مواد گلیکوژن مصرف کرد تا از چاقی مفرط بدن جلوگیری شود.

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha