1188
فعالیت کودکان در زمستان کمتر می‌شود

فعالیت کودکان در زمستان کمتر می‌شود

1393/09/09 بازدید196

 نی نی سایت به نقل ازفارس: شاید تغییر رفتار کودکان در زمستان باعث شک و تردید شما شود اما با خواندن این مطالعه که توسط محققان انگلستان انجام شده است، این شک و تردید از بین می‌رود.

معمولاً در سرمای زمستان فعالیت جسمی کودکان کمتر می‌شود؛ یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه بهداشت و گرمسیری و دانشگاه بریستول در انگلستان به این نتیجه رسیدند که کودکان 15 تا 20 درصد در روزهای تابستان فعال‌تر از روزهای زمستان هستند.
 
این عمل جای تعجب ندارد زیرا در زمستان زودتر شب می‌شود، درجه حرارت هوا تغییر می‌کند، کودکان به علت سرما نمی‌توانند خارج از خانه بازی کنند و بیشتر به بازی با کامپیوتر تمایل پیدا می‌کنند.
 
والدین از کم فعال شدن کودکان خود دچار نگرانی نشوند زیرا سرما و کوتاه شدن روز باعث این کم فعالی می‌شود و با تغییر فصل باز فعالیت بدنی این کودکان زیاد می‌شود.
 
محققان بر روی 23 هزار کودک و نوجوان تا سن 16 سال در انگلستان و استرالیا تمرکز کردند؛ همه شرکت کنندگان با دستگاه‌های الکترونیکی و شتاب سنج مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند و فعالیت آنها اندازه گیری شد.
 
نتایج این مطالعه و بررسی در مجله بین المللی رفتار درمانی در تغذیه و فعالیت بدنی منتشر شد: زمانی که روزها طولانی هستند فعالیت‌های فیزیکی نوجوانان بیشتر است.
 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha