2109
چگونه لکه شیر مادر را از روی لباس پاک کنیم؟

چگونه لکه شیر مادر را از روی لباس پاک کنیم؟

2 هفته پیش بازدید381

لکه‌های شیر مادر همیشه در مراحل اولیه قابل مشاهده نیستند. آن‌ها معمولاً در طول زمان ظاهر می‌شوند و هنگامی که قابل مشاهده باشند پاک کردن آن‌ها دشوار است. لکه‌های شیر مادر مانند خون، مدفوع و محصولات لبنی از نوع لکه‌های پروتئینی هستند. آن‌ها توسط محصولات یا ترشحات حیوانی (یا مبتنی بر انسان) ایجاد می‌شوند. لکه‌های پروتئینی باید به سرعت پاک و دور از گرما نگهداری شوند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید از این لکه‌ها جلوگیری کنید و شش گام ساده را برای پاک کردن لکه شیر مادر از روی لباس به شما ارائه خواهیم داد.

کدام محصولات شوینده لکه‌ها را پاک می‌کنند؟

این که آیا شما به سراغ یک گزینه طبیعی یا مصنوعی بروید یک انتخاب شخصی است. هنگام استفاده از آن‌ها بر روی لباس نوزادتان باید به دنبال محصولی باشید که کمترین مواد حساسیت‌زا و محرک را داشته باشد.  شما می‌خواهید ملایم‌ترین محصول ممکن را انتخاب کنید اما ممکن است به یک ماده شوینده و پاک‌کننده لکه با آنزیم‌ها برای تجزیه پروتئین‌های سرسخت شیر مادر نیاز داشته باشید.

آیا می‌توان از سفید‌کننده‌ها استفاده کرد؟

سفید کننده می تواند باعث ایجاد برخی مشکلات جدی برای سلامتی شود به خصوص زمانی که در اطراف کودکان استفاده شود. سفید‌کننده حاوی مواد شیمیایی خشن است که می‌تواند بینی، چشم‌ها و پوست را تحریک کند و حتی می‌تواند باعث مشکلات تنفسی و سوختگی پوست شود.  بنابراین بهتر است هنگام از بین بردن لکه‌های لباس کودک از سفید‌کننده خودداری کنید.

چگونه از ایجاد لک‌های شیر مادر جلوگیری کنیم؟

  •  از پد‌های شیردهی استفاده کنید
  • یک پتو، حوله یا تی شرت کهنه‌ای را که به آن اهمیت نمی‌دهید روی بالش شیردهی خود قرار دهید
  • لباس‌های کودک خود را در ظرفی با جریان هوای خوب نگهداری کنید
  • برای جلوگیری از ایجاد لکه در تمام مراحل از بین بردن لکه از آب سرد استفاده کنید

 

برای از بین بردن لکه‌های شیر مادر چه کار کنیم؟

 لکه را بشویید:

با شستشوی شیر ریخته شده نگذارید لک ایجاد شود. لباس خود را در آب سرد خیس کنید تا از ایجاد لکه جلوگیری کنید.

 از اسپری لکه‌بر استفاده کنید:

پیش از پاک کردن لکه آن را با آب بشویید و محل لکه را با یک لکه‌بر طبیعی یا مصنوعی تمیز کنید.  اگر می‌خواهید خانواده خود را در معرض مواد شیمیایی محدود کنید می‌توانید از پاک‌کننده طبیعی زیر استفاده کنید:

آب لیمو 100% واقعی گزینه‌ای عالی برای لباس‌های سفید است زیرا به دلیل دارا بودن اسید استیک خاصیت سفید کنندگی طبیعی دارد.

پراکسید هیدروژن یک جایگزین موثر سفید‌ کننده است که حتی روی سخت‌ترین لکه‌ها نیز به خوبی عمل می‌کند. به علاوه برای محیط زیست بی‌خطر است.

محل لکه را تمیز کنید:

به آرامی ناحیه لکه دار را با یک اسفنج قدیمی یا یک برس نرم مانند مسواک بشویید.  

ناحیه لک شده را خیس کنید:

بعد از اینکه ناحیه لکه را  تمیز کردید اجازه دهید حداقل 10 تا 15 دقیقه خیس بخورد. با استفاده از اکثر محصولات لکه‌بر حتی می‌توانید آن را در ماشین لباسشویی بی‌اندازید.

 از شوینده مناسب استفاده کنید:

هنگام شستن وسایل کودک حتماً از مواد شوینده مناسب برای کودک استفاده کنید. شوینده‌ای را انتخاب کنید که دارای آنزیم باشد تا لکه‌های شیر مادر را از بین ببرد و از مواد شوینده با نرم‌کننده‌ها، رنگ‌ها و عطر‌ها اجتناب کنید. در مورد لکه‌های پروتئینی مانند شیر مادر از آب گرم استفاده نکنید بنابراین حتماً لباس را با ماشین لباسشویی سرد یا خنک بشویید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

 بگذارید لباس در آفتاب خشک شود:

آفتاب به عنوان یک سفید‌کننده طبیعی عمل می‌کند بنابراین اگر می‌توانید لباس‌های خود را بیرون بگذارید تا خشک شوند. اگر در آب و هوای سردتری زندگی می‌کنید بگذارید لباس‌هایتان چند ساعت بعد از خشک شدن نزدیک پنجره باشند. اگر قصد دارید لباس‌هایتان را در خشک کن بیندازید حتماً ابتدا لکه‌های باقی‌مانده را بررسی کنید. اگر لکه هنوز وجود دارد باید از گرما اجتناب کنید و دوباره آن را شست و شو دهید.  

 

منبع:

momlovesbest.com

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
2415

پربازدیدترین ها