1313
تنبیه کودک مبتلا به شب ادراری ممنوع!

تنبیه کودک مبتلا به شب ادراری ممنوع!

1393/07/19 بازدید348

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ،دکتر اکبر کوشانفر با اشاره به اینکه 40 درصد از کودکان مبتلا به شب ادراری هستند، گفت: عدم آموزش صحیح نحوه ادرار کردن به کودکان 3 تا 4 سال یکی از عوامل اصلی ابتلا به شب ادراری است. 

 

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: اختلال روانی، ضایعات مغزی، عقب افتادگی، عفونت‌های ادراری و عدم صحیح آموزش صحیح نحوه ادرار از علل اصلی ابتلا به شب ادراری کودکان است. همچنین احتمال ابتلای دختران به عفونت‌های ادراری بیشتر است. 

 

کوشانفر با تاکید بر اینکه تنبیه کودکان راهکار صحیحی جهت درمان این مشکل نیست، خاطرنشان کرد: خانواده این کودکان باید با آموزش صحیح ادرار و خرید هدیه به درمان کودک کمک کنند. 

 

این متخصص کودکان درخصوص نحوه درمان کودکان مبتلا به شب ادراری یادآور شد: اغلب از آزمایش کامل ادرار جهت درمان این کودکان استفاده می‌شود که در مواردی نیز ممکن است از سونوگرافی کلیه هم استفاده شود. 

 

وی با اشاره به اینکه کودکان باید از خوردن بیش از حد مایعات در ساعت‌های پایانی شب پرهیز کنند، گفت: توصیه می‌شود که خانواده‌ها در چند ساعت از شب کودک را جهت ‌دفع ادرار از خواب بیدار کنند تا از شب ادراری جلوگیری شود. 

 

کوشانفر در پایان تصریح کرد: مساله عفونت کودکان در تشدید شب ادراری از اهمیت فراوانی برخوردار است که خانواده‌ها باید به آن توجه کافی داشته باشند.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha