2109
تخم مرغ و چربی

تخم مرغ و چربی

1 هفته پیش بازدید200

چربی در واقع نقش مهمی در کمک به تامین نیازهای تغذیه ای روزانه شما ایفا می کند. بدن شما برای دریافت انرژی و چندین فرآیند حیاتی - مانند جذب برخی از ویتامین ها، مواد معدنی و آنزیم های کلیدی ، به مصرف سالم چربی در رژیم غذایی نیاز دارد. امروز 16 مهر و روز جهانی تخم مرغ است. وقتی صحبت از چربی رژیم غذایی و سلامتی می شود انواع مختلفی از چربی وجود دارد و نسبت نسبی هریک از آنها که می خورید بیشترین اهمیت را دارد.

چرا به چربی نیاز داریم؟

چربی اسیدهای چرب ضروری را فراهم می کند که بدن شما نمی تواند برای خود تولید کند. بنابراین مقدار مشخصی از چربی به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم و متعادل مهم است. چربی علاوه بر اینکه منبع اصلی انرژی است ، به بدن شما در جذب ویتامین A  D و E. کمک می کند. این ویتامین ها محلول در چربی هستند ، به این معنی که تنها با کمک چربی های موجود قابل جذب هستند. هر چربی که توسط سلول های بدن شما استفاده نمی شود به چربی بدن تبدیل می شود  تقریباً مانند مصرف بیش از حد کربوهیدرات یا پروتئین.

چربی های خوب چیست؟

اصطلاح چربی خوب که بدون شک شنیده اید به چربی های اشباع نشده اشاره دارد. این چربی ها به دو نوع چربی های غیر اشباع و چند غیر اشباع تقسیم می شوند. مصرف این چربی ها به طور گسترده ای به عنوان انواع چربی های ترجیحی در رژیم غذایی تشویق می شود زیرا با کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها مرتبط است. غذاهای سرشار از این چربی های خوب شامل روغن های گیاهی (مانند زیتون ، آفتابگردان ، کلزا ، سویا) ، آجیل ، دانه ها و ماهی است. چربی های اشباع در مقایسه بهتر است در حد اعتدال مصرف شوند. غذاهای حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع شده شامل گوشت قرمز چرب، شیرینی  و کره است. همچنین چربی های گیاهی مانند روغن نارگیل و روغن پالم حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع شده هستند.

چرا می گویند چربی بد است؟

در حالی که ما تصور می کردیم رژیم کم چربی راهی برای سلامتی بهتر است اما دیگر اینطور نیست. تحقیقات امروزه نشان می دهد که انواع چربی بیشتر از مقدار آن اهمیت دارد.

آیا تخم مرغ حاوی چربی خوب است یا چربی بد؟

تحقیقات نشان می دهد افرادی که صبحانه غلات را جایگزین تخم مرغ می کنند، کالری کمتری مصرف می کنند و وزن خود را کاهش می دهند.

 

منبع: www.australianeggs.org.au

ارسال نظر شما

login captcha
pumki
pumki
1 هفته پیش

عالی بود.

1873
2118

پربازدیدترین ها

11روش برای کنترل کودکان تنبل

ترجمه

4 روز پیش
|
5826 بازدید

خارش سر چگونه درمان می‌شود؟

نوشته

1 هفته پیش
|
4084 بازدید

درمان آکنه در دوران بارداری

نوشته

5 روز پیش
|
2057 بازدید