2136
چگونه نمرات IQ تحصیلات فرزند شما را تغییر می‌دهد؟

چگونه نمرات IQ تحصیلات فرزند شما را تغییر می‌دهد؟

1400/06/26 بازدید294
‌کودکان قادر به یادگیری مفاهیم سخت و انجام وظایف دشوار با افزایش سن هستند. بیشتر کودکان تقریباً در همان زمان به همان سطح پیچیدگی می‌رسند اما برخی از کودکان در رسیدن به آن سطوح کندتر عمل می‌کنند. یک کودک 6 ساله که بیش از یک کودک 3 ساله نمی‌تواند سن داشته باشد 3 سال سن دارد.


ضریب ذهنی در مقابل ضریب هوش:

با استفاده از اندازه گیری‌های توسعه یافته توسط استرن و ترمن آزمون IQ به یک ابزار استاندارد برای طبقه بندی افراد بر اساس نمره گذاری هنجاری تبدیل شد. نحوه عملکرد نمره گذاری به شرح زیر است:

سن ذهنی/سن تقویمی x 100 = ضریب هوش
ضریب هوشی این کودک 6 ساله با ضریب ذهنی 0.5 برابر است.
ضریب هوشی اکثر افراد بین 85 تا 115 است.

در حالی که آزمون‌های IQ معمولی می‌تواند مفید باشد ممکن است هنگام اندازه‌گیری هوش افراد دارای تفاوت رشد یا اختلال یادگیری کاملاً دقیق نباشد.

نمرات بهره هوشی چگونه استفاده می‌شود؟

نمره بهره هوشی به تنهایی چیزی نیست که نیاز به اقامتگاه‌های خاص را تعیین می‌کند. کودکان دارای نمره بالاتر از 70 نیز می‌توانند در صورت داشتن اختلال در یادگیری مانند نارساخوانی از شرایط مناسب برخوردار شوند. با این حال کودکان استثنایی ممکن است راه‌هایی برای حل معلولیت خود پیدا کرده باشند. اگرچه ممکن است از نظر علمی درخشش نداشته باشند اما آنها دانش آموزان متوسطی هستند. 
 

ضریب هوشی برای کودکان تیزهوش چه اهمیتی دارد؟

مردم می‌دانند که کودکی با ضریب هوشی 70 باید در مدرسه به اقامتگاه‌های خاصی نیاز داشته باشند. وقتی می‌فهمید که نمره ضریب هوشی به چه معناست به راحتی می‌توان دلیل آن را درک کرد. یک کودک 8 ساله یا زیر 6 سال برای انجام کارهایی که اکثر کودکان 8 ساله دیگر می‌توانند انجام دهند به کمک نیاز دارند. اکنون کودک 8 ساله را با بهره هوشی 130 در نظر بگیرید. باید به همان اندازه واضح باشد که کودکی با این نمره به مکان‌های ویژه‌ای نیاز دارد زیرا از ظرفیت ذهنی اکثر کودکان 10 ساله برخوردار است. درخواست از یک کودک 8 ساله با بهره هوشی 130 برای انجام کارهای متوسط 8 ساله‌ها مانند این است که از یک کودک 10 ساله بخواهید این کار را انجام دهد. این را نیز باید به خاطر بسپارید که یک کودک با استعداد 8 ساله ممکن است بتواند کارهای علمی سطح بالاتری را انجام دهد!

منبع: www.verywellfamily.com

ارسال نظر شما

login captcha

پخش آرام موسیقی تاثیر قابل توجه به رفتار و آرام کردن کودکان دارد و مصرف انرژی را در آن ها کاهش می دهد. موسیقی بر تفکر، خلاقیت، مهارت و آموخته های کودکان موثر است.

1873
2118

پربازدیدترین ها

11روش برای کنترل کودکان تنبل

ترجمه

4 روز پیش
|
5870 بازدید

خارش سر چگونه درمان می‌شود؟

نوشته

1 هفته پیش
|
4087 بازدید

درمان آکنه در دوران بارداری

نوشته

5 روز پیش
|
2078 بازدید