2109
تفاوت بارداری در ۲۰ سالگی و ۳۰ سالگی

تفاوت بارداری در ۲۰ سالگی و ۳۰ سالگی

1400/04/14 بازدید22322

با گذشت هر دهه، سن بارداری زنان هم افزایش می‌یابد. به همین دلیل زنان سی ساله برای اولین بار و در طول تاریخ مادر می‌شوند. اگرچه بعد از سی سالگی بارداری زنان در مقابل بیست سالگی تنها با خطر‌های بیشتر مادر شدن همراه است، اما تفاوت بین زایمان با هر دهه زندگی متفاوت است. سال‌ها پیش زنان در اوایل بیست سالگی ازدواج می‌کردند و اندکی بعد خانواده تشکیل می‌دادند. به همین ترتیب، بسیاری از کودکان قبل از تولد چهل سالگی زنان از دبیرستان فارغ التحصیل میشدند. با این حال امروزه این امر معمول نیست زیرا زنان تصمیم می‌گیرند بچه دار شدن را تا زمانی که در شغل خود مستقر نشدن و تجارب مختلف زندگی خود را تجربه نکردند به تعویق بیندازند. در اینجا تفاوت بین زایمان در بیست سالگی در مقابل سی سالگی وجود دارد.

۱- سهولت باردار شدن ۲۰ و ۳۰ سالگی

هنگامی که زنان در بیست سالگی هستند، می‌توانند انتظار داشته باشند که به راحتی باردار شوند. زوجینی که زیر ۳۰ سال ندارند پس از تصمیم برای تشکیل خانواده ۹۵ درصد احتمال بارداری در سال را دارند. این زمانی است که زنان سالم‌ترین تخمک را برای باروری دارند و سیستم تولید مثل آن‌ها در سالم‌ترین حالت قرار دارد.

 

۲- توانایی مالی برای مراقبت از کودک

زنان بیست ساله در حال شروع کار خود هستند تا جایی در بازار کار پیدا کنند و آینده خود را بسازند. بدین ترتیب، مواردی مانند خرید خانه، داشتن حقوق ثابت، حساب پس انداز فراوان و مواردی از این دست به طور کلی محقق نشده است. بنابراین انتظار داشتن کودک در این سن بسته به درآمد قابل مصرف موجود ممکن است کار را از نظر اقتصادی دشوارتر کند.

 

۳-‌امید به زندگی از ۲۰ به ۳۰ تغییر می‌کند

افزایش سن تأثیر بیشتری بر استرس جسمی و سلامت کلی بدن می‌گذارد. بنابراین به نظر می‌رسد منطقی باشد زنانی که سی سال سن دارند ممکن است طول عمر را به عنوان معامله تشکیل خانواده به خطر بیندازند. زنانی که اولین فرزندشان در سی سالگی متولد می‌شود دو برابر بیشتر از کسانی که اولین بچه خود را در بیست سال داشتند زندگی می‌کنند. به همین ترتیب به کیفیت زندگی بستگی دارد اهداف به تعویق انداختن بارداری تا رسیدن به سن ۳۰ سالگی یا بالاتر، ممکن است انتخاب بهتری برای برخی از زنان باشد.

۴- عوارض بارداری در سنین بالاتر

بزرگترین عوارض بارداری که در بیست سالگی با آن روبرو هستند مربوط به بیماری‌های مزمن است که قبل از بارداری تشخیص داده شده اند. وقتی زنان به سی سالگی می‌رسند عوارض بارداری بیشتری وجود دارد که باید با آن‌ها مبارزه کرد. بیشترین تفاوت بین دو گروه سنی در خطر بالاتر برای باردار شدن نوزاد با ناهنجاری‌های کروموزومی است که شایع‌ترین آن سندرم داون است. از دیگر عوارضی که این گروه سنی باید با آن روبرو شود خطر کمتری در سقط جنین، احتمال بیشتری برای ابتلا به دیابت بارداری و فشار خون بالا و احتمال نیاز به سزارین بیشتر است. اگرچه هیچ یک از این موارد ممکن است اتفاق نیفتد اما هنوز خطرات سلامتی است که باید در هنگام انتظار تا دهه سی بارداری مورد توجه قرار گیرد.

 

۵- احتمال داشتن دوقلو از ۲۰ تا ۳۰ سال تغییر می‌کند

زنانی که تمایل دارند تا فرزندشان دوقلو شود ممکن است بخواهند به تأخیر انداختن بارداری تا سی سالگی فکر کنند. دلیل این امر این است که در این گروه سنی احتمال باردار شدن چندقلویی بیشتر از کسانی که بیست سال سن دارند. زنان سی ساله به دلیل تغییر هورمون‌ها، احتمال دوقلو شدن بیشتری دارند. به طور خاص هورمون محرک فولیکول (FSH) در زنان با افزایش سن در سطوح بیشتری وجود دارد. مطمئناً اگر چند قلو‌ها در خانواده فعالیت بیشتری داشته باشند ممکن است افراد بیست ساله بیشتر احتمال دوقلو شدن داشته باشند. با این حال، برای افزایش احتمال بارداری بیش از یک نوزاد در هر بارداری و کسانی که سی سال دارند شانس بیشتری نسبت به بیست سالگی دارند.

 

منبع: www.babygaga.com

ارسال نظر شما

login captcha

من وقتی باردار بودم فرقی نمیدیدم فقط لباس هایی که می پوشیدم دیگه توی سی سالگی به درد نمیخورد و واقعا اذیتم میکردن ، چون چاقتر شده بودم . 

خوب بود

متن خیلی بد و سخت فهم بود

نمیدونم چی بگم ولی من مادر تو سن بالا منو به دنیا آورد بخاطر همین تخمک ها نتونستن تکمیل بشن من با کلی مشکل به دنیا اومدم تا الان کلی جراحی انجام دادم کلا بچه نیارید نسل انسان منقرض بشه تموم بشه این همه بد بختی 😞

ترجمه افتضاح... یه قبل از انتشار خودتون بخونید

به نظذم از این به بعد بعد کپی کردن از گوگل ترنسلیت خودتونم یه نگاه به متن بندازید.

خیلی بی پایه و اساس بود مقاله تون، شاید فقط چند خطش درست باشه... بقیش نه!

الان که چی؟؟؟ دارین تشویق میکنین ک خانما دیرتر باردار بشن؟😏

@zfmah

به نظرم هر کس میتونه با عقلش تصمیمی بگیره یه مقاله نمیتونه ذهن خانما و عوض بکنه 

هر کس با توجه به شرایط خودش میتونه هر وقت اراده کرد باردار بشه

برا یه سریا زودتر بهتره یه سریا دیرتر

شما هم با این حرفت میخوای بگی زودتر بهتره؟ 

پس توهم با کسی که این مقاله رو نوشته فرقی نداری 

هر دو نظرتون رو تحمیل میکنین

به نظرم ٢٠ سالگي هم زيادي زوده، هنوز جووني نكرده ادم. انتخاب من ٣٠ سالگيه

1873
2118

پربازدیدترین ها