2109
زندگی بعد از ورود کودک جدید

زندگی بعد از ورود کودک جدید

1400/02/19 بازدید559

تمام وقت شما وقت کودک است:

تبریک می گویم! برنامه کودک شما اکنون برنامه شماست. نوزادان تازه متولد شده تا 18 ساعت در روز می خوابند. این به قطعات کوچک تقسیم شده است و در این بین تغذیه، تغییر و کاملاً نگهداری و خنک سازی نیاز دارد. نکته: بعد از اولین هفته های پرتحرک ، نوزادان در زمان های قابل پیش بینی چرت های طولانی تری می زنند. در مدیریت زمان خود به یک حرفه ای تبدیل خواهید شد.

شما دیگر مانند بقیه افراد پدر و مادر شده اید:

ناگهان دوستان زیادی پیدا کرده اید. غریبه ها به شما لبخند می زنند و از ورود فرد جدید به خانواده خوشحال هستند.

روابط شما تغییر می کند:

پویایی رابطه متفاوت است و شما می توانید آنقدر مشغول باشید که صحبت کردن را فراموش کنید. اگر یکی از شما بیشتر مراقبت از کودک را انجام دهد، دیگری می تواند احساس خستگی کند.

برنامه خوابتان بهم میریزد:

یک برنامه شبانه جدید. درسته کودک جدید شما به ندرت به معنای خواب خوب است پس فعلا خواب خوب را فراموش کنید. این نباید طولانی باشد اما تا زمانی که نوزاد شما شب را چرت بزند می توانید در هنگام برخاستن با شریک زندگی خود نوبت بگیرید.

افراد به دیدنتان می آیند:

مطمئناً خانواده و دوستان مایلند کودک جدید را ببینند. (و آنها داستانهایی در مورد تربیت فرزندان خود و توصیه هایی در مورد تربیت فرزندان شما به ارمغان می آورند.) مطمئن باشید مهمانان بیمار نیستند و از همه بخواهید قبل از گرفتن کودک کوچک دستهای خود را بشویند.

صورت شما می تواند کارهای عجیب و غریب انجام دهد:

نوزادان با مشاهده و تعامل با محیط خود یاد می گیرند. متوجه خواهید شد که برای تشویق نوزاد تازه متولد شده خود احمقانه عمل می کنید. پس از چند هفته اول، کودک خود را در حال مطالعه و تقلید از چهره های خود مشاهده خواهید کرد.

شما به کمک احتیاج دارید:

نوزادان شادی آور هستند، اما همچنین توجه زیادی به آنها می شود. سعی نکنید به تنهایی پیش بروید. شما و همسرتان باید هر روز وقت خود را فقط برای شما داشته باشید در حالی که دیگری مراقب کودک است. یک برنامه تلویزیونی مورد علاقه تماشا کنید، کتاب بخوانید، پیاده روی کنید کنید.

نوزادان به مکالمه نیاز دارند:

وقتی با کودک خود صحبت می کنید دو اتفاق رخ می دهد: کودک یاد می گیرد و شما پیوند برقرار می کنید. اما به یاد داشته باشید که کودک شما برای یادگیری صحبت کردن باید کلمات واقعی را بشنود.

خواندن کتاب کودکان :

اگر قبلاً کتاب کودکان را نمی خواندید اکنون عاشق آنها خواهید شد. بسیاری از آنها با در نظر گرفتن والدین و کودک نوشته شده اند. آنها در حین آموزش سرگرم نیز می کنند. بچه ها دوست دارند که برایشان کتاب خوانده شود.

شما قاضی می شوید:

با رشد کودک نقش شما به عنوان واسطه نیز افزایش می یابد. برای ایجاد مرزها  اختلافات بین خواهران و برادران برای حل و فصل، مهلت زمانی برای نظارت وجود دارد. نظم و انضباط ساده ترین کار برای اداره نیست اما بخشی از کار است.

عشق کودک واقعی است:

برای برخی از والدین آنی است. برای دیگران ممکن است مدتی طول بکشد. روزی به فرزند خود نگاه خواهید کرد و عمق احساسی را که قبلاً نمی شناختید احساس خواهید کرد. اینکه این عشق بی قید و شرط چقدر بی حد و مرز است می تواند یک غافلگیر کننده باشد.

 

منبع: www.webmd.com

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1873
2103

پربازدیدترین ها

نوزاد در ۲۴ ساعت اولیه زندگیش

ترجمه

1 هفته پیش
|
10464 بازدید

تفاوت بارداری در ۲۰ سالگی و ۳۰ سالگی

ترجمه

1 ماه پیش
|
21229 بازدید

خواص موز برای کودکان

ترجمه

3 روز پیش
|
2007 بازدید