2512
راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

1399/05/06 بازدید589

دستگاه تصفیه آب خانگی برای تصفیه آب شرب منازل به کار می رود. خانه و محیط مسکونی اولین و امن ترین جایی است که کوچک ترین نهاد اجتماعی (خانواده) در آن رشد و بلوغ می یابد. هر آنچه به محیط مسکونی انسان مربوط است از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کیفیت تغذیه، این نیاز لاینفک بشر نیز از مهم ترین موضوعات قابل بحث در این حوزه است.

از آنجا که تهیه اکثر غذاها و تقریبا تمامی نوشیدنی ها نیازمند آب می باشد، حصول اطمینان از سلامت و صحت آب آشامیدنی و مصرفی بسیار مهم است. به همین دلیل می توان با انتخاب، خرید و نصب یک دستگاه تصفیه آب خانگی، از وجود آب آشامیدنی سالم، گوارا و بدون هرگونه آلاینده و ذرات مضر، لذت برد.

 

 

 

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی :

دستگاه های تصفیه آب خانگی بر اساس محل استفاده و نوع کارکرد به مدل های گوناگون تقسیم می گردند.

 

نخستین و متداول ترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی، دستگاه های تصفیه آب زیرسینکی هستند که همانطور که از نامشان پیداست، پایین سینک ظرفشویی نصب می گردند.

این دستگاه ها قابلیت اتصال به آب شهری را دارند و با فیلترهای قدرتمند خود، در لحظه، آب شهری را تصفیه نموده و برای مصرف مهیا می سازند.

در محیط های مسکونی و اداری می توان این دستگاه ها را نصب نمود، بالاخص اگر اعضای خانواده یا همکاران شرکت معمولاً به مدت طولانی در آن محیط حضور داشته باشند، این تجهیزات بهترین گزینه برای فیلتراسیون آب آشامیدنی ساکنین است.

با این وجود، نوع دیگری از دستگاه های تصفیه آب خانگی وجود دارد آن را دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی می نامند. با توجه به این مسأله که دستگاه های مذکور، قابلیت اتصال به آب شهری را ندارند، می توان آن ها را در هر نقطه از واحد مسکونی روی میز و سطوح دیگر قرار داد و با پر کردن مخزن آب آن، از آب آشامیدنی سالم و بی ضرر استفاده نمود.

قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی، بر اساس سازنده و تعداد فیلترهای به کار رفته در آن، متغیر است. ضمن اینکه می توان این دستگاه ها را با توجه به دکوراسیون منزل یا محیط اداری انتخاب نمود، چرا که اساسا این تجهیزات روی سطوحی مثل میز یا اوپن آشپزخانه قرار می گیرند و علاوه بر تأمین آب شرب سالم، می توانند در زیبایی جلوه منازل نیز مؤثر باشند.

علاوه بر دو مدل یاد شده، می توان مدل هایی چون دستگاه های تصفیه آب خانگی دیواری، پارچی، سردوشی و سرشیری نیز اشاره نمود.

نحوه عملکرد و مشخصات دستگاه تصفیه آب خانگی :

اساس عملکرد دستگاه های تصفیه آب، فیلتراسیون چند مرحله ایست.

بطور معمول شرکت های تولید کننده دستگاه های تصفیه آب خانگی، با طراحی حداقل 6 مرحله فیلتراسیون در آن ها، مبادرت به تولید این تجهیزات می نمایند.

البته تعداد فیلترها به تنهایی نشان دهنده مرغوبیت و کارکرد صحیح این دستگاه ها نمی باشد، با این وجود به طور معمول، فیلترهای کربن پودری، کربن بلاک، کربن خطی، بیوسرامیک، مواد معدنی، ممبرین و لامپ UV اجزای فرایند فیلتراسیون را تشکیل می دهند. معمولاً یک دستگاه تصفیه آب خانگی با مراحل کامل تصفیه باید دارای حداقل 6 مرحله فیلتر تصفیه آب شامل فیلتر الیافی، فیلتر کربن بلاک، فیلتر کربن پودری، فیلتر اسمز معکوس (ممبرین)، فیلتر کربن خطی، فیلتر بیوسرامیک و مواد معدنی باشد (به طور کلی مجموعه این فیلترها وظیفه حذف کلر، ترکیبات آلی، مواد شیمیایی، بوی نامطبوع و ... را بر عهده دارند).

عملکرد هر یک از 6 فیلتر به کار رفته در دستگاه تصفیه آب خانگی به صورت زیر است :

  1. عملکرد فیلتر الیافی : حذف گل و لای، شن، ماسه و ... در آب
  2. عملکرد فیلتر کربن بلاک : حذف رنگ، بوی نامطبوع، طعم بد، کلر و ... در آب
  3. عملکرد فیلتر کربن پودری : همراه با کربن بلاک رنگ کدر، بوی نامطبوع، ذرات ریز و مواد شیمیایی را حذف می کند.
  4. عملکرد فیلتر اسمز معکوس (ممبرین) : حذف کلیه املاح مضر، سختی آب، تمام مواد مضر، آلودگی و ... در آب
  5. عملکرد فیلتر کربن خطی : بهبود طعم و بوی آب
  6. عملکرد فیلتر بیوسرامیک و مواد معدنی : بهبود طعم و بوی آب از طریق تنظیم PH آب و افزودن مواد معدنی

مجهز بودن دستگاه تصفیه آب خانگی به فیلتر اسمز معکوس بسیار مهم بوده و همچنین می تواند نشانه مصرف بهینه و دوام دستگاه باشد.

اسمز معکوس که در شرح انواع فیلتر، فرایندی است که در ممبرین دستگاه تصفیه آب صورت می گیرد و باعث حذف نیترات، آرسنیک، سرب، جیوه و سایر فلزات سنگین در آب می گردد.

 

 

 

برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی :

از برندهای معتبر سازنده دستگاه تصفیه آب خانگی می توان به کنت، پیوریتک، کریستال، وست پوینت، وتک، واترتک، هیوندای، میدیا، سامتک، یافت واتر و رویال اشاره نمود.

بدیهی است فناوری به کار رفته در هریک از این برندها، با دیگری تفاوت دارد، با این حال اساس عملکرد همه آن ها یکسان بوده و تمامی تولید کنندگان دستگاه های تصفیه آب خانگی برآنند تا با محدود شدن منابع آبی و آلودگی روزافزونو کاهش سطح آب سفره های زیرزمینی که دو عامل تأثیرگذار بر کاهش کیفیت آب لوله کشی شهری هستند، با کیفیت ترنی محصولات خود را در این زمینه ارائه نمایند.

خبر خوب اینکه خوشبختانه در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز برندهای معتبر انواع دستگاه تصفیه آب آکواکلیر، سافت واتر و... با بهترین قیمت ها + گارانتی اصلی با تضمین بهترین کیفیت موجود می باشد.

ارسال نظر شما

login captcha

تصفیه آب های به آبی که فیلتراسیون هستن و فیلتر ممبران و پمپ و مخزن ندارن خوب نیست فقط اون دستگاهی که گفتید پمپ دره اون خوبه

پربازدیدترین ها

آموزش کاشت سبزه عید با گندم

نوشته

1 هفته پیش
|
13556 بازدید

چه شیرخشکی برای نوزاد من مناسبه؟

نوشته

1 هفته پیش
|
6583 بازدید

عواقب سکوت در زندگی‌های امروزی

نوشته

1 هفته پیش
|
14589 بازدید