1831
7 باید مصرف کورکومین برای چاق ها

7 باید مصرف کورکومین برای چاق ها

1398/06/13 بازدید11041

چاقی و اضافه وزن بحث همیشگی مجالس زنانه که همه در آن استاد اند، اما کمتر کسی در مصاف با آن پیروز میدان می شود.

جدای از بحث زیبایی و تناسب اندام، توجه به چاقی و اضافه وزن از حیث سلامتی حائز  اهمیت است. در این راستا از شما می خواهیم که پاراگراف زیر را همیشه در ذهن داشته باشید و به دوستان خود منتقل کنید:

علی رغم اینکه ما افراد چاق را سالم می پنداریم، چاقی یک بیماری مزمن است که باعث ایجاد التهاب مزمن می شود.  التهاب مزمن سرمنشا بسیاری از بیماری ها(قلبی و عروقی، دیابت،کبد چرب و ...) است. التهاب یعنی زخم زدن به بدن از داخل، توسط خود فرد. زخمی که در ظاهر دیده نمی شود اما از صدها زخم شمشیر بیشتر آسیب وارد می کند.

خب، حال که متوجه آسیب وارده بر بدن براثر چاقی و اضافه وزن شده اید، شما را به خواندن این مقاله دعوت می کنیم.

در این مقاله می خواهیم عصاره ای را به شما معرفی کنیم که از آسیب های ناشی از چاقی و اضافه وزن می کاهد و مصرف آن برای افراد چاق یک ضرورت است.

و این ترکیب کورکومین است.

کورکومین چیست؟

کورکومین همان عصاره زردچوبه است. در واقع بیشتر فوایدی که در خصوص زردچوبه گفته می شود به این ترکیب(کورکومین) برمی گردد. امروزه کورکومین به عنوان یک ضدالتهاب، ضد تومور و آنتی اکسیدان بسیار قوی شناخته می شود و به همین دلیل موضوع بسیاری از مطالعات پزشکی است.

چرا کورکومین برای افراد چاق یک ضرورت است؟

  1. با کورکومین با سرعت بیشتری وزن کم کنید:

اخیرا یک مطالعه بر روی افراد دارای اضافه وزن که در رژیم غذایی هستند؛ صورت گرفت. این افراد به دو گروه تقسیم شدند. دریافت کننده کورکومین و گروهی که کورکومین دریافت نکردند. نتایج نشان داد که مصرف کورکومین سرعت کاهش وزن را تا دو برابر افزایش می دهد.

همچنین کاهش بیشتر در سایز دور کمر، دور باسن و نمایه توده بدنی در گروه دریافت کننده کورکومین گزارش شده بود.

  1. با کورکومین چربی های بد را به خوب تبدیل کنید:

تمام چربی های بدن، دشمن ما نیستند. .برخی از این چربی ها که ما از آن ها به عنوان چربی  خوب یاد می کنیم، به افزایش متابولیسم و کاهش وزن کمک می کنند. این چربی ها را چربی قهوه ای می نامند. چربی قهوه ای در مقابل چربی سفید است. کورکومین نقش کلیدی در تبدیل بافت چربی سفید به قهوه ای دارد. که این مورد در نوع خود بی نظیر است.

  1. با کورکومین بیشتر از این چاق نشوید:

بافت چربی سفید در بدن با تولید ترکیبات خاص، سبب افزایش رشد سلول های چربی می شود. به عبارتی در افراد چاق  یک چرخه معیوب وجود دارد که هرچه فرد چاق تر باشد تجمع چربی در بدن او بیشتر رخ می دهد.

کورکومین سبب مهار ترکیباتی می شود که این ترکیبات به تمایز و تقسیم سلول های چربی کمک می کنند. کورکومین اجازه نمی دهد که سیکل تقسیم سلولی  کامل انجام شود و از این طریق مانع از تجمع چربی می شود.
 

  1. با کورکومین التهاب بدن را بخوابانید:

کورکومین یک ضدالتهاب فوق العاده است. همان طور که پیش تر گفتیم،  بیشترین آسیب ناشی از اضافه وزن و چاقی به التهاب ناشی از آن برمی گردد.

کورکومین نه تنها قادر است که تولید پیش فاکتورهای التهابی را مهار کند بلکه با تولید ترکیبات خاص سرعت شکسته شدن چربی ها را افزایش دهد.

  1. با کورکومین به دیابت نوع 2 مبتلا نشوید:

ریسک ابتلا به دیابت نوع دو در افراد چاق بالا است. به ویژه اگر در خانواده ی خود، فرد مبتلا به دیابت نیز داشته باشند.

چرا که بافت چربی افراد چاق هورمون هایی را تولید می کند که این هورمون ها سبب افزایش مقاومت بدن به انسولین می شود.  مقاومت به انسولین، ابتدای راه ابتلا به دیابت نوع دو و افزایش قند خون است. کورکومین با کمک به کنترل قند خون و کاهش التهاب به کاهش ریسک ابتلا به دیابت کمک می کند.

لازم بذکر است که کورکومین برای بیماران دیابتی هم تجویز می شود.

  1. با کورکومین به بهترین وضعیت آنتی اکسیدانی برسید :

استرس اکسیداتیو در افراد چاق بالا است. استرس اکسیداتیو ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری ها را افزایش می دهد. کورکومین نه تنها یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان های دنیای تغذیه است بلکه بیان ژن سایر آنتی اکسیدان ها در بدن را افزایش داده و با کاهش رادیکال های آزاد ریسک ابتلا به بیماری هایی نظیر بیماری قلبی را می کاهد.

  1. با کورکومین چربی خون را کاهش دهید:

مطالعات نشان می دهند مصرف کورکومین در دوز 1000 گرم در روز به مدت 30 روز می تواند سطح کلسترول و چربی خون را در افراد چاق را کاهش دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کورکومین و خواص آن به لینک زیر مراجعه نمایید.

http://bit.ly/2UuVCLu

تهیه این محصول از طریق لینک زیر و داروخانه های منتخب

http://bit.ly/34px6Q8

 

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1784
1842

پربازدیدترین ها