2109
نکات مهم برای خرید اسباب بازی برای کودکان

نکات مهم برای خرید اسباب بازی برای کودکان

1398/05/27 بازدید817
چگونه اسباب بازی مناسب برای فرزندتان را تهیه می‌کنید؟ کودکان بسیار کنجکاو هستند و بازی با آنها می‌تواند فرصتی عالی برای یادگیری مهارت‌های جدید در آنها باشد. اسباب بازی‌هایی که در دسترس او قرار می‌گیرد می‌تواند او را در مسیر پیشرفت مهارت قرار دهد.
اگرچه به نظر می‌رسد انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان آسان است اما در حال حاضر که تعداد و تنوع اسباب بازی‌ها زیاد است انتخاب اسباب بازی مناسب ساده به نظر نمی‌رسد. تعداد زیادی اسباب بازی برای کودک شما وجود دارد. حالا باید انتخاب کنید. در ادامه برخی نکات مهم در انتخاب اسباب بازی کودک را با هم مرور میکنیم.

اسباب بازی‌هایی انتخاب کنید که به روش‌های مختلف قابل استفاده است

کودک شما دوست دارد بتواند اسباب بازیش را از هم جدا کند، کنار هم قرار دهد، بیرون بکشد، اضافه کند و بسازد و ... . بنابراین اسباب بازی‌هایی را انتخاب کنید که همه اینها را داشته باشد به این معنی که بتواند بازی‌های مختلفی با یک اسباب بازی انجام دهد. برای مثال می‌توان از بلوک‌های چوبی یا بلوک‌های درهم پیوسته پلاستیکی برای ساخت جاده، باغ وحش، یک پل، کشتی و ... استفاده کرد. اسباب بازی‌هایی که می‌تواند تخیل کودک شما را تقویت کند و باعث توسعه مهارت‌های حل مسئله و تفکر منطقی شود.
مثال: بلوک، بلوک‎های لانه‌دار و فنجانی و اسباب بازیهای شن و ماسه و آب

اسباب بازی مناسب کودک

اسباب بازی‌هایی انتخاب کنید که همراه کودک رشد کند

همه ما این تجربه را داریم که کودک با یک اسباب بازی دو روز بازی کرده و دیگر سراغش نرفته است. شما می‌توانید با جستجو در اسباب بازی‌هایی که می‌توانند مراحل مختلف سرگرم کننده داشته باشند، از این اتفاق پیشگیری کنید. به عنوان مثال حیوانات کوچک پلاستیکی برای کودک نوپایی که خانه‌ای برای آنها ساخته، سرگرم کننده است و کودکان بزرگتر می‌توانند از این حیوانات یه داستان تخیلی بسازند. همچنین بعضی اسباب بازی ها هوش فرزندتان را زیاد می‌کند.
مثال: حیوانات پلاستیکی، عروسک‌ها، قطار، کامیون

اسباب بازی‌هایی انتخاب کنید که مهارت حل مسئله را تقویت کند

بازی با کودکان این فرصت را به آنها می‌دهد که بارها و بارها مهارت‌های جدید را تمرین کنند. اسباب بازی‌هایی که به بچه‌ها کمک می‌کند مهارت‌های تفکر منطقی را پیدا کنند و مسائل را حل کنند. این قبیل اسباب بازی‌ها باعث هماهنگی چشم و مهارت‌های حرکتی و استفاده از ماهیچه‌های کوچک دست و انگشتان را توسعه می‌دهد.
مثال: پازل‌ها، بلوک‌ها، مواد هنری مانند خشت، سفال، رنگ، خمیر بازی

پازل ها و لگوها از اسباب بازی های مناسب رشد خلاقیت کودک

اسباب بازی‌هایی انتخاب کنید که تخیل کودک را پرورش دهد

در طول سه سال اول زندگی فرزندتان خلاقیتش پرورش پیدا می‌کند. او قادر است نقش شخص دیگری را به عهده بگیرد و تصور کند جای دیگری است. به دنبال اسباب بازی‌هایی باشید که کودک بتواند با آنها داستان بگوید. نمایش بازی مهارت‌های زبانی و حل مسئله را در اون تقویت می‌کند.
مثال: بشقاب و مواد غذایی، چهره‌ها، حیوانات، عروسک، قطار و کامیون، وسایل اسباب بازی از زندگی واقعی.

فرصت بازی با اشیای واقعی را به کودک بدهید

کودک نوپای شما کم کم متوجه می‌شود که اشیا در دنیای او چه نقشی دارند مانند کنترل تلویزیون، سویچ و ... او همچنین علاقه‌مند است با اشیا واقعی مانند تلفن همراه شما بازی کند. اسباب بازی‌هایی شبیه این می‌تواند به کودک در حل مسئله و ایجاد روابط مکانی و مهارت‌های حرکتی کمک کند.
مثال: ظروف پلاستیکی، کلید اسباب بازی، تلفن اسباب بازی، آلات موسیقی، جاروبرقی و ...

اسباب بازی‌هایی برای خواندن بخرید

کتاب‌ها، حروف الفبای مغناطیسی، لوازم هنری و مداد رنگی به مهارت نوشتن و خواندن در اوایل زندگی کمک می‌کند. حتی کاتالوگ‌ها، مجلات و ... هم می‌توانند برای کودکان سرگرم کننده باشند.

کتاب برای کودک از اسباب بازی های جذاب

اسباب‌بازی‌هایی که کودک را ترغیب به فعالیت کند

کودکان نوپا از فعالیت‌های بدنی استقبال می‌کنند. این کار باعث قوی شدن بدن‌شان می‌شود. به دنبال اسباب بازی‌هایی باشید که به تقویت مهارت‌های بدنی فرزندتان کمک کند.
مثال: توپ‌ها به اشکال و اندازه‌های مختلف، سه چرخه و اسکوتر، بولینگ، حلقه بسکتبال، اسباب بازی‌های کششی، ابزارهای باغبانی
راهنمای خرید اسباب بازی از تولد تا یکسالگی را در نی نی سایت بخوانید.

انتخاب اسباب بازی‌هایی برای پرورش بازی‌های متقابل

بازی‌هایی را انتخاب کنید که کودک و بزرگسال در آن با هم بازی کنند. برخی از اسباب بازی‌ها مشارکت بزرگسالان را لازم دارد. بعد از 3 سالگی کودک می‌توانید از بازهای تخته‌ای استفاده کنید. یک شب در هفته را به بازی خانوادگی اختصاص دهید. این بازی‌ها به کودک مفهوم برنده بودن، بخشندگی و چگونگی مقابل با ضرر را یاد می‌دهد.
مثال: تخته، تطبیق و مهارت حافظه، کارت بازی

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha

پربازدیدترین ها

فواید مصرف زینک در بارداری

نوشته

1 هفته پیش
|
15789 بازدید

هموروئید در بارداری خطرناکه؟

نوشته

1 هفته پیش
|
11270 بازدید

5 نکته برای درمان افتادگی پوست

نوشته

1 هفته پیش
|
2307 بازدید