1188
ویتامین ب در بارداری

ویتامین ب در بارداری

1397/12/27 بازدید417

نی نی سایت: مصرف ویتامین ب  در بارداری به پیشگیری از اختلالات مغزی در نوزاد به دلیل سرماخوردگی یا آنفلوانزا کمک می کند.
پژوهشگران در مطالعه ای به این نتیجه رسیده اند که وجود میزان بالا کولین ویتامین‌های B از مشکلات مغزی و بیماری‌های روانی مثل اختلال بیش فعالی و شیزوفرنی در نوزادان، حتی در زمانیکه مادر در دوره بارداری مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا می‌شود، پیشگیری می‌کند.
رابرت فریدمن سرپرست تیم تحقیق، درباره فواید مصرف ویتامین ب در دوران بارداری توضیح داد:« سرماخوردگی و آنفلوانزا غیرقابل اجتناب هستند، حتی اگر مادر واکسن آنفلوانزا دریافت کرده باشد. اما ابتلاء به سرماخوردگی و آنفلوانزا در طول بارداری ریسک بیماری‌های روانی را در آینده دو برابر می‌کند. ما دریافتیم میزان بالاتری کولین از مشکلات مغزی ناشی از رشد در جنین پیشگیری می‌کند، حتی اگر مادر مبتلا به سرماخوردگی شده باشد. مصرف ویتامین ب در بارداری می‌تواند فایده طولانی مدت برای نوزاد داشته باشد.»
در این مطالعه، محققان میزان پروتئین واکنشی و میزان کولین مادر را اندازه گیری کردند؛ پروتئین CRP نشانه وجود التهاب در مادر است. رشد مغز قبل از تولد از طریق اندازه گیری امواج مغز نوزاد بلافاصله بعد از تولد ارزیابی شد. به گزارش مهر طبق این پژوهش زمانیکه مادر در ۱۶ هفته اول بارداری مبتلا به سرماخوردگی یا آنفلوانزا شود، توانایی نوزاد در توقف یا به تعویق انداختن تأثیر آن بر مغز تا ۲۷ درصد کاهش می‌یابد. با این حال یافته‌ها نشان می‌دهد اگر میزان کولین مادر بالا باشد، پیشگیری از بروز این تأثیرات امکان پذیر است.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha