2109
آخرین آمار طلاق، در زمستان جدایی بیشتر است؟

آخرین آمار طلاق، در زمستان جدایی بیشتر است؟

1397/10/03 بازدید288

نی نی سایت: طبق آخرین آمار از وضعیت طلاق و ازدواج در کشور،در نیمه اول امسال 324 هزار و 713 نفر ازدواج کرده و 84 هزار و 16 نفر طلاق گرفته اند. به گفته سخنگوی سازمان ثبت احوال، هر دو فصل یک بار آمار ازدواج و طلاق استخراج می‌شود و به همین دلیل آخرین آمار مربوط به نیمه اول سال بوده و سه ماهه اخیر جمع آوری نشده است. تعداد ازدواج‌های ثبت شده در کشور در سال ۹۶ نزدیک به ۶۰۹ هزار مورد و حدود هشت درصد کمتر از سال ۹۵ بوده است. این در حالی است که کمتر از یک دهه پیش که جمعیت کشور به مراتب کمتر از حالا بود طی یک سال، ۸۹۰ هزار ازدواج به ثبت رسیده بود اما اکنون ازدواج‌های ثبت شده در سال گذشته ۵۱ هزار مورد کمتر از سال پیش از آن است.

هر 3 دقیقه یک طلاق

در سال گذشته ۱۷۶ هزار طلاق ثبت شده و امسال ۸۴ هزار و ۱۶ نفر که بیانگر کاهش روند افزایش طلاق است. طلاق‌های ثبت شده در سال ۹۶ دو هزار مورد بیش از سال قبل از آن بوده است. آمار اعلام شده نشان می‌دهد که در سال ۹۶ هر ساعت ۲۰ مورد، و به عبارت دیگر هر سه دقیقه یک طلاق ثبت شده و معادل ۲۹ درصد پیوندها، جدایی رخ داده است.
طبق تازه ترین آمار که مربوط به سال ۹۶ است نشان می دهد نرخ عمومی طلاق در کل کشور ۲.۲ است و تهران با نرخ ۲.۸ بیشترین طلاق را داشته و پس از آن استانهای کردستان و کرمانشاه و خراسان رضوی قرار دارند کمترین آمار طلاق نیز مربوط به سیستان و بلوچستان با نرخ عمومی ۰.۷ است. میانگین سن طلاق نیز در کشور برای مردان ۳۶.۹ و برای زنان ۳۲ سال است.
میانگین طول مدت ازدواج در زمان طلاق ۱۰ سال گزارش شده است.استان گیلان بیشترین میانگین طول مدت ازدواج را در زمان طلاق با ۱۲ سال و استان ایلام کمترین نرخ را با ۶ سال دارد و میانگین طول مدت ازدواج‌های منجر به طلاق در استان تهران 11 سال بوده است.

افزایش طلاق در فصلهای سرد سال

میزان طلاق متاهلان در بازه های فصلی سالهای ۹۵،۹۶ و دوفصل بهار و تابستان سال ۹۷ نیز ثبت شده است:
نرخ طلاق در فصل بهار و تابستان ۹۵ ،۷.۹ و در پاییز و زمستان ۸.۰ بوده اما در سال گذشته در بهار ۸.۰ در تابستان ۸.۳ و در پاییز و زمستان ۸.۴ بوده است. و در بهار امسال نرخ طلاق متاهلان ۸.۲ و در تابستان ۸.۳ گزارش شده است.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha

پربازدیدترین ها

این هفته رو بشنوید با نی نی کست

نوشته

1 هفته پیش
|
17062 بازدید

تاریخچه سزارین!

نوشته

2 هفته پیش
|
9904 بازدید