833
روشهای القای زایمان طبیعی

روشهای القای زایمان طبیعی

1397/09/27 بازدید751
تاریخ زایمان شما برای زمانی است که احتمال می‌رود شما بتوانید کوچولویتان را در آغوش بگیرید اما بسیاری از خانم‌ها دو هفته زودتر از این زمان یا حتی دو هفته بعد از تاریخ محاسبه شده زایمان می‌کنند. بنابراین بهتر است علاوه بر دانستن علائم نزدیک شدن زایمان در صورت گذشتن از 40 هفته فکری برای زایمان طبیعی بکنید.

شناخت علائم قبل از پاره شدن کیسه آب

در یک مطالعه در سال 2011، 201 خانم که به تازگی زایمان انجام داده بودند در زمینه القای زایمان بررسی شدند. 50 درصد از آنها برخی از روش‌های طبیعی القای زایمان را تجربه کرده بودند. در صورتی که در هفته چهلم قرار دارید و هنوز کیسه آب پاره نشده و هیچ علامتی از زایمان در شما وجود ندارد ممکن است توصیه شود برخی روشهای القای زایمان را امتحان کنید. اما دقت داشته باشید که این روش‌ها 100 درصد ثابت شده نیست و بیشتر براساس مشاهدات و باورهای قدیمی توصیه میشود. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به هرکدام از این روش‌ها با پزشک در این مورد مشورت کنید. آگاه باشید که هر نوع القا زایمان خطر سزارین و دیگر مداخلات اضطراری را افزایش می‌دهد. بنابراین قبل از تلاش برای القا با پزشکتان مشورت کنید.

ورزش و القای زایمان

ورزشی مانند پیاده روی طولانی می‌تواند ضربان قلب را افزایش دهد. حتی اگر ورزش باعث القای زایمان نشود می‌تواند یک راه عالی برای از بین بردن استرس باشد و بدن را برای زایمان قوی می‌کند.
 

پیاده روی در بارداری و القای زایمان طبیعی

رابطه جنسی برای القای زایمان مضر است؟

به لحاظ نظری گفته می‌شود رابطه جنسی باعث تحریک زایمان می‌شود. دلیل آن نیز هورمون اکسی توسین آزاده شده و از بین رفتن انقباض رحم ذکر می‌شود. میتوان با رعایت کامل تمام موارد ایمنی رابطه جنسی برقرار کرد اما نباید بعد از پاره شدن کیسه آب این کار را بکنید چون باعث افزایش خطر ابتلا به عفونت می‌شود.

تحریک نوک سینه و القای زایمان

تحریک نوک سینه می‌تواند باعث تحریک رحم و القای زایمان شود. آن هم به دلیل آزاد شدن هورمون اکسی توسین که رحم را منبسط می‌کند. در حقیقت اگر شما تصمیم به شیر دادن به نوزاد بعد از زایمان داشته باشید تحریک نوک سینه باعث می‌شود رحم به اندازه اصلی خود برسد.

القای زایمان با طب سوزنی

طب سوزنی نیز باعث آزادسازی اکسی توسین در بدن می‌شود. اما در یک تحقیق تصادفی در سال 2013 در دانمارک بیش از 400 خانم باردار طب سوزنی قبل از زایمان انجام دادند اما تفاوت معناداری در زایمان اغلب آنها ایجاد نشد.

مصرف غذاهای تند و القای زایمان

یک باور قدیمی وجود دارد که خوردن غذاهای تند می‌تواند به القای زایمان کمک کند. هرچند هیچ مطالعه‌ای آن را تایید نمی‌کند. در صورتی که مصرف غذاهای تند در رژیم غذایی‌تان نیست بهتر است آن را در رژیم غذایی‌تان قرار ندهید.

طب فشاری و القای زایمان

برخی بر این باورند که طب فشاری در شروع و ادامه روند زایمان موثر است. اما قبل از آنکه طب فشاری را امتحان کنید باید با یک متخصص مشورت کنید تا مطمئن شوید مشکلی برایتان ایجاد نمی‌شود.

چای برگ تمشک سرخ شده و القای زایمان

برخی توصیه می‌کنند چای برگ تمشک قرمز بنوشید. چای ممکن است باعث تقویت رحم شده و شما را برای زایمان آماده کند. حتی اگر این موضوع فایده نداشته باشد باعث هیدراته ماندن بدن می‌شود. گفته می‌شود آناناس نیز با دارا بودن آنزیمی به نام بروملاین باعث انبساط گردن رحم و اتساع عضلات شده و در نتیجه زایمان را القا می‌کند. روغن کرچک یکی دیگر از مواد غذایی است که سریعا موجب القای زایمان می‌شود زنان برای قرن‌ها از کارکرد این روغن برای زایمان استفاده می‌کردند. گرچه مصرف روغن کرچک ایمن است اما در موارد نادر می‌تواند باعث استفراغ و اسهال شود و شرایط نامناسبی در هنگام زایمان ایجاد کند.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha
1066
1133