2750
برنامه نرم‌افزاری تلفن‌همراه برای باهوش‌کردن کودکان

برنامه نرم‌افزاری تلفن‌همراه برای باهوش‌کردن کودکان

1394/02/05 بازدید410

 محققان دانشگاه نیویورک دریافته‌اند، استفاده درست از یک نرم‌افزار تحصیلی می‌تواند منبع انگیزه و تعهد کودکان در سال‌های ابتدایی عمرشان باشد. «سوزان نویمان» نویسنده این تحقیق گفت: هدف تحقیقات ما آزمودن این موضوع بود که آیا یک برنامه نرم‌افزاری انگیزه‌بخش می‌تواند یادگیری کودکان را سرعت بخشد یا خیر.

 

محققان، کارآیی یک برنامه نرم‌افزاری تحصیلی به نام Learn with Homer را بر روی مهارت‌های آمادگی مدرسه کودکان پیش‌دبستانی آزمودند. این برنامه‌ نرم‌افزاری آی‌پد اپل، کودکان را در برنامه‌ای نظام‌مند وارد می‌کند و صداهای واژگان را با خواندن کتاب داستان ترکیب می‌کند.

 

این پژوهش در 10 کلاس درس دارای 148 نفر کودک پیش‌دبستانی انجام شد. محققان با استفاده از چندین آزمایش سوادآموزی اولیه، تغییرات در آگاهی صوت‌شناسی بر اثر استفاده از Learn with Homer را در مقایسه با گروه کنترل مشاهده کرد که نرم‌افزار جدیدی استفاده می‌کرد.

 

آگاهی صوت‌شناسی، توانایی شناسایی صداهایی است که واژگان را می‌سازند و شاخص مهمی برای توانایی خواندن در دوره‌های بعدی است.

 

محققان دریافتند رشد قابل‌اندازه‌گیری در آگاهی صوت‌شناسی و درک ارتباط بین سخن و حروف تایپ‌شده برای گروهی که از نرم‌افزار Learn with Homer استفاده می‌کرد، در مقایسه با گروه کنترل مشاهده می‌شود.

 

جزئیات این یافته‌ها در نشست سالانه اتحادیه تحقیقات تحصیلی آمریکا در شیکاگو ارائه شده است.

 

 

 

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha

پربازدیدترین ها

این هفته رو بشنوید با نی نی کست

نوشته

1 هفته پیش
|
16094 بازدید

تاریخچه سزارین!

نوشته

1 هفته پیش
|
9399 بازدید