1188
با وجود همه این نشانه ها، شما باردار نیستید!

با وجود همه این نشانه ها، شما باردار نیستید!

1393/11/28 بازدید9290

 آیا احساس می کنید باردار هستید؟ اگر مدتی است که در حال اقدام برای بارداری هستید، احتمال دارد در بعضی از ماه ها فکر کنید که باردار شده اید در حالی که اشتباه می کنید.

تجربه احساس بارداری زمانی که در مرحله اقدام برای بارداری هستید غیرمتداول نیست. اگر سری به مراکز باروری یا سایت های مرتبط با بارداری بزنید، با تعداد زیادی از زنان مواجه خواهید شد که دچار "نشانه های خیالی بارداری" هستند. شاید خود شما هم این نشانه های خیالی را تجربه کرده باشید.

 

نشانه های خیالی بارداری

نشانه های خیالی بارداری دقیقا مشابه نشانه های واقعی هستند که زنان در طول بارداری تجربه می کنند و این سبب می شود فکر کنید ممکن است باردار شده باشید. انتظار نداشته باشید پزشک از واژه “ISP” استفاده کند چون عبارت "نشانه های خیالی بارداری" مفهومی است که توسط زنانی که در سراسر دنیا به آن دچار می شوند، ساخته شده است.

فاصله زمانی میان تخمک گذاری و عادت ماهانه شما زمانی است که بیشترین اضطراب را برای فهمیدن بارداری یا عدم بارداری تجربه می کنید وامکان دارد برخی از نشانه های بارداری مانند درد سینه، خستگی، نفخ، حساسیت هیجانی، گرفتگی عضلانی و حتی ویار را متصور کنید.  

 

بدن خوشبین شما و پروژسترون

چیزی که ممکن است شما را متعجب کند دانستن این واقعیت است که همه این احساسات در سر شما روی نمی دهند! این تصورات واکنش واقعی به هورمون هایی است که در بدن شما، خودشان را برای بارداری احتمالی شما آماده می کنند.

بدن ما در رابطه با توان و امکان بارداری بسیار خوشبین است. به محض اینکه تخمک گذاری انجام می شود وحتی اگر لقاح انجام نشده باشد، بدن خودش را برای یک زندگی تازه آماده می کند.

یکی از هورمون هایی که مسئول حفظ سلامت بارداری است پروژسترون است . میزان پروژسترون بعد از تخمک گذاری برای محافظت از جنین احتمالی افزایش می یابد و اگر بادار نشده باشید مقدار آن بعد از 12 تا 16 روز کاهش پیدا می کند تا به عادت ماهانه شما منجر شود. مقادیر بالای این هورمون می تواند باعث احساس خستگی و ناپایداری احساسی در شما شود. علاوه بر این پروژسترون مسئول حساس شدن سینه، یبوست و احتباس مایعات در بدن است.

خستگی، عدم ثبات احساسی و دمدمی بودن و حساس شدن سینه ها از علائم بارداری هستند که می توانند شما را به اشتباه بیندازند. هم چنین اگر داروی باروری مصرف می کنید، عوارض این داروها می توانند بعضی اوقات با نشانه های اولیه بارداری اشتباه گرفته شوند. این اتفاق خصوصا زمانی روی می دهد که پروژسترون تزریق کنید یا از شیاف آن استفاده کنید.

بارداری یا احساس بارداری  

شاید بهتر بود اگر می توانستید متوجه شوید که آیا واقعا باردار هستید یا فقط دچار نشانه های خیالی بارداری شده اید. مطمئنا دانستن این موضوع میزان اضطراب شما را در دو هفته ای که انتظار می کشید، کاهش خواهد داد اما متاسفانه نشانه های اولیه بارداری از نشانه های خیالی بارداری عملا غیرقابل تشخیص هستند.

 

 

در صورتی که "احساس بارداری" شما صد در صد خیالی نباشد، با تمرکز بیشتر بر روی آنها ممکن است احساس بدی پیدا کنید. این مسئله می تواند به شما کمک کند به خودتان یادآوری کنید که احساس بارداری یا عدم بارداری هیچ چیزی را مشخص نمی کند.

بعضی از زنان که از بارداری خود اطمینان دارند حتی ممکن است دچار تهوع و استفراغ صبحگاهی شوند و بعد متوجه شوند که باردار نبوده اند در حالی که بعضی از زنان هم هیچ کدام از این نشانه ها را تجربه نمی کنند و در نهایت متوجه می شوند که باردار هستند.

تنها راه فهمیدن اینکه باردار هستید یا نه این است که دو هفته صبر کنید و در صورت عقب افتادن عادت ماهانه از یک تست بارداری استفاده کنید.

 

هیئت تحریریه نی نی سایت

ارسال نظر شما

login captcha

من ۱۸ مهر رابطه داشتم( روز ۴ پریودی) از مقعد به اصرار و درخواست نامزدم. بعد از اون دیگه رابطه نداشتم. با ۷ روز تاخیر این ماه پریود شدم. خیلی دلشوره و استرس دارم. وقتی علائم بارداری و میخونم حس میکنم همه رو دارم. نمیدونم دچارب ارداری خیالی شدم یا واقعا باردارم.!!!!!خیلی استرس دارم.😔

شماروبه خدا راهنماییم کنین

@9891

نگران نباشید با توجه به شرح حال شما و اینکه پریود شده اید خیر احتمال بارداری وجود ندارد. موفق باشید. 

بإسلام

٢ سال اقدام  به بارداری دارم چند ماهه پيش ١ماه عقب انداختم و ١٠ تا تست هر روز ميزدم و مثبت ميشد تا اينك رفتم آزمايش خون دادم و گفتن منفی هست و الان هم آخرين پريوديم ٩٧/٠٤/١٤ بوده و چند مدل تست امتحان كردم مثبت شد بعد ١٢ روز از عقب انداختن رفتم آزمايش خون دادم گفت مثبته و  اون شماره ای كه بايد بالای ٢٠ بشه كه مثبت بشه از من ١٠٠٠ هست ولی بازم چون علائم بارداری مثل حالت تهوع چون ندارم ميترسم كه ازمايش خونم اشتباه شده باشه به نظرتون امكان داره خون اشتباه جواب بده ممنون ميشم جوابم رو بدين باتشكر

@خداياممنونم

سلام دوست عزیز نگران نباشید با توجه به شرح حال ذکر شده شما باردار هستید موفق باشید 

با سلام من عضو جدید سایت هستم و از سایت خوبتون ممنون من با داروهای تحریک تخم اقدام به بارداری کردم الان روز بیست و دوم پریود هستم با وجود اینکه دو تا فولیکول بیستوسه و نوزده داشتم در هر دو تخمدان چه میزان احتمال بارداری وجود داره و علایم زود هنگام بارداریم ندارم جز احساس خستگی که البته احتمالا تاثیرمصرف قر پرپژسترونه که مصرف میکنم
سلام من یک ماهه که اومدم خارج پیش همسرم دقیقا روزی که رسیدم روز آخر پریودیم بود یعنی 31اردیبهشت..این مدت هم مرتب اقدام داشتیم .27تیر باید پریود میشدم که نشدم و الان یک تیرماه هست.چند روز موعد پریودی تکرر ادرار و نفخ داشتم و فکر کنم هنوزم دارم.قبل موعد پریودی هم یه روز مرتب دهانم خشک بود ولی بزاق دهانم زیاد میشد.تمایلم به نزذیکی کم شده و وقت نزدیکی هم اخساس میکنم مثل همیشه نیست و وازنم یا رحمم تنگ شده...کمی هم دمای بدنم بالاست ولی بی بی چک منفی بود.تورو خدا هرکی میتونه راهنماییم کنه..ممکنه باردار باشم.خیلی برام مهمه و دلم میخواد زودتر باردار بشم.راستی یه چند روزی هم دور نافم سوزن سوزن.میشد و زیر دلم درد میکرد ولی خیلی کم و چند دقیقه فقط
سلام من خیلی استرس دارم حدوداً 3 ماه که اقدام کردم اما بی فایده بوده قبل پریودم کاملاً حس میکنم باردارم اما ...... تمام آزمایشات قبل بارداری هم دادم خواهش میکنم راهنماییم کنید
زمان پریود بی بی چک گذاشتم مثبت بود اما بعد از اون تا یک هفته بی بی چک گذاشتم منفی شد و بعد پریود شدم پریودیم مثل همیشه اما کمی کمتر است و با اینکه روز اخر است باز هم لکه میبینم و هنوز هم حالت تهوع دارم میشه باردار باشم؟
من هم سه ماه اقدام کردم باردار نشدم خیلی مرحله استرس زایی هست