2512
مزایا و معایب مراقبت دیگران از کودک

مزایا و معایب مراقبت دیگران از کودک

2 هفته پیش بازدید344

نگهداری دیگران از کودک

مراقبت دیگران از کودک مزیت‌ها و معایب متفاوتی داره. شما مانند بسیاری از والدین امکان داره در تصمیماتتون برای سپردن کودک به پرستار و مهد کودک مردد باشین. اگر اطلاعات کافی در مورد مزیت‌ها و معایب مراقبت بستگان از کودک کسب کنین با خیال راحت می‌تونین تصمیم بهتری بگیرین. در این مطلب قصد داریم مزیت‌ها و معایب مراقبت افراد دیگه مانند بستگان رو از کودک توضیح بدیم.

نگهداری دیگران از کودک

مزیت مراقبت دیگران از کودک چیست؟

 مهم‌ترین مزیت‌های مراقبت دیگران از کودک عبارت هستن از :

1. اعتماد به مراقب

 اعتماد به مراقبت مهمترین مزیت مراقبت بستگان از کودک به شمار میره. از نظر والدین، اعتماد مهم‌ترین دلیلی به شمار میره که کودک رو به بستگان بسپارن. هیچ کدوم از انگیزه‌های مراقبت از کودک به اندازه مراقبت خویشاوند آسودگی خیال والدین رو تامین نمی‌کنه. در واقع اگه پدر و مادر خیالشون راحت باشه که کودک نزد بستگان درجه یک مانند پدربزرگ و مادربزرگ آسایش داره حتما کودکشون رو به بستگان می‌سپارن.

2. اهمیت مراقبت از کودک

 یکی دیگه از مزیت‌های مراقبت بستگان از کودک اهمیت به مراقبت از کودک است. از آنجایی که کودک به عنوان عضوی از خانواده به شمار میره تا حد زیادی می‌تونیم مطمئن باشیم که مراقبت مناسبی رو برای کودکمان انتخاب کردیم. کودک به آسایش و شادی نیاز داره. برای بسیاری از افراد این مسئله مهمه و به همین دلیل برای مراقبت کودک به پرستار بچه و مهد کودک اعتماد نمی‌کنن. بستگان به مراقبت کودک اهمیت میدن و این مسئله برای والدین مزیت مهمی به شمار میره.

3. شناخت والدین از مراقب در صورت مراقبت بستگان از کودک

یکی دیگه از مزیت‌های مراقبت دیگران از کودک شناخت دقیق شما از مراقب است. مهم‌ترین مسئله‌ای که برای والدین اهمیت داره اینه که یک فرد آشنا از کودکشون نگهداری کنه. والدین به این مسئله توجه می‌کنن که ارزش‌های خودشون به کودک آموزش داده بشه. در برخی از موارد آموزش‌های پرستار و مهد کودک با آموزش‌های والدین مکمل نیست. مراقبت والدین از فرزند این مزیت رو داره که والدین اطلاعات زیادی در مورد گذشته شما، شخصیت و عادات تون دارن. بر همین اساس با خیال راحت والدین می‌تونن مراقبت کودکشون رو به والدین درجه یک یعنی پدربزرگ و مادربزرگ بسپارن.

4. بودن در محیط صمیمی

 بودن در محیط صمیمی خانه یکی دیگه از مزیت‌های مراقبت بستگان از کودک است. در خانه بودن مهم‌ترین مسئله‌ای به شمار میره که برای والدین اهمیت زیادی داره. با این روش مراقبت، کودک می‌تونه در خانه خودش یا خویشاوندانش بمونه. شما می‌تونین مطمئن باشین که کودکتون در محیطی آرامش بخش، راحت و صمیمی قرار گرفته و مراقبت انحصاری از کودک انجام میشه. در این روش مراقبت شما بهترین نسبت مراقبت رو برای کودک دارید. اگر خویشاوند شما از دو کودک مراقبت می‌کنه باز هم تعدادشون کمتر از کودکانیه که در مهدکودک هستن.

5. کمتر بیمار شدن و کم هزینه بودن مراقبت بستگان از کودک

 کمتر بیمار شدن کودک و کم هزینه بودن به عنوان مزیت‌های دیگه مراقبت دیگران از کودک به شمار میره. با کمتر بودن تعداد کودکان احتمال کمتری وجود داره که کودکان سرما بخورن و یا به بیماری‌های دیگه مبتلا بشن. کم هزینه بودن مراقبت دیگران از فرزند شما مهم‌ترین مزیتی به شمار میره که در شرایط اقتصادی بسیار مهمه. در صورتی که خویشاوندان از کودک شما مراقبت کنن هزینه‌ای دریافت نخواهند کرد. زمانی که کودک نزد یکی از اقوام باشه شما مطمئن خواهید بود که عشق و توجه زیادی رو از فرد دیگه دریافت می‌کنه و این مسئله برای کودک خیلی مهمه.

مزیت مراقبت دیگران از کودک چیست؟

معایب مراقبت دیگران از کودک

 اکنون که با مزیت مراقبت دیگران از کودک آشنا شدین باید معایب مراقبت بستگان از کودک رو هم بشناسین. در برخی از موارد امکان داره ارتباط شخصی بسیار نزدیک با مراقب کودک، موجب تربیت نادرست بشه. برخی از بستگان به ویژه افرادی که مسن هستند شاید احساس کنن در مورد تربیت کودک تجربه بیشتری دارن. به همین دلیل عقاید شما در مورد مسائل آموزش، تغذیه و ... رو نادیده می‌گیرن و خودشون کودک رو تربیت می‌کنن. تفاوت در شیوه مراقبتی شما با بستگان امکان داره به ارتباطتون صدمه بزنه. جهت پیشگیری از این مشکل بهتره مطمئن بشین که از ابتدا مسیر مشخصی رو برای گفتگو ایجاد کردین. شما بهتره یک فرد آگاه رو برای مراقبت از کودک انتخاب کنین. اگر بستگان از کودک مراقبت کنن تنش‌های زیادی در مورد هزینه‌ها ایجاد می‌شه.

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha