2109
وام فرزندآوری در سال 1403 چقدره؟ + شرایط دریافت وام

وام فرزندآوری در سال 1403 چقدره؟ + شرایط دریافت وام

3 هفته پیش بازدید13070

وام فرزندآوری در سال 1403

وام فرزندآوری در سال 1403، 10 تا 50 میلیون بیشتر از سال گذشته خواهد بود!

مبلغ وام فرزندآوری ۱۴۰۳ باوجود رشد ۲۵ تا ۳۳ درصدی نسبت به دوره گذشته، متناسب با نرخ تورم بالا نرفته. وام فرزندآوری باوجود همه موانعی که در مسیر پرداخت آن قرار داره، ذاتا یکجور تسهیلات قرض‌الحسنه‌ست و به جز کارمزد چهاردرصدی، سودی از متقاضی دریافت نمی‌شه. تسهیل شرایط دریافت وام نسبت به دوره‌های قبلی، اتفاق مهم بعدیه و برخلاف سال‌های گذشته متقاضی برای ثبت‌نام و گرفتن تسهیلات احتیاجی به ارائه کارت پایان خدمت نداره.

مبلغ وام فرزندآوری به ازای هر فرزند چقدره؟

مبلغ وام فرزندآوری در سال 1403 به ازای فرزند اول 40 میلیون تومان، فرزند دوم 80 میلیون تومان، فرزند سوم 120 میلیون  و فرزند چهارم 150 میلیون تومان و برای فرزند پنجم به بعد 200 میلیون تومان در نظر گرفته شده.

شرایط وام فرزندآوری ۱۴۰۳ مثل دوره‌های قبلی به‌شکلیه که به هر فرزند متولد شده فقط یکبار تسهیلات تعلق می‌گیره. البته اگر در حین بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری، متقاضی صاحب فرزند دیگری بشه، می‌تونه بازهم برای دریافت تسیهلات با مبلغ بیشتر اقدام کنه و به‌ازای تولد فرزندان دو قلو و بیشتر هم، به‌ازای هر فرزند یک وام تعلق می‌گیره.

وام فرزندآوری در سال 1403 چقدره؟ + شرایط دریافت وام

وام فرزندآوری ۱۴۰۳ البته شامل متقاضیانی می‌شه که تاریخ تولد فرزندشون به بعد از 01/01/1402 مربوط باشه. از همه مهم‌تر اینکه وام فرزندآوری اساسا برای جمعیت هدفی طراحی شده که نرخ باروری استان محل سکونت متقاضی بالاتر از ۲.۵ نباشه. بااینکه آمار جدید و دقیقی از نرخ باروری استان‌های مختلف وجود نداره، اما می‌دونیم در سال ۹۹ نرخ باروری در یکسری از استان‌ها مثل سیستان‌وبلوچستان بالاتر از ۲.۵ بوده و ممکنه وام فرزندآوری ۱۴۰۳ به این متقاضیان تعلق نگیره.

بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری به شکلی است؟

بازپرداخت اقساط وام فرزندآوری ۱۴۰۳ احتمالا طبق روند سال‌های گذشته خواهد بود و متناسب با حجم مبلغ دریافتی محاسبه می‌شه.

وام فرزندآوری به‌عنوان مثال برای متقاضی که تسهیلات رو برای فرزند اول دریافت می‌کنه، ۴۰ میلیون تومانه و مدت بازپرداخت اقساط ۳۶ ماه تعیین شده. با این اوصاف متقاضی که از تسهیلات ۴۰ میلیونی فرزند اول استفاده می‌کنه باید ماهی یک میلیون و ۲۱۲ هزار تومان به‌عنوان اقساط به بانک برگردونه.

بازپرداخت وام 80 میلیون تومانی، چهارساله و هرماه 1 میلیون و 818 هزار تومان هست.

وام فرزندآوری برای متقاضی تسهیلات ۱۲۰ میلیونی و مهلت بازپرداخت ۶۰ ماهه (پنج‌ساله)، ماهی 2 میلیون و ۱۸۱ هزار تومانه.

وام فرزندآوری برای متقاضی تسهیلات ۱۵۰ میلیونی (فرزند چهارم)، ۱۵۰ میلیون تومان و مهلت بازپرداخت آن ۷۲ ماهه. با این اوصاف اقساط این تسهیلات شامل ماهی 2 میلیون و ۲۷۲ هزار تومان می‌شه.

وام فرزندآوری فرزند پنجم به بعد هم ۲۰۰ میلیونه و مهلت بازپرداخت اقساط ۸۴ ماه (هفت سال) هست. یعنی رقم اقساط ماهانه در این حالت 2 میلیون و ۵۹۷ هزار تومان محاسبه می‌شه.

 

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha