2109
مشکلات والدین مجرد و راهکارهای آن

مشکلات والدین مجرد و راهکارهای آن

1400/04/27 بازدید869

روابط خوب والدین با کودکان آن‌ها را در هر ساختاری که در آن زندگی می‌کنند، خوشحال می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد فرزندان با یک والدین تنها زندگی می‌کنند و به همان اندازه زندگی می‌کنند که با هر دو والدین یا خانواده‌های ناتنی زندگی می‌کنند و صرف نظر از درآمد.

کنار آمدن کودکان با جدایی:

اگر جدایی را تجربه کرده‌اید بسیار مهم است که به فرزندان خود اطلاع دهید که مقصر نیستند. سعی کنید جلوی بچه‌ها بحث نکنید یا در مورد همسر سابق خود پشت فرزندان خود صحبت کنید.

چه طور به کودکان کمک کنیم؟

تا جایی که می‌توانید به بچه‌ها بگویید و همیشه برای آن‌ها توضیح دهید که چه اتفاقی می‌افتد

هر روز یک بار با فرزندان خود وقت بزارید و از لحظات روزمره مانند انجام تکالیف، خواندن یا بازی نهایت استفاده را ببرید.

حمایت از آن‌ها برای برقراری ارتباط با والدین دیگر باعث میشود والدین خود را دوست داشته باشند. به آن‌ها بگویید همه خانواده‌ها فراز و نشیب دارند.

 

رفتار کودکان به چه صورت است؟

قوانین و مرز‌های مشخص به کودکان احساس امنیت می‌دهد. اما سازگار بودن با قوانین و مرز‌ها هنگامی که خودتان هستید سخت است، به خصوص اگر خسته و استرس داشته باشید یا رفتار کودک شما چالش برانگیز باشد. به احتمال زیاد بعد از جدایی رفتار‌های چالش برانگیزی را مشاهده خواهید کرد. مهم است که به فرزندان خود کمک کنید تا با احساسات خود کنار بیایند و یاد بگیرند که چگونه رفتار خود را مدیریت کنند. در اینجا چند ‌ایده برای تشویق رفتار خوب آورده شده است:

محدودیت‌ها و رفتاری را که قبل از جدایی تشویق کرده‌اید تقویت کنید. تا جایی که می‌توانید به قوانین خود پایبند باشید.

برخورد با مسائل نظم و انضباط به ویژه هنگامی که تنها والدین هستید می‌تواند سخت باشد. این می‌تواند به شما در انتخاب نبرد‌ها کمک کند.

تماس با دوستان و خانواده:

اگر به تنهایی کودک را تربیت می‌کنید از کمک گرفتن دوستان و خانواده خود نترسید. ممکن است بهترین منبع پشتیبانی را والدین مجرد دیگری بدانید.

مادران تنها چه کار کنند؟

به عنوان یک مادر تنها یکی از سخت‌ترین اما مهمترین کار‌هایی که باید انجام دهید این است که این احساسات را برای خود حفظ کنید و به کودک خود اجازه دهید رابطه خود را با پدرش برقرار کند. مگر اینکه پدر فرزندتان نسبت به شما یا فرزندتان خشونت نشان دهد یا اگر احساس می‌کنید که ممکن است به طریقی از کودک سو استفاده کند، نگذارید به طور مرتب کودک را ببیند. رفتار‌های چالش انگیز گاهی تنها راهی است که می‌توانند به شما اطلاع دهند که ناراحت و گیج هستند. بهترین راه برای مقابله با این مسئله اطمینان و آرامش است. فرزندان شما نیازی به شنیدن جزئیات احساسات شما درباره پدرشان ندارند و از دوست داشتن شخصی که ممکن است دیگر او را دوست نداشته باشید گیج و ناراضی خواهند شد.

 

منبع: www.pregnancybirthbaby.org.au

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha

پربازدیدترین ها

فواید مصرف زینک در بارداری

نوشته

1 هفته پیش
|
11906 بازدید

هموروئید در بارداری خطرناکه؟

نوشته

1 هفته پیش
|
8587 بازدید

5 نکته برای درمان افتادگی پوست

نوشته

5 روز پیش
|
1322 بازدید