2737
2734
عنوان

دهه 70 ها لطفأ

| مشاهده متن کامل بحث + 903 بازدید | 118 پست
هیچ کس جواب درستی نداد دقت کردین؟... نداد چون هنوز علمش رو نداریم و به جاش ناراحت و دلخور میشیم

من نامزد کردم چون در درجه اول توانایی متعهد شدن رو در خودم و طرف مقابلم رو دیدم. مردانگی و جنم رو توی طرف مقابل دیدم. و خودمو با همسن هام مقایسه کردم و دیدم چقدر معیارا و اهداف و فکرم فراتر از اوناس و بچه بازی نیست.

و اینکه خوشحالم ک اینارو توی سن کم یاد گرفتم و فهمیدم. در درجه اخر عشق و علاقه بود. هرچیم سن بره بالاتر زندگیه ادم پر از ادمای مختلف میشه و من این جوونی و شور و نشاطو دوسدارم ک توی ازدواجم هست. پدرم اولش یکم مخالف بود ولی طرفم خودشو ثابت کرد من خودمو ثابت کردم و پدرم متوجه شد ک ما چیزیو ب بچه بازی نگرفتیم و بعد قبول کرد. 

💎𝓛𝓸𝓿𝓮 𝓨𝓸𝓾𝓻𝓼𝓮𝓵𝓯💎
شک نکن کسی که زود ازدواج میکنه و بهای سنگینی براش میپردازه واحساس بدبختی میکنه،هرگز اجازه نمیده که د ...

موافقم و امیدوارم

در جواب ابلهان اینقدر خاموش ماندیم.... که گفتند: حرف حساب جواب ندارد...      
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من با ازدواج تو سن پایین اصلا موافق نیستم این دیگه به خانواده بستگی داره چطور فرزندشون رو تربیت کنن ...

آفرین

من نامزد کردم چون در درجه اول توانایی متعهد شدن رو در خودم و طرف مقابلم رو دیدم. مردانگی و جنم رو تو ...

من معتقدم توی سن پایین همین که با اون تجربه کم خودت رو آماده ازدواج میدونی خطرناکه.... همین تجربه کم روی معیارهای انتخابتون هم تأثیر داره و اینم خطرناکه... البته شاید در مورد شما صدق نکنه کلی عرض میکنم 

2731
هرکسی طبق شرایط زندگی خودش عقلش واحساسش یه تصمیمی میگیره واینکه باهرکسی وتوهرسنی حس خوبی داشته باشی ...

یعنی من تو سن پایین با اون تجربه محدود فکر کنم خوب الان خوشحالم با این پسر یا این شرایط باید ازدواج کنم و برم زیر بار مسئولیت به سنگینی که فردا دوتا بچه هم بیاد و بشه نتیجه تصمیم من توی اون شرایط اشتباه؟ 

بستگی ب فرد و نوع نگاهش ب زندگی داره. نمیخوام خودمو توجیح کنم و بگم من خوبمو فلانم نه. ولی منو شوهرم ...

خوب شما با سن کم ولی عاقلانه پیش رفتی و این خیلی خوبه 

ربطی ب سن نداره راه اشتباه توی هر سنی پیش میاد. مثلا چون ادم تو سن بالاتر ازدواج کنه انتخابش حتمن او ...

حتما نداریم اما ریسکش کمتره

من و دوستام متولد  ٧٤ ٧٣ هستيم.
ما همه تو شهر بزرگ زندگى ميكنيم و تحصيلاتمون بالاست و طبيعتا تو اين سن دغدغه مون ازدواج نبود با توجه به شرايطمون...
تا اينكه چند ماه پيش يكى از دوستام با يه پسرى عقد كرد. پسره رو كل دانشگاه به بى فرهنگى و بى شخصيتى ميشناسن. ولى اين دوست من به حدى خوشحال و ذوق زده است كه باورت نميشه
الان تو جمع ما حس ميكنه سيندرلا بوده كه ما همه مجرديم ولى اون متاهل... كاملا مشخصه خودش رو خيلى از ما خوشبخت تر ميدونه يه جورى رفتار ميكنه انگار اون الان غرق خوشبختيه و ما هم چون هيچكس نگرفتتمون درس مون رو ادامه داديم

خلاصه من فكر ميكنم نسل ما هفتاديا هر كى ازدواج ميكنه شديدا ميخواد بگه من خوشبختم و الم و بلم و همين باعث ميشه يه حالت چشم و هم چشمى بينمون ايجاد بشه. حداقل من كه دليل ازدواج دختراى اطرافم رو صرفا اين ميبينم
2740
اخه قطعا جواب شما خارج از این این چهارچوب نیست.درس میخونم که من میگم خب چرافکر کردی ازدواج مانع پیشر ...

همین که موافق ازدواج سن پایین نیستی من ازت سپاسگزارم چون قطعا فردا در مورد بچه هات به کار میگیری و این یعنی خوشبختی چند نفر در آینده

یعنی من تو سن پایین با اون تجربه محدود فکر کنم خوب الان خوشحالم با این پسر یا این شرایط باید ازدواج ...

اگر مطمعنی سنت بره بالاتر وتجربه ات بیشتر بشه میتونی باکسی باشی که خوشحالت میکنه وحاصل این ازدواج میشخ دوتا بچه ی سالم وخوشحال،چراکه نه حتما همون موقع بهش فکر کن.ولی خیلیا هم هستن که توهمون سن کم وبابی تجربگی انتخابهای خوبی داشتن زندگی شادی دارن من گفتم هرکسی طبق عقل احساس وشرایط خودش.موفق باشی

و... تو را چقدر دوست دارم عاشقانه تا پای جان🌹💕
من و دوستام متولد  ٧٤ ٧٣ هستيم. ما همه تو شهر بزرگ زندگى ميكنيم و تحصيلاتمون بالاست و طبيع ...

مرسی اینم نکته خیلی خوبی بود من دقت نکرده بودم

دختران دهه هفتادی براین باور هستند که نسبت به دیگر دهه‌ها خاص‌تر هستند و آزادی عمل و استقلال دارند. آن‌ها در سن 15 تا 25 سالگی عشق را تجربه می‌کنند و آنچنان فرقی برای آن‌ها ندارد که طرف مقابل چه شغلی داشته باشد و از چه طبقه‌ای باشد اما دختر و پسر دهه شصتی که در زمان جنگ نوجوان بودند تاثیرات و تبعات ناشی از جنگ آن‌ها را حساس و وسواسی ‌تر نسبت به دختران دهه هفتادی کرده که همین مسئله بر انتخاب آن‌ها در ازدواج بی تاثیر نبوده و نسبت به انتخاب همسر آن‌ها وسواسی و سخت پسندتر هستند.

دختران دهه هفتادی به دلیل تنوع در زندگی، ازدواج را انتخاب می‌کنند. ازدواج زود هنگام دختران دهه هفتاد جنبه مثبت و منفی دارد زیرا ممکن است بصورت کاملا احساسی همسر خود را انتخاب کرده باشند و بعدها منجر به طلاق شود که همین مسئله آمار طلاق را در جامعه افزایش می‌دهد.

مسئله مهم دیگر که باید دختران و پسران مورد توجه قرار دهند، ازدواج در سن مناسب است به دلیل اینکه ازدواج زود هنگام و دیر هنگام هرکدام عواقب خود را دارد و اگر در سن مناسب ازدواج صورت گیرد بیشتر مشکلات از بین می‌رود.

2706