2733
2734
عنوان

دهه 70 ها لطفأ

| مشاهده متن کامل بحث + 903 بازدید | 118 پست
گفتم که سوالتون خصوصیه عزیزم‌نمیتونم به این سوال که چرا در این سن ازدواج کردی؟ به عنوان مسئله اجتماع ...

خوب هنوز متوجه قضیه نشدی به هر حال مرسی که وقت گذاشتی سپاسگزارم

در جواب ابلهان اینقدر خاموش ماندیم.... که گفتند: حرف حساب جواب ندارد...      
هرکسی طبق شرایط زندگی خودش عقلش واحساسش یه تصمیمی میگیره واینکه باهرکسی وتوهرسنی حس خوبی داشته باشی ...

سپاس

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من 21 سالمه 

چون آمادگی و توانایی ب عهده گرفتن مسئولیت یک زندگیو در خودم دیدم.و انتخاب درستی کردم همسرمم عاقلانه و عاشقانه انتخاب کردمو خداروشکر راضیم.همه چیز سن نیست..در کنار این مسئولیت مهم به اهداف دیگمم میرسم😊

دل مرنجان که ز هر دل به خـدا راهی هست🍁🍁هر که را هیچ به کف نیست، به دل آهی هست...😊💔
2731
هیچ کس جواب درستی نداد دقت کردین؟... نداد چون هنوز علمش رو نداریم و به جاش ناراحت و دلخور میشیم

میخوای چی بشنوی،اینکه یه عده مجبور شدن یا واقعا عاشق شدن یا ازدواج کردن از پدرمادر خلاص شن یا درس نخونن یاهرچیزه دیگه،چه اهمیتی برات داره؟سوالات اینشکلی رو کسی نمیپرسه دقیقا مثل اینه شما الان سی وپنج سالت باشه ومن بپرسم چرا ازدواج نکردی

و... تو را چقدر دوست دارم عاشقانه تا پای جان🌹💕

من فکر میکنم در مقوله ازدواج جامعه ما روند معکوسی رو طی کرده... به هر حال خوبه بهش فکر کنیم با دید مثبت نه جانبدارانه یا مغرضانه

من متولد ٧٤ م سه ساله ازدواج كردم خانوادم مخالف بودن خودم خواستم  ب نظرم بستگي ب خود ادم داره ...

اگه خوده آدم راه اشتباه بره چی؟ بعد از سالها تازه بفهمه چی؟

هیچ کس جواب درستی نداد دقت کردین؟... نداد چون هنوز علمش رو نداریم و به جاش ناراحت و دلخور میشیم

مگه ازدواج كردن دليل ميخواد كه كسي جواب درستي بده؟خب هركسي يا عاشق شده يا حسي به طرف مقابل داشته يا با اصرار خانواده ازدواج كرده

چه ربطي اصلا به سن و سال داره؟

مگه قديميا زود ازدواج نميكردن؟چه زناشون چه مرداشون كدومشون زندگيشون بد بود؟يا طلاق ميگيرفتن؟

حالا اين ده هارو ببين كه ميگن ادم بايد تو ٣٠سالگي ازدواج كنه به نظرت قديميا موفق تر بودن يا ٣٠ساله هاي امروزي؟

خدايا بس نيست انتظار؟من درعذابم🔥ارامشت كي نصيبم ميشود؟🌞🥀
میخوای چی بشنوی،اینکه یه عده مجبور شدن یا واقعا عاشق شدن یا ازدواج کردن از پدرمادر خلاص شن یا درس نخ ...

خوب اینم سوال مناسبیه چرا فکر کردی خوب نیست سوالت؟

خوب همین دیگه یه دختر پسر 77 چقدر میتونن انتخاب عاقلانه ای داشته باشن؟ 16 سالگی دقیقا چند درصد از مغ ...

بستگی ب فرد و نوع نگاهش ب زندگی داره. نمیخوام خودمو توجیح کنم و بگم من خوبمو فلانم نه. ولی منو شوهرم ک من متولد ۷۷ و نامزدم متولد ۷۲ هستش درسته دوست بودیمو همو دوس داشتیم اما عاقلانه تصمیم گرفتیم. نشستیم گفتیم بیا فک کن غریبه ایم. اخلاقا و ویژگی های خوب و بد رو رک و راست گفتیم. بدون توجه ب عشق دیدیم معیارامون چیه فکرمون چیه هدفمون چیه. ک باهم پیشرفت کردیم متعهد شدن و بالغ شدن رو توی سنی یاد گرفتیم ک مثلا پسرای فامیلمون ک۳۸ سالشونه هنوز یاد نگرفتن. همسرم لیسانس داره خونه داره ماشین داره کاریه و خیلیم خانواده دوست. منم معیارام لباس عروس و این بچه بازیا نیست. ولی خیلیا زنو بچه دارن حتی تلاشم نمیکنن اصلا متعهد نیستن همش بیکار و بیعار و علی بی غمن. کم پیش میاد ولی هستن کسایی ک تو سن کم عقلشون مث یه ادم ۴۰ یا ۵۰ ساله میرسه

💎𝓛𝓸𝓿𝓮 𝓨𝓸𝓾𝓻𝓼𝓮𝓵𝓯💎
من فکر میکنم در مقوله ازدواج جامعه ما روند معکوسی رو طی کرده... به هر حال خوبه بهش فکر کنیم با دید م ...

شک نکن کسی که زود ازدواج میکنه و بهای سنگینی براش میپردازه واحساس بدبختی میکنه،هرگز اجازه نمیده که دخترش این راه ودنبال کنه درواقع یه جایی به این روند معکوس خاتمه میده

دقیقا چون متوجه خیلی چیزا میشه در انتخاباش بیشتر دقت میکنه و این یعنی ازدواج مناسبر عاقلانه تر

ولی اینم بگم باافزایش سن خیلی ادم حساس میشه و شاید یکم سختگیر.واینکه خیییلی از انرژی و تکاپوی اولیه ی دوران جوانی رو نداره.خیلی.

اینو هم خودم تجربه کردم هم اطرافیان.

اگه خوده آدم راه اشتباه بره چی؟ بعد از سالها تازه بفهمه چی؟

ربطی ب سن نداره راه اشتباه توی هر سنی پیش میاد. مثلا چون ادم تو سن بالاتر ازدواج کنه انتخابش حتمن اوکیه؟ نه. 

💎𝓛𝓸𝓿𝓮 𝓨𝓸𝓾𝓻𝓼𝓮𝓵𝓯💎
خوب اینم سوال مناسبیه چرا فکر کردی خوب نیست سوالت؟

اخه قطعا جواب شما خارج از این این چهارچوب نیست.درس میخونم که من میگم خب چرافکر کردی ازدواج مانع پیشرفتت میشه.خواستگار یامورد مناسب سرراهم قرار نگرفته که خب این توذهن من تداعی میشه ادم سختگیری هستی واولویت هات بازندگی واقعی همخوانی نداره.سرکار میرم ومیخوام پول داشته باشم که من میگم بلاخره که باید باکسی تقسیمشون کنی پس کی میخوای به ارامش واستراحت بپردازی...بنابراین این سوال ومطرح نمیکنم ومیگم هردلیلی برای خودت داری قابل احترام وتصمیم خودت هست.پس اریه هفتادی نمیتونی بپرسی چرا زودازدواج کردی وبچه دار شدی چون هردلیلی بیاره قانع کننده به نظر نمیاد.البته من اصلا موافق ازدواج سن پایین نیستم

خوب همین دیگه یه دختر پسر 77 چقدر میتونن انتخاب عاقلانه ای داشته باشن؟ 16 سالگی دقیقا چند درصد از مغ ...

من با ازدواج تو سن پایین اصلا موافق نیستم

این دیگه به خانواده بستگی داره چطور فرزندشون رو تربیت کنند که توی سن رشد به جای رسیدن به موفقیت شخصی و رسیدن به استقلال نسبی مسیر اشتباه نرن

به نظر من پدرو مادر هستند که تو این زمینه نقش اصلی رو ایفا میکنند

2706