2733
2734
عنوان

دو فرزندی بهتره یا تک‌فرزندی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1252 بازدید | 101 پست
😕😕😕😕چه بی فکر جواب دادی!!!خب هر کی یه جوره چون زن داداش شما تونسته دلیل میشه ایشونم بتونه؟؟؟که ا ...

همین افکار امثال شما نتیجه اش بچه های خودخواه شده. تک فرزندی یعنی بچه لوس.از خود راضی. خودخواه. راحت طلب. چون همه چیز مال تک فرزند بوده. حتی همه توجه پدر و مادر

اختلاف سنی بچه ها ۳ سال بیشتر باشه خوب نیست. 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

اینکه هزینه ها هم بالاست قبول دارم واقعا...

ولی بازم میگم بچه بچه میخواد...

نمیتونه بین ۲تا آدم بزرگ زندگی کنه...هرچند بهترین باشن...

و اینکه چقدر بچه از امکاناتی که داره راضی باشه و خوشحال

در درجه‌ی اول بستگی به تربیت خونواده به ویژه مادرش داره...

من خودم الان دانشجو ام

از خیلی چیزا میزنم چون اوضاع خونواده اونقدراخوب نیست...مثل اکثر دانشجوها هرروز بیرون نیستم و این کافه اون کافه‌‌‌...(طول این دوسال تحصیلم یه بارم کافه و رستوران نرفتم)

ولی الحمدالله با همون یه لیوان چایی که دور هم میخوریم

خوش میگذره

و راضیم هستم

خیلی وقتا مامانم غر میزنه از اوضاع اقتصادی و چیزایی که نتونستن فراهم کنن برامون

من میگم ما راضی‌ایم و اون چیزایی که میگی ضرورتی نداره...

من داشتن برادرم رو به امکانات بیشتر ترجیح میدم...

هر چند اون بچه روزیشو با خودش اورده...

من مجردم طبیعتا تجربه‌ی مادری رو ندارم ولی بچه‌ی اولم هیچی برای بچه مثل یه همبازی نیست... من چقد ...

آواز دهل شنیدن از دور خوش است 

مادرم بلافاصله بعد من دو تا بچه آورده بود که همه با هم بزرگ بشیم و طبق روش قدیمی ها کارهای بچه های بعدی به قول شما انداخته بود رو دوش بچه بزرگتر ، فکر می کرد این بچه ها خودشون کنار هم بزرگ می شن ، من هنوز که هنوزه مشکل اًطراب دارم چون هیچ وقت بچگی نکردم ، از همون ۵ سالگی حس ی بزرگسالی داشتم که وظیفه اش هست مواظب خواهر و برادرهای کوچکترش باشه! 

یعنی حالم به هم می خوره از اون دکترهایی که همچین چرندیاتی بین مردم رواج می دن!  

تصور کن ۷ سالم بود از مدرسه می آمدم باید کهنه اون بچه کوچیکه رو باز می کردم و پاش می شستم! و شیر خشکش می دادم!  مادرم به همه توصیه می کرد پشت سر هم بیار ، خودشون با خودشون سرگرم می شن! 

چیزی که از بچگی یادمه دفترهای پاره مدرسه ام هست

کنار میای، کنار میایی، کنار میایی، بعد یه روز می بینی دیگه نمی تونی کنار بیایی، از همون کنار می زاری می ری!
2731
برا بچه دار شدن دیر نمیشه ولی فکر کن بچه بزرگ بشه ادم نتونه نیاز اولیه یا حداقل تفریح رو براش فراهم ...

اتفاقا دیر میشه. آدم از سیستم بدنش در آینده خبری نداره. من خودم هرچه تلاش کردم دومی نشد

2740
آواز دهل شنیدن از دور خوش است  مادرم بلافاصله بعد من دو تا بچه آورده بود که همه با هم بزرگ بشی ...

اصلا منظورم این نبود!

منظورم حداقلی ترین کاراییه که بچه‌ی بزرک تر با ذوق و شوق انجام میده واسه کوچیکه...

مثل بازی کردن(خب مادر که نمیتونه هم پایِ انرژیِ یه بچه باهاش بازی کنه)

بحث پوشاک و حموم و کارای این مدلی به نظر من برعهده‌ی خود مادره...

سختیاش هم هست شیرینیاش هم...

بچه گناه داره تنها میشه

من اصلا به این قضیه اعتقاد ندارم الان من خودم برادر ندارم چه گناهی دارم آخه.وقتی نداری دیگه حسیم نداری و زندگیت و اونجوری ادامه میدی.بیشتر نگران خودت باش که با مستاجری و بی کسی چه فشاری به خودت و بچه میاد.

اولا ک تمام این مشکلاتتون بخاطر اینک همسرتون ب بزرگ‌ترش احترام نمی‌ذاره و کسی ک بدنیا اوردتش رو حتی ی سری بهش نمیزنه تو چجوری میتونی از همچین آدمی بچه بیاری ؟

چون از کوزه همان ...

میخوای مث شوهرت بیاری ک‌بزرگ بشه آخرش زن بگیره ولت کنه بره ؟!

منظورمو فهمیدی !؟!؟ 

آواز دهل شنیدن از دور خوش است  مادرم بلافاصله بعد من دو تا بچه آورده بود که همه با هم بزرگ بشی ...

ای جانم راست میگی هیچ کس از اینا حرفی نمیزنه بچه مگه الکیه والله من با بدونم دیگه بریدم.در ضمن شرایط کشورم بی تاثیر نیست توی تصمیم گیریم.

همین افکار امثال شما نتیجه اش بچه های خودخواه شده. تک فرزندی یعنی بچه لوس.از خود راضی. خودخواه. راحت ...

چند سالته عزیزم اینو بگوووو!مگه من گفتم بچه نیار؟؟؟من خودم بهش گفتم دوتا بهتره از یکی خودمم دوتا دارم و نظرم همینه ولی ایشون که دستگاه تکثیر نیست فقط زاد و ولد کنه باید فکر بچه هاش و توان خودشم باشه من بچه هام سه سال اختلاف دارن و واقعا سخت بود بزرگ کردنشون هنوز بخاطر ظلمی که به بزرگه شده عذاب وجدان دارم خودم واقعا کم آوردم و بعدش مریضی معده گرفتم شما که تجربه بچه بزرگ کردن نداری چرا باید جواب بدید وقتی اونقدر درک نداری که توان آدم ها متفاوتی زن داداش شما تونسته قرار نیست همه دنیا بتونم شما خودت هر سال یکی بیار علی برکت اللله

من کاربر خربوریدان نیستم فقط ایشون رو دوست دارم کارآگاهان سایت لطفاً ایشون رو اذیت نفرمایییید باتشکر،🥰