2752
2734
عنوان

دو فرزندی بهتره یا تک‌فرزندی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1253 بازدید | 101 پست
من خودم دوتا فرزند دارم ابدا تک فرزندی رو تایید نمیکنم چون از وقتی بچه دومم اومد کلی دخترم آروم تر ش ...

خوب این تجربه شماست منم دو تا دارم. همه اش تو خونه دارن دعوا می کنند و جیغ می زنند! 

کنار میای، کنار میایی، کنار میایی، بعد یه روز می بینی دیگه نمی تونی کنار بیایی، از همون کنار می زاری می ری!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

همون هزینه مهدکودک اولی ببین از پسش برمیایی؟  بعد دوران مدرسه ما فقط ۸ میلیون هزینه سرویس مدرس ...

از شروع مدرسه خرجا اضافه میشن 

من دخترم ۳ سال و ۴ ماهشه

چند وقت پیش با خودم میگفتم این مدت انگار خرجای مربوط به دخترم کم شده

تا دو سالگی بیشتر بود الان تقریبا کمه از زمان مهد و مدرسه دوباره زیاد میشه

کاربر خیلی قدیمی

من دو تا دارم به سومی هم تک توک فکر میکنم البته بخاطر دختر ولی از یه جهت وضع مالی بدی نداریم از پس سه تا بچه و تامین آینده سه تا بجه بر میایم ولی خب خیلی وقتا نگرانم چون آینده ایران با این تورم ها زیاد مشخص نیست من و همچنین از جهت تربیت با این وضع کشور نگرانم میکنه و پشینون میگم هر چقدر بچه کمتر احساس آرامش بیشتر 

فقط 2 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
میشه ازتون خواهش کنم برای سلامتی مادرم دعا کنید حتی فقط در حد یک صلوات  مادرم خیلی سختی کشیده رنگ خوشی ندیده  و توی زندگی من هیچی برای من با ارزش تر از مادرم نیست هر کی برای مادرم دعا کنه منم برای آرامش زندگیش و رسیدن به تمام آرزو هاش دعاش میکنم😚اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجه  تیکر تولد دو سالگی پسر عزیزم هست مادرت قربون چشمات بشه😍😍😍😍
از شروع مدرسه خرجا اضافه میشن  من دخترم ۳ سال و ۴ ماهشه چند وقت پیش با خودم میگفتم این مدت ان ...

اول مدرسه ها کلی هزینه لباس و کیف و لوازم تحریر و پول کمک به مدرسه و سرویس و ....

الانم تابستونه نمی شه که سه ماه تابستون بشینه تو خونه و سرش تو گوشی باشه. باید چند تا کلاس بفرستم یکم تحرک داشته باشه. کلاسم کلی هزینه داره ، شهریه کلاس ، لوازم اون کلاس یا لباس ورزشی ، هزینه رفت و آمد! 

نمی شه که بچه رو گوشه اتاق نگه داشت و بزرگ کرد! 

کنار میای، کنار میایی، کنار میایی، بعد یه روز می بینی دیگه نمی تونی کنار بیایی، از همون کنار می زاری می ری!

من مجردم

طبیعتا تجربه‌ی مادری رو ندارم

ولی بچه‌ی اولم

هیچی برای بچه مثل یه همبازی نیست...

من چقد انتظار داشتن یه ابجی یا داداش میکشیدم

و بعد دنیا اومدنش چقد لحظه شماری میکردم بزرگ شه با هم بازی کنیم، هنوزم بابام مسخره میکنه میگه هرروز میرفتی از مامان بزرگت میپرسیدی این کی بزرگ میشه پسس؟!فلان قدر گذشت این هنوز همون قدر کوچولوعه😑😂💝

اوضاع مالی خونواده‌ی ما متوسطه رو به پایینه

ولی بازم قطعا وجود داداشمو ترجیح میدم به اختصاص همه‌ی امکانات برای خودم

اینو از دید خواهر برادری گفتم

ولی من خانمای چند فرزند زیادی میشناسم

که با اومدن بچه های سوم به بعد

خیلی استرس و نگرانیاشون کمتره...

یه خانم دکتری که ۵تا بچه دارن

میگفتن که

۶ماه تا یه سال دنیا اومدن بچه‌ خیلی سخته

ولی اگه بچه‌ی دوم به بعد باشه

همون اون سختیِ اولی رو نداره(بی تجربگی و سر و کار با یه موجود لطیفِ کوچولو که کوچیک ترین نیازاشم نمیتونه برطرف کنه..)

دیگه نیاز نیست همه‌چیزشو خودت ساپورت کنی...

هی خودت باهاش وقت بگذرونی و بازی کنی

هی مدام مامان مامان کنه😑😂

خواهر وبرادراش خودشون هستن و با علاقه براش انجام میدن

من به هیچ وجه تک فرزندی رو نمیپسندم...

اصلا اون جو صمیمی و حس و حال خوبی که بین چند تا خواهر برادر هست رو هیچ جا نمیشه دنبالش بود...

الحمدالله که همسرتونم میگن کمکتون میکنن...

منظورم مامانش هست. مامانش مراقبش نبود

😕😕😕😕چه بی فکر جواب دادی!!!خب هر کی یه جوره چون زن داداش شما تونسته دلیل میشه ایشونم بتونه؟؟؟که اینطور میگی هررررچه زودتر بیار مگه سیب زمینی پیاز بندازه کنار آشپزخونه که تازه همون سیب زمینی پیازم رسیدگی میخواد کنار آشپزخونه خراب نشه واقعا اندکی التمااااس تفکر،💔

من کاربر خربوریدان نیستم فقط ایشون رو دوست دارم کارآگاهان سایت لطفاً ایشون رو اذیت نفرمایییید باتشکر،🥰
من بچه سومی رو با توکل به خدا اوردم  دولت بهمون زمین داد  تو قرعه کشی ماشین برنده شدیم&n ...

جالبه چطور زمینی داد؟والله واسه بچه دوم ۶۰ تومن وام داد پدرمان رو در آوردن ماشین هم  طرح مادران همسرم گفت مزخزفه بری بیرون نقد بگیری با صرفه تره با شرایط اینا ماشین بگیری کلا ثبت نام نکرد 

فقط 2 هفته به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
میشه ازتون خواهش کنم برای سلامتی مادرم دعا کنید حتی فقط در حد یک صلوات  مادرم خیلی سختی کشیده رنگ خوشی ندیده  و توی زندگی من هیچی برای من با ارزش تر از مادرم نیست هر کی برای مادرم دعا کنه منم برای آرامش زندگیش و رسیدن به تمام آرزو هاش دعاش میکنم😚اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجه  تیکر تولد دو سالگی پسر عزیزم هست مادرت قربون چشمات بشه😍😍😍😍
2706