2752
2734
عنوان

دو فرزندی بهتره یا تک‌فرزندی؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1253 بازدید | 101 پست
چند سالته عزیزم اینو بگوووو!مگه من گفتم بچه نیار؟؟؟من خودم بهش گفتم دوتا بهتره از یکی خودمم دوتا دار ...

من نگفتم هر سال یکی بیاره. گفتم اگه می خواد دومی رو بیاره، زود تر بیاره. چون آدم از فردای خودش خبر نداره. این رو هم بدونید همیشه به بچه اول ظلم میشه. چه تک فرزند باشه چه چند تا باشن. چون مادر تجربه نداره اولی خیلی اذیت میشه

من خودم دوست دارم چهارتا بچه داشته باشم

همچی بستگی به شرایط خودتون داره، شرایط روحی، جسمی، ذهنی،مالی

البته اینکه بذاری شرایط مالی عالی بشه بعد بچه بیاری رو اصلا قبول ندارم یا اینکه میگن تو ایران با این شرایط تک فرزندی اینم قبول ندارم

تورم زیاده و مشکلاتم زیاده اگر بخوایم به این چیزا توجه کنیم یه بچه هم نباید داشت چون آینده یک بچه رو هم نمیشه تضمین کرد

هیچکس از دوروز بعد خودش خبر نداره پس نمیشه خیلی به مسائل مالی و جامعه فکر کرد

من خیلی ها دوروبرم دیدم یه بچه دارن وهمبازی اون بچه شده پدر بزرگ و مادربزرگ و.... 

یکی هم هست که چهارتا بچه داره و بچه ها تو خونه باهم سرگرم شدن و باهم صمیمی هستن و همبازی هم.... 

اینی هم که دوستی گفتن مسائل خواهر و برادر کوچکترشون افتاده بود گردنشون، این اشتباه بزرگترهاست، مشارکت و همکاری بچه ها با هم خیلی خوبه اما نه اینکه کارهاشون کلا رو دوش بچه های بزرگتر باشه

خلاصه که شما باید بشینی خودت فکر کن و ببینی چی دوست داری و شرایط زندگیت چجوریه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید

حوصله داریا بچه ی دوم میخوای چیکار

همینو بزرگ کن خودت یه نفسی بکشی یکی دوسال دیکه

💜💜عضو گروه بنفش💜💜وزن شروع ۷۰💜💜وزن-هدف ۵۵💜💜تاریخ شروع رژیم ۴۰۳/۰۲/۱۶💜💜
من نگفتم هر سال یکی بیاره. گفتم اگه می خواد دومی رو بیاره، زود تر بیاره. چون آدم از فردای خودش خبر ن ...

ولی به نظر منی که بچه هام همین اختلاف سه ساله که شما می فرمایید دارن و همسرم راضی به بچه آوردن نبود مثل این خانم و تازه کم و بیش کمکی داشتم که این خانم نداره!!!حداقل تا وقتی همسرش کاملا راضی نشده نباید بیاره به هر قیمتی که آدم نباید بچه بیاره واقعا همه جانبه بخونم مطلب و بررسی کن بعد نظر بده چون شما شرایطت اینطور شده که بچه دوم نمی تونی بیاری نباید نادونسته و بدون توجه به بقیه شرایط استارتر ایشون رو تشویق کنی که هر چه زودتر بیار زن داداش من تونست پس تو هم میتونی من برای بچه دوم به مشکل خوردم پس تو بیار که به مشکل نخوری واقعاااا چه منطقیه

من کاربر خربوریدان نیستم فقط ایشون رو دوست دارم کارآگاهان سایت لطفاً ایشون رو اذیت نفرمایییید باتشکر،🥰
ولی به نظر منی که بچه هام همین اختلاف سه ساله که شما می فرمایید دارن و همسرم راضی به بچه آوردن نبود ...

شما وقتی می فهمی که دومی رو نداشتی. بچه تنها و لوس و از خود راضی تو خونه می داشتی.

من خودم علت اینکه بچه دومی رو نیاوردم مثل شوهر این خانوم نمی خواستم و به تاخیر انداختم. ولی الان می گم ای کاش خدا تو همان زمان که نمی خواستم ناخواسته بهم دومی رو می داد

من دوتا دارم با اختلاف چهارسال.دومی خدا خواسته بود وگرنه هیچوقت دومی رو نمیاوردم .هم بخاطر شرایط اقتصادی و هم بخاطر اعصاب خودم.الان تازه اولی از اول گل دراومده دوباره خودتو درگیر بچه کوچیک نکن.به خودت برس

شما وقتی می فهمی که دومی رو نداشتی. بچه تنها و لوس و از خود راضی تو خونه می داشتی. من خودم علت اینک ...

هر مدلی باشی یه عیبی داره بچه اول من بیشتر پیش پدر بزرگ مادربزرگش بود و کلا دو تربیتی شد همین الآنم اولی بیشتر از دومی اذیت می‌کنه سر مدرسه رفتن پدرم رو درآورد اعتماد بنفس نداره کمی لکنت داره بخاطر دادهایی که سرش کشیدیم و خیلی مشکلات دیگه که هرروز بافکر کردن بهش عذاب میکشم شما هم این جنبه رو ندیدی که فکر میکنید به هر قیمتی باید بچه اورد

من کاربر خربوریدان نیستم فقط ایشون رو دوست دارم کارآگاهان سایت لطفاً ایشون رو اذیت نفرمایییید باتشکر،🥰
دختر من دو ماه از دختر شما بزرگتره  من دوست دارم یه بچه دیگه هم داشته باشم البته وقتی که از ن ...

گلم یه سوال دارم من عرب هستم و به این چیزا خیلی معتقدا یعنی شما برای بچه تون ریشه خارشتر درست نکردین که اگه بوی بدی به دماغش بخوره مریض نشه ما این کارو ده روزگی انجام میدیم میشه جواب بدید 

اولا ک تمام این مشکلاتتون بخاطر اینک همسرتون ب بزرگ‌ترش احترام نمی‌ذاره و کسی ک بدنیا اوردتش رو حتی ...

نه گلم اینطور نیست خانواده شوهرم خیلی مارو اذیت کردن حتی شوهرمو الان شیش ماهه که ارامش داریم بحث نداریم دعوا نداریم اگه هم باشه زود برطرف میشه توی تایپک های قبلی نوشت دلیل قهرمون رو

الان بعضی میان بهت نظرمیدن میگن تک فرزندی چون خودشون توجایی زندگی میکنند که اسمش حتی تونقشه کشور نیست بعدمیخوان مهاجرت کنند وفاز روشنفکری برمیدارند...شما اگر میتونی صبور باشی توانایی مدیریت و تربیت دوتا بچه داری بیار نظرسنجی کمکی نمیکنه

خدایا دوستت دارم میدونم منو به خواست دلم میرسونی.مطمئنم
جالبه چطور زمینی داد؟والله واسه بچه دوم ۶۰ تومن وام داد پدرمان رو در آوردن ماشین هم  طرح مادران ...

شرایطش هست تو سایت جوانی جمعیت...

اینکه ثبت نام نکردین خودرو هم ضرر کردین تفاوت قیمت واقعا زیاد بود حواله خودرو ما رو ۱۵۰ میلیون میخریدن من دادمش مجانی به خواهرم چون ماشین نداشتند 

در مورد وام هم ما دو سال قبل ۶۰ میلیون گرفتیم که میشد ۵ تا سکه خرید که نخریدیم و بجاش کارهای دیگه کردم و الان باز پرداختش یه تنفس ۶ ماههداشت...

ماکه بچهاوردیم به امید دولت نبودیم اما خدا خواست این دولت بخوره به تور ما 😁😍

❤❤❤
گلم یه سوال دارم من عرب هستم و به این چیزا خیلی معتقدا یعنی شما برای بچه تون ریشه خارشتر درست نکردین ...

نه اصلا 

من اصلا اعتقادی به گیاهان دارویی برای نوزاد ندارم 

کاربر خیلی قدیمی
2706