2733
2734
عنوان

دلم میخواد برم توی روستا زندگی کنم ...

| مشاهده متن کامل بحث + 68092 بازدید | 1384 پست

خونه پدر شوهرم روستاست در حد دیدنی خوبه بیشتر به درد نمیخوره حتی سوپر مارکت هم نیست ولی یه حیاط بزرگ بزرگ دارن کنارش تخت آهنی گذاشتن ۴ تا بزرگ برا عید تا آخر تابستون کیف میده شب میخوابن رو تخت صبحم هنوز افتاب بالا نیومده هوا گرگ و میش هست صدا گوسفندا میاد میبرن که تو صحرا بگردن بعدم عصرا که دم ظهر میرن کنار زمین گشاورزیشون من شوهرم میرفت کمک کشاورزی منم میرفتم براشون ناهار میبردن میشینی کیف میده آبیاری میکنن کنارتم زمین کشاورزی سبز اما دیگ الان پاییزه و سرد همه تو خونه ان اصلا کیف نمیده

💖

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

من تو روستام عشق هم ميكنم اينقدر سرگرمم ك نميدونم شب و روزم چطور ميگذره

اخییی خوش بحالت ...

بچه هم داری؟

شغلتون چیه کشاورزی؟

کدوم سمته روستاتون،

مادرِ من زمین؛ معلم ِ من طبیعت و راهنمای من شهودم است 🌱❤
یه خونه نقلی تو تهران داریم اونو میتونیم بفروشیم بیشتر نداریم

اونطوری که فکر کنی ارزون نیستا😄

من خودم بچه روستام اما ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بخاطر گرونی خونه اومدیم داخل شهر اجاره کردیم 💔

هیچ جا هم روستا نمیشه 

2742
چه جوری میشه کار کنیم؟ ما که تجربه دامداری نداریم میشه یاد گرفت؟

دخترعموم وشوهرش  که هردوتهران شاغل بودن اومدن تویه روستا دامداری میکنن حتی علوفه روهم خودشون کشت میدن 

خودشون که خیلی راضین

خداهم واسشون بخواد انشاالله

هرسالی که میگذره هدفام بزرگترمیشن!پارسال میخواستم ۴کیلوکم کنم امسال۱۰ کیلو........😂😂😂😂(پاپاراتزی سابقم) کاربرجدید نیستم 😌نمیدونم چراتعلیق شدم😠
اونجوری فقط بعد بازنشستگی میشه ولی من الان میخوام الان که جوونم دست و پا دارم دامداری کنم

دامداری مگه فقط به تصور و حرف هست؟؟

خیلی سخته واقعا

خیلی زیاد باید فرز و زرنگ و تیز باشی

چنان مشتاقم ای دلبر به دیدارت                                                 که از دوری برآید از دلم آهی ،بسوزد هفت دریا را
2740
نن بچه روستام ، برید ،بهتون میگم چجور دامداری کنید😁فقط یه روستایی برید دست رسی راحت به شهر داشته با ...

واقعا دامداری میشه یاد گرفت؟

چقدر سرمایه میخواد؟

مادرِ من زمین؛ معلم ِ من طبیعت و راهنمای من شهودم است 🌱❤
اونجوری فقط بعد بازنشستگی میشه ولی من الان میخوام الان که جوونم دست و پا دارم دامداری کنم

فک میکنی راحت شما عادت کردی ب شهر نمیتونی بری روستا ،روستا مشکلات خودش داره ،خواهرم روستا وام گرفت ۲۰گوسفند خرید تو یک شب یهو ۱۱ تاش مردن، صبح دید ۱۱ گوسفند کف طویله ،دخترش خواستگاریش ب هم خورد حالا هر کی براش میاد زرتی میگن فلانی نامزد بوده در صورتی ک ب بله برون نرسید

روستا به شرطی خوبه که خانوادت یا فک و فامیل اونجا داشته باشی نه که از وسط تهران پاشی بری توی محیط کوچیک که همه هم دیگرو میشناسن

قطعا برخورد جالبی باهات نمیکنن بنظرم چون اونجا غریبه ای 

بعدشم کسی که به رفاه عادت داره نمیتونه بره دامداری کنه و نون بپزه و بره ییلاق این چیزا تو فیلماست که قشنگه

من کلی فامیل دارم تو روستا زود زود هم میریم سر میزنم 

زناشون همشون دیسک کمر دارن ، زانوشون آب آورده  اینقدر سختی کشیدن هرروز یه جاشون درد میگیره به این آسونیا که نیست

اسی ببین عزیزم 

روستا داریم تاروستا ...

شمال همش سرسبزی و...

اما روستا داریم که کل دانش اموزاش 30 نفرن 

یه خانه بهداشت هفته ای یکبار ...چندتا نغازه ...

ب نظرم بری شهرستان بهتره 

من دوستم خونش شهرستان بود بعد پشت خونشون شالیزلر بود سهمی رو براخودشون توزمین داشتن پس برنج تامین بود ...

دامداری بلد نیستی مهم نیست ادم نطمئن پیدا کن بهش بگو شیر وگوشتش مثلا نصف نصف بستگی ب توافق داره ...بعد گوشه حیاطشون باغچه کرده بود ...خیار وگوجه وپیاز وسبزی ...داداششم توکار عسل بود وگاو داشت ...من که واقعا لذت میبردم از زندگیشون همه چیشون ارگانیک وسالم ...

اهاراستی مرغ وخروس وجوجه هم داشتن 

...من همه جا پز ائمه رو میدم ناامیدم نکنید همه جا توچله ها ب بقیه میگفتم نا امید نشید خدا حاجتتون میده ومیشد!حالا هم ب من سائل همیشگی منت بزارید وحاجتم بدیدخدایا تک تک ائمه رو قسم میدم ب چادر خاکی مادر حضرت زهرا(س)دیگه دست رو نقطه ضعف اولاد پیغمبر گذاشتم حاشا که حاجتم ندید ....خدایا دستمو بگیر ....قول میدم تا اخر عمرم هرمالی رو ب دست بیارم خرج نشر دین وائمه معصومین سلام الله علیهم کنم ...کاربرا تورو خدا شما رو ب جان عزیزانتون قسم میدم برامون دعا کنید ....غبطه خور حاجت گرفته هام!!!
2706