2733
2734
عنوان

ازدواج

| مشاهده متن کامل بحث + 453 بازدید | 74 پست

زیاد بهش ابراز علاقه نکن من حتی بچه های کوچولو که دوسشون هم دارم زیاد بهم بچسبن یا وابسته باشن دیگه خوشم نمیاد ازشون ازشون فراریم چه برسه به ادم بزرگا

دخترا دوست دارن مردشون قوی باشه یه تکیه گاه محکم که بتونن بهش تکیه کنن نه ضعیف و شکننده 

پس قوی باش خودتو جلوش ضعیف نشون نده

یه مدت بعد خودش پشیمون میشه میفهمه هیشکی مثل شما نمیتونه دوسش داشته باشه 

فقط قوی بودن رو حتما مدنظر داشته باش

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اینم بگم پارسال من به امام جماعت مسجدمون گفته بودم که بهش علاقه دارم چون خجالت میکشیدم به بابام بگم ...

کاش نمیگفتی تا عمه چی رسمی پیش بره اینطورم که معلومه خانوادش راضی هستن دختره هم با مشورت مامان باباش بهتر میتونه تصمیم بگیره

2728
زیاد بهش ابراز علاقه نکن من حتی بچه های کوچولو که دوسشون هم دارم زیاد بهم بچسبن یا وابسته باشن دیگه ...

آخه قوی یعنی چطوری باشم مثلا ؟ خب من مثلا موقع صحبت با کسی خیلی متین و آرام و با اخلاق و با خنده صحبت میکنم 

کاش نمیگفتی تا عمه چی رسمی پیش بره اینطورم که معلومه خانوادش راضی هستن دختره هم با مشورت مامان باباش ...

آخه چند تا خواستگار اومده خودش که نتونسته تصمیم بگیره به حرف مامان باباش هم گوش نداده البته خب اون خواستگار ها برای اون که دختر نجیبی هست حیفه فقط من هستم که دوسش دارم وگرنه اگر علاقه نبود دخترهایی با شرایط بهتر واس من هست

آخه قوی یعنی چطوری باشم مثلا ؟ خب من مثلا موقع صحبت با کسی خیلی متین و آرام و با اخلاق و با خنده صحب ...

منظورم رفتار اجتماعیت تنها نبود

تکیه گاه باش مثل یک دوست صمیمی که راحت بتونه حرف دلش رو بهت بگه باهاش برخورد کن زیاد خودتو وابسته بهش نشون نده ولی اینجوری هم نباش که خشک و مغرور باشی توی همه زمینه ها باید تعادل داشته باشی

البته نه الان اینا برای بعد از محرمیته

راستشو بخوای من روابط قبل ازدواج این دوستی ها اصلا برام قابل هضم نیست چون اشتباه محضه جدای از این قضاوت هایی که میشه این سوءتفاهم ها از اصل هم گناه هستن 

شما خودت میگی پیش امام جماعت مسجدتون رفتی پس همچین آدم بی قید و بندی نیستی از علاقه ای هم که از بچگی بهش داشتی پس قاعدتا با دخترای دیگه هم رابطه نداشتی 

منتها این اشتباه رو انجام دادی که باید همینطور رسمی پیش میرفتی بعد وقتی عقد کردید بهش میگفتی من از قبلا دوست داشتم اینطوری براش خیلی خواستنی تر بود... مثل شوهرخواهر من

منظورم رفتار اجتماعیت تنها نبود تکیه گاه باش مثل یک دوست صمیمی که راحت بتونه حرف دلش رو بهت بگه باه ...

یعنی بعد از عقد بهش میگفتی چقدر بهت علاقه داشتم 

ولی تو گفتگو های خواستگاری هم میل و رغبتت رو نشون میدادی که ازت خوشم اومده که اینو توی تصمیمش لحاظ کنه 

ولی حالا که اینطوری پیش نرفته توی این مدت روی کارت تمرکز کن و روی خصوصیات اخلاقیت کار کن باقیش رو به خپا بسپار و رسمی پا پیش بزار

اگه تلگرام داری حتما عضو این کانال شو خیلی بدردت میخوره یه مشاور امین و قابل اعتماد توی همه زمینه ها هم قبل ازدواج و بعد ازدواج تربیت فرزندان و مشکلات خانوادگی خلاصه همه موارد

لینکش رو برات میزارم اسم کانالش همسران خوب هست.

https://t.me/hamsaranekhoob

2740
آخه چند تا خواستگار اومده خودش که نتونسته تصمیم بگیره به حرف مامان باباش هم گوش نداده البته خب اون خ ...

چی بگم والا بنظرم با همین مشاوری که بهتون معرفی کردم صحبت کنید خیلی بهتره فک کنم یکشنبه ها میتونید بهشون پیام بدید و اون هم بصورت ویس تو کانال بدون ذکر نام شما جوابتون رو میدن

من یا امثال من فقط نظر شخصیمون رو گفتیم ولی اون بهترین راه حل ممکن رو جلوی پات میزاره

ان شاء الله توی تمام مراحل زندگیتون موفق باشید و هرچی خیر و صلاحتونه براتون رقم بخوره   

منظورم رفتار اجتماعیت تنها نبود تکیه گاه باش مثل یک دوست صمیمی که راحت بتونه حرف دلش رو بهت بگه باه ...

من پسر مذهبی هستم از پارسال که بابام به باباش گفت همش میخواستم نظرشو درموردم ولی توی این یه سال چند بار میخواستم بهش بفهمونم ولی عقب میکشیدم خودمو چون هم خجالت میکشیدم هم میگفتم نکنه ازم ناراحت بشه بعدشم می گفتم برای پسری مثل من خوب نیستش ولی با دوستم صحبت کردم و با چند تا مشاوره صحبت کردم دوستم گفت اگر واقعا میخوای چرا داری خودتو اذیتبه میدی دلتو بزن به دریا بهش بگو من سه بار استخاره کردم که سه بارشم گفتن خیره اقدام کن منم بخاطر همین پیام دادم حتی پیام رسید ولی نگاه نکرده بود فعلا پیام رو منم سریع پشیمون شدم پاکش کردم با خودم گفتم تا کی باید اینقدر عذاب بکشم پیام بده همه چی رو بگو منم خب چند روز قبل رفته بودیم خونشون بهم گیاه الوورا داده بود آخه الووررا دوست دارم یعنی گفتم ماشاالله چقدر رشد کرده اونم داد بهم البته دو سه تا داشتند .گفتم برای خودت چی گفت این همه رو من چکار میخوام .به بهانه اون که دستت درد نکنه دادی و چطوری باید توی گلدون کاشت و این چیزا پیام دادم بعد چند روز همه چی رو پیام دادم گفتم اونم بعد دوهفته جواب مثبت داد یعنی گفتچی بر فرض اینکه جوابم مثبت هست الان میای خواستگاری یا بعد استخدام منم گفتم تو کدومشو میگی گفت واس من فرقی نمیکنه ولی اون موقع آماده تری منم گفتم نظر منم همینه خلاصه دیگه مثلا چند تا سوال داشت ازم میپرسید درباره گوشی و این چیزا من جوآب میدادم یا از روحیه هم باخبر میشدیم که اینطوری شد عادت شد دوماه پیام دادیم بهش گفتم ببین این صحبت کردن هارو به قصد دوست دختر دوست پسر نزاریا چون قراره ازدواج کنیم به قصد آشنا شدن بیشتر بزار بعدش حتی مثلا میگفت تو برای عقد فلان لباس رو بپوش منم فلان و این چیزا 

من پسر مذهبی هستم از پارسال که بابام به باباش گفت همش میخواستم نظرشو درموردم ولی توی این یه سال چند ...

نمیگم نیت شما بد بوده ولی همیشه همینطوره دیدید میگن وقتی دوتا نامحرم زیر یه سقف باشن نفر سوم شیطانه فضای مجازی هم همون حکم رو داره

نیت شما اول درست بوده ولی صمیمیت بعدش درست نبوده همین عادت و وابستگی

شما اول میخواستید نظرش رو بفهمید و فهمیدید، ولی جفتتون رابطه رو ادامه دادید تا احساسی شد و جواب نسبتا منفی ایشون تاثیر منفی و مشکلات روحی و حتی جسمی براتون ایجاد کرد 

شما گفتید بهش که این رابطه رو به حساب دوست دختر پسری نزاره یعنی خودتون رو قانع کردید که این رابطه اشتباه نیست  

یعنی این حرف نشون میده که یه جاهایی عذاب وجدان هم داشتید اما سفسطه کردید

برای شما که آدم پاکی هستید اینا رو میگم وگرنه خیلی ها به این حرفا میخندن و روابط نامشروع رو عادی و بخشی از زندگی همه میدونن و باورشون نمیشه هنوز کسایی وجود دارن که خدا رو تو زندگیشون پررنگ میبینن و از این جور روابط دوری می‌کنند...اونا تازه خیلی هم تاییدتون میکنن خصوصا اینکه شما دلیل برای قانع کردن خودتون داشتید و قصدتون ازدواج بوده و

میگن این اشنایی ها لازمه، درسته واقعا هم لازمه ولی به شرطی که احساسی نشه و زیر نظر خانواده ها باشه

وقتیرابطه ای احساسی بشه شما واقعیت اون طرف رو نمیبینید مشکلات اخلاقی و ظاهری و خلاصه هرچیزی رو نمیبینید 

خودتون گفتید موارد مناسب و بهتری برای من وجود داره ولی امتخاب شما ایشونن با این خصلت هایی که آزارتون میده

ولی اون این احساسی که شما نسبت بهش دارید رو به شما نداره وگرنه نمیگفت دو دلم یا مثل داداشمی و این حرفا

نمیگم نیت شما بد بوده ولی همیشه همینطوره دیدید میگن وقتی دوتا نامحرم زیر یه سقف باشن نفر سوم شیطانه ...

بله شما درست میگید .نمیدونم چند سال ازم بزرگتر هستید و چقدر تجربه دارید ولی قشنگ راهنمایی ام میکنید ممنونم.بله همش میخواستم بخاطر درس دیگه پیام ندم ولی با خودم می گفتم نکنه یه وقت به پیام ندادن عادت کنه و سرد بشه ولی خب وقتی پیام میداد جوابشو میدادم یا مثلا صبح ها خودم یه صبح بخیر اینا میگفتم .حتی اینم بگم شاید نود درصد شروع کننده پیام این بنده خدا بود یعنی تا انلاین میشدم می دیدم نوشته درحال نوشتن انگار علم غیب داشته کی انلاین میشم یا حتی زمان های دیگه شاید بتونم بگم اول خودش پیام میداد .من میخواستم پیام دادن رو کم یا قطع کنم حتی به خودشم گفتم .گفتم که میخوام یکم کمتر.پیام بدیم چون درس دارم ولی میترسم ازم سرد بشی و ولم کنی و میخوام بگم بابام بیاد با بابات صحبت کنه حداقل نشون بشیم خیالم راحت بشه . میدونم نباید میگفتم میترسم ولم کنی و خیالم راحت نیست ازت خب تجربه نداشتم . .اونم گفت بابا برو با خیال راحت درستو بخون من که گفتم خیالت راحت باشه من که نمیخوام غولت بزنم .حتی یه بارم گفت میخوای بگو بابات بیاد خواستگاری بعدش گفتم واقعا گفت نه شوخی کردم .یه لحظه به ذهنم این اومدش.

نمیگم نیت شما بد بوده ولی همیشه همینطوره دیدید میگن وقتی دوتا نامحرم زیر یه سقف باشن نفر سوم شیطانه ...

من بعد اینکه این کارو کرد برای اینکه از این ناراحتی و غمگینی راحت بشم می گفتم این همه دختر هست که منو با همچنین خصوصیاتی ببیینن علاقه بهم پیدا کنن چرا باید من باید اینقدر محبت کنم و این متوجه نشه.خب نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی توی شهرمون از همشهریان بگیر تا مسئولین شهر روی من حساب دیگه باز میکنن و از من تعریف میکنن و خوششون میاد ازم حتی میتونم برم خواستگاری دخترشان ولی با خودم میگم این چیزا مطرح نیست زیاد واسم من به همین دختر با اینکه از نظر فرهنگی مالی مذهبی و اخلاقی پایین تر هستن و حتی پدرش که پسر عمم میشه اعتیاد به تریاک داره و خسیس و زیاد منطقی نیست ولی بازم دوسش دارم

پدرم هم دیده بود حالم اینطوری هست برای اینکه بهم دلداری بده میگفت این دختر باید بیاد مسجد که نماز میخونی داد از خوشحالی که تو میخوای باهاش ازدواج کنی پس.چرا اینطوری میکنی .میگفت این همه دارن توی شهر تو رو تعریف میکنن ولی من توی دلم اصلا به این حرفا واکنش زیاد نشون نمیدادم و می گفتم من اینو دوست دارم و این چیزا مهم نیست زیاد

2706