2737
2739
عنوان

درمان وسواس فکری.😊

| مشاهده متن کامل بحث + 3271 بازدید | 156 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

۱.اول ضررات فکرکردن ب چیزهای بیهوده رو بسنجین.مثلا بگید اگه من ب چنین موضوع مسخره ای فکرکنم یه سد بزرگ واسه مغز من درست میشه و جز درست کردن اضطراب کار دیگه ای نمیتونم واسه خودم بکنم.هرچیزی ک بخواد بشه میشه و وقتی شد ما باید باهاش دست و پنجه نرم کنیم

۲.یه جدول بکشید و نگرانی ها و اضطراب هاتون رو توی اون جدول بکشید.بعد جلوش هم بنویسید : ارزش فکر کردن دارد _ ارزش فکر کردن ندارد‌. و تیک بزنید

۳.بعد از اینکه مرحله ی ۲ رو انجام دادین حالا افکارتون رو ( که مزاحم هستن) روی یه تیکه کاغذ بنویسید و بندازیدش تو یه جعبه خالی.مثلا جعبه دستمال کاغذی.و دیگه ب هیچ عنوان ب اون جعبه سر نزنید.

۴.حتما خودتونو سرگرم نگه دارید.کتابهای روانشناسی مثل : درون هر زن یا خودت باش دختر رو مطالعخ کنید.ورزش و مدیتیشن یادتون نره.مغز باید استراحت کنه

۵.حالا که ذهنتونو مشغدل نگه داشتید و تمرین دوم رو هم انجام دادین ( هر موقع ک فکررالکی میاد تو ذهنتون یه ستون ب جدول اضافه کنید و بنویسیدد)بعد از یه مدت( حداکثر یکماه) ب جعبه سر بزنید. شاید فکرکنید اینکارا بیهوده اس اما تاثیر شگفت انگیزشو رو خودتون مقبینید و از دیدن چیزایی ک الکی بهشون فکرمیکردین خندتون میگیره😄😉

بازم واستون میزارم تو پست های بعد

بعد چندماه برگشتم😍❤فدای @bellatrixlstrang بشم ک پشتمو خالی نکرد💋پاترهدم  ادمک خرنشوی گریه کنی ؛ کل دنیا سراب است بخند🍃
ببین من وسواس فکری همراه با عذاب وجدان دارم میتونی کمکم کنی دوستم؟خیلی دارم عذاب میکشم خییییلی

دقیقا شما عین منی👌من عذاب وجدان یه طرف وسواس ی طرف دیگه.داشتم روانی میشدم

تا با این تکنیک ها نجات پیدا کردم

البته بازم هست

بعد چندماه برگشتم😍❤فدای @bellatrixlstrang بشم ک پشتمو خالی نکرد💋پاترهدم  ادمک خرنشوی گریه کنی ؛ کل دنیا سراب است بخند🍃
من ترس ازدست دادن عزیزان دارم

منم داشتم.

ببین مرگ یه چیز طبیعیه.و ما نمیتونیم خودمونو گول بزنیم و بگیم مثلا والدینم تا ابد زنده میمونن.ما همه از خاکیم و ب خاک تعلق داریم.باید سعی کنی بجای همچین فکرهایی باهاشون بیشتر وقت بگذرونی . وقتی همچین افکاری میاد تو ذهنت با خودت تکرار کن: اینا وسوسه ای جز شیطان نیست.من ب خدای خودم ایمان دارم و میدونم هیچوقت موجب ناراحتی من نمیشه.پس خودش بهتر میدونه ک باید چکار کنه تا بنده اش خوشحال و راصی باشه‌من باید خودمو ب خدا بسپرم و زمزمه های شیطانی رو از خودم دور کنم

۷.نوشتن حتما به شما کمک میکنه.حتما حتما یه دفتر یادداشت کوچولو واسه خودتون تهیه کنید و فکرهاتون رو توی اون بنویسید.برای هیچکس جز اون دفترچه درد و دل نکنید.مشکلاتتون رو توی اون بنویسید مثلا : میترسم شوهرم کارشو از دست بده.

بعدش راه مقابله باهاشو بنویسید : میترسم شوهرم کارشو از دست بده.اما متوجه هستم ک این یه فکر بیهوده اس و هیچ دلیلی وجود نداره.تازه اگرم کارشو از دست بده با یاری هم دوباره میتونیم زندگی رو بسازیم

خلاصه که همه ی درد و دل هاتونو تو اون دفترچه بنویسید.

۸.فکرهای مزخرفتونو روی یه تیکه کاغذ بنویسید.بعدهم اونو پاره کنید!!!بله ب همین راحتی.کافیه پاره اش کنید.اینجوری انگاروذهنتونو خونه تکونی و جارو میکنید

2740

شما تحصیلات روانشناسی دارین؟؟

عاقا ،خانوم ،عزیزجان،لطفا اینقدر به آرمی های سایت انرژی منفی ندید کلا به کیپاپرا کیدرامرا و کلا کره دوستان سایت نظر مخالفتون رو با عتاب تمام ابراز نکنید به خدا این علاقشون باعث ب قهقرا رفتنشون نمیشه والا بخدا منم کی پاپ رو دنبال میکنم یه نمه آرمی هم هستم اگر فرصتش پیش بیاد کی دراما هم تماشا میکنم هنوز به انحطاط و پستی نرفتم بچه هم نیستم ۲۵ سالمه درسمم خوندم و دارم میخونم ب اندازه توانمم دارم تو زندگی شخصیم و کاری و تحصیلی پیشرفت میکنم و اتفاقا خیلی جاها از سخت کوشی همین هم نوعان کره اییمون انگیزه و انرژی هم گرفتم  خلاصه خواستم بگم مثل مردم قرون وسطی و حتی قبل تر از اون نژاد پرست نباشید ما الان در سال۲۰۲۲ زندگی میکنیم دوره ای ک مسئله برداشته شدن مرزها و یکدست شدن جهان مطرحه  چرا ک ما همه انسانیم و میان انسانها هیییییییچ برتری و تمایزی نیست الا ب اندازه اخلاق و انسانیت 💜💜 دوستان بزرگوار من در این فضا نمیتونم پاسخگوی سوالات روانشناختی باشم چون بنظرم نظر دادن در مورد این مسائل مهم در این پلتفرم کار درست ،اخلاقی وحرفه ای نیست .اما اگر سوالی راجع ب رشته‌ی روانشناسی داشتید به اندازه توانم خوشحال میشم کمکی بکنم .               
۱.اول ضررات فکرکردن ب چیزهای بیهوده رو بسنجین.مثلا بگید اگه من ب چنین موضوع مسخره ای فکرکنم یه سد بز ...

@fateme0018   دوستم بیا بخون توام

هرچی خدا بخواد...خدا که بد نمیخواد💛متاهل💍در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم...لطف انچه تو اندیشی،حکم انچه تو فرمایی🙌🏻🌊«لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ»؛یه صلوات مهمونمم میکنید🙏🏻
2706