2737
2739
عنوان

استرس و افکار منفی یه روز منو میکشه

| مشاهده متن کامل بحث + 344 بازدید | 57 پست

@مهیار_امیری2    

سلام حالتون خوبه ؟ ببخشید یه سوالی ازتون داشتم ، استاد تو مرحله تحلیل دستی با روش کانی و‌ پرتال و طراحی اولیه گفته که تیپ بندی کنید ، منظور از تیپ بندی اینجا چی هستش ؟؟ دقیقا چه طور باید براش تیپ بندی کنم ؟؟

محال است فرصتی را که حق الهی من است از دست بدهم ،زیرا در حمایت رحمتم ، نه در لوای قانون 
@مهیار_امیری2     سلام حالتون خوبه ؟ ببخشید یه سوالی ازتون داشتم ، استاد تو مرحله تحلیل ...

سلام تشکر

فکر کنم منظورشون تیپ بندی مقاطع تیر و ستون می باشد، یعنی سعی گردد از مقاطع با نمره های یکسان استفاده کنید، مثلا در  طبقه اول اگر 10 تا ستون دارید، 6 تاش تیرآهن دوبل 18 و 4 تاش مثلا دوبل 22 

تو نه در دیروزی، و نه در فردایی/ظرف امروز، پر از بودن توست
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام تشکر فکر کنم منظورشون تیپ بندی مقاطع تیر و ستون می باشد، یعنی سعی گردد از مقاطع با نمره های یک ...

مرسی ، بعد از روی سری عمران که نگاه میکردم برای طراحی تیر قاب ساده با مهاربند ، مثلا اگر توی یک طبقه سه تا دهنه داشتیم و برش و خمشش رو حساب کرده بودیم ، اومده بود یه بار برای دهنه ای که کمترین خمش و برش رو داشت طراحی کرده بود یه بار هم برای اونی که بیشترین رو داشت ، خوب الان مثلا من برای کمترین خمش و برش که طراحی کردم شدش IPE ۱۴۰ ، خوب الان برای اون یکی دهنه که برش و خمش بزرگ‌تری داره شاید جواب نداد ! بیام برای همه دهنه ها طراحی کنم ؟؟ بعد اونایی که به هم نزدیک تر هستند رو یه تیپ بگیرم ؟؟ مثلا مبشه در یک دهنه برای تیر های قاب خمشی ساده از IPE 160 استفاده کنیم و دهنه کنارش ۱۸۰ ؟؟ یا اینکه تو یه امتداد همه تیر ها باید یه چیز باشن ؟

محال است فرصتی را که حق الهی من است از دست بدهم ،زیرا در حمایت رحمتم ، نه در لوای قانون 
مرسی ، بعد از روی سری عمران که نگاه میکردم برای طراحی تیر قاب ساده با مهاربند ، مثلا اگر توی یک طبقه ...

مهم اینکه تاپ آف بیم شما در یک تراز باشه، و اصلا مهم نیست که تیر شما در یک دهانه 16 باشه و در یکی 18

2742
مهم اینکه تاپ آف بیم شما در یک تراز باشه، و اصلا مهم نیست که تیر شما در یک دهانه 16 باشه و در یکی 18

سلام آقای امیری ببخشید باز سوال داشتم ازتون 

تو اجرا برای تیر ها ابعاد IPE ۴۰۰ یا ۴۵۰ استفاده میشه در ساختمون ها ؟! متاسفانه ابعاد تیر هایی که به دست آوردم خیلی بزرگ شدن نمیدونم مشکل از کجا هستش 

سلام آقای امیری ببخشید باز سوال داشتم ازتون  تو اجرا برای تیر ها ابعاد IPE ۴۰۰ یا ۴۵۰ استفاده ...

سلام بعید میدونم در بازار موجود باشه، من خودم تیرآهن 300 استفاده کردم ولی برای شرایط بود که ضخامت بتن عرشه 17.5 سانتی متر و بار مرده 500 کیلویی در هر متر مربع داشتم، شما بار مرده و نوع سقفتون را بگین

سلام بعید میدونم در بازار موجود باشه، من خودم تیرآهن 300 استفاده کردم ولی برای شرایط بود که ضخامت بت ...

نوع سقف تیرچه بلوک هستش و بار مرده برای هر کف کنم ۴۷۰ تن البته با ترکیب بار ۱/۲d+L+e

سلام بعید میدونم در بازار موجود باشه، من خودم تیرآهن 300 استفاده کردم ولی برای شرایط بود که ضخامت بت ...

بدون بار زنده بار کف حدود ۲۷۰ تن اگر اشتباه نکنم مطمئن نیستم

2738
بدون بار زنده بار کف حدود ۲۷۰ تن اگر اشتباه نکنم مطمئن نیستم

اشتباه می کنید، 270 تن عدد خیلی زیادیه!آیا منظورتون 270 کیلوگرم در هر متر مربع است؟

اشتباه می کنید، 270 تن عدد خیلی زیادیه!آیا منظورتون 270 کیلوگرم در هر متر مربع است؟

ببینید بار هر طبقه شده شده ۳۹۰ تن ! کل ساختمون شده ۳۰۰۰ تن حدودا 

خوب ساختمون فولادی ۶ طبقه روی پیلوت با مساحت ۴۶۴ متر مربع مگه کمتر از این میشه ؟؟ ما متره هم انجام دادیم وزن ساحتمان همین حدودا شد 

مثلا بار مرده سقف شده ۵۶۰ کیلوگرم بر متر مربع 

منظور شما رو متوجه نمیشم

ببینید بار هر طبقه شده شده ۳۹۰ تن ! کل ساختمون شده ۳۰۰۰ تن حدودا  خوب ساختمون فولادی ۶ طبقه رو ...

سلام منظورتون از بار هر طبقه چیه!؟ این 390 تن شامل چه چیزهایی هست!؟

ساختمان فولادی در هر متر مربع حالا با توجه به سیستم باریر جانبی 80-110 کیلوگرم وزن آهن آلات مصرفیه!حالا این وزن رو در مساحت زیر بناتون ضرب کنید ببینید سنخیتش با 3000 تن کجاست!؟

اگر بار مردتون در متر مربع 560 کیلوگرم هست، اگر با احتساب وزن سقف و متعلقات آن است که صحیح است ولی اگر بدون وزن سقف گفتید، احتمالا جایی را اشتباه محاسبه کردید، حال در صورتی که با متعلقات سقف باشد تیرآهن 400 غیر منطقیه و بازم فکر می کنم جایی را دارید اشتباه محاسبه می کنید! 

سلام منظورتون از بار هر طبقه چیه!؟ این 390 تن شامل چه چیزهایی هست!؟ ساختمان فولادی در هر متر مربع ح ...

سلام ، ببخشید یه سوالی داشتم ،وقتی که برش پایه رو حساب کردم عددی که به دست آوردم از عدد بچه ها بزرگ‌تر شدش ، من سیستم رو قاب خمشی فولادی متوسط گرفته بودم که R طبق آیین نامه ۲۸۰۰ میشد ۵ ، ولی وقتی سیستم رو قاب خمشی فولادی ویژه در نظر گرفتم این مشکل حل شد ، میخواستم بپرسم که اصلا همچین سیستمی برای یک ساختمان مسکونی استفاده میشه ؟؟ چون من هر چی محاسباتم رو نگاه کردم هیچ جا مشکلی نبود ، مشکلم فقط با همین ضریب R بود ، اگر سیستم رو قاب خمشی فولادی متوسط بگیرم ابعاد تیر های قاب خمشی خیلی ابعاد عجیب و غریبی میشه مثلا IPE 600 !!! اما وقتی که قاب خمشی فولادی ویژه در نظر میگیرم این مشکلم حل میشه 

به نظرتون این دلیل کافی هستش برای انتخاب این سیستم ؟ ( با توجه به این که پروژه درسی هستش نه پروژه واقعی )

سلام ، ببخشید یه سوالی داشتم ،وقتی که برش پایه رو حساب کردم عددی که به دست آوردم از عدد بچه ها بزرگ‌ ...

سلام خیر مشکل از ضریب رفتار نیست.

به نظرم در واحد ها یا بارگذاری جایی رو اشتباه رفتید  که مقاطعتون اینقدر اور میشه.

دوباره چک کنید.

برای ساختمان شما نهایتا تیرها باید ipe22 بشه

سلام خیر مشکل از ضریب رفتار نیست. به نظرم در واحد ها یا بارگذاری جایی رو اشتباه رفتید  که مقاط ...

درسته مرسی ، آخه کجا اشتباه کردم خیلی نگاه کردم ، یعنی ربطی به دهانه ها همه نداره ؟ برای من ۵ متری و ۵/۵ متری هستش ، وزن یه ساحتمون با ابعاد من چه قدر میشه حدودا ؟ منظورم وزن لرزه ای هستش ، برای من شده ۳۲۰۰ تن ، اما شما گفتید همچین چیزی نمیشه ، از دوستام که پرسیدم وزنی که به دست آورده بودن ۱۸۰۰ تن و ۱۵۰۰ تن و ۲۵۰۰ بود یعنی برای من w= 3200 و c=0.11 برش پایه رو که براش حساب میکنم خیلی بزرگ میشه 

مرسی 

درسته مرسی ، آخه کجا اشتباه کردم خیلی نگاه کردم ، یعنی ربطی به دهانه ها همه نداره ؟ برای من ۵ متری و ...

ببینید اینطوری من پاسخ بدم چون داخل محاسبات شما نیستم برام سخت و گنگه! من پیشنهاد بهتری میدم به شما

2706