2737
2739
عنوان

به هم فکریتون نیاز دارم.ممنون میشم بیاید.

| مشاهده متن کامل بحث + 235 بازدید | 48 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پس ازش بپرس که میخواد چه جوابی به خانواده اش بده که شماهم همونو بگی.ببین چه عکس العملی نشون میده. ا ...

اون همش از من میپرسه میگه یه فکری بکن یه چیزی بگیم 

خودشم توش مونده 

اوایل اصلا اینطوری نبود 😔😔😔😔

خیلی اذیت میشد حتی هدیه ای میدادن بهمون 

ولی الان از بس پدر مادرش تو گوشش خوندن و هی میگن چقد میدن چقد کمک میکنن .

الان شوهرم فکر میکنه وظیفه خانوادمه و هیج کمکی به چشمش نمیاد 

پناه بر خدا ان شاالله که سر عقل بیاد 

خدا همه رو هدایت کنه

اولا هیچ وقت نذار احدی پشت سر خونوادت حرف بیجا بزنن. جوری بهشون بفهمون که از همه تو دنیا برات با ارز ...

فقط گوشی من خراب بود 

میخواستیم یه پولی جور کنیم برای من فقط بخریم

بعد گفت وام بگیریم سودش میشد ۵ تومن خوده احمقم پیشنهاد دادم از بابام قرض بگیریم که اون سود رو ندیم 

الان اینا به چشمش نمیاد 

بعد گفت حالا که دارین میگیریم بیشتر بگیریم منم گوشیمو عوض کنم یکجا پسش میدم 

در مورد بد گفتن هم جلو روم که چیزی نمیگن جلو رو گل و بلبله 

پشت سر پیش شوهرن میگن که نمیتونم واکنشی نشون بدم دیگه

2731
اون همش از من میپرسه میگه یه فکری بکن یه چیزی بگیم  خودشم توش مونده  اوایل اصلا ای ...

عزیزدلم غصه نخور.بنظرم یه جوری اروم و با مهربونی قانعش کن که راست گفتن از هرچیزی بهتره.راستشو بگیم و خلاص.😊حالا که خودشون هم مردد هستن و ازشما کمک میخوان بهترین فرصته که تصمیم درست رو یه جور زیرکانه بهش تحمیل کنید(سیاستهای خانمانه)😂

عزیزدلم غصه نخور.بنظرم یه جوری اروم و با مهربونی قانعش کن که راست گفتن از هرچیزی بهتره.راستشو بگیم و ...

قصدم همینه 

چون واقعا چاره ای بجز اینم نداریم 

بگیم قسطیه که میگن پس چرا تا حالا گفتید عین حقوق میره جا قسط 

بگیم بدلیه میگن  عقل نداشتید که پول بالای چیز تقلبی دادید 

بگیم چی اخه

فقط متاسفانه من بی سیاستم و شوهرم عصبی و کم تحمل واسه این نمیزاره دوکلام حرف بزنم که شاید قانع بشه فوری داد و بیداد و عصبانیت

راستی تا حالا خانواده همسرت بهتون کمک کردن ؟

نخیر 

حتی پول کادو عروسی هم ندادن بقران 

فقط چون موقع عقد همسرم بیکار بود سرویس طلا رو اونا خریدن که سبک و ارزونم بود حدود ۱۰ سالپیش

یه بار قرض خواستیم برای ماشین 

ولی شوهرم گفت اگه بگم ماشین جنجال میکنن که پول نداری ماشین میخوای چکار 

گفت بهتره بگم قرضی از دوستم گرفتم حالا پولشو میخواد 

به باباش گفتیم قرض بده 

گفت بخدا جلو چشمم با دستبند بیاد ببرتت پول نمیدم 

به ولله عین کلامشه

2740
قصدم همینه  چون واقعا چاره ای بجز اینم نداریم  بگیم قسطیه که میگن پس چرا تا حالا گفتی ...

ببخش که اینجوری میگما.اصلا به دیگران چه ارتباطی داره که شما چقدر قسط دارید؟چقد حقوق دارین؟چقد درماه براتون می مونه و ازین حرفا.

خلاصه هر قسطی یه روز تموم میشه دیگه.نیازی نیست به کسی توضیح بدین.مثلا یه قسط وامتون تموم شده و یکم هزینه تون سبک شده دوست داشتین؛دلتون خواسته گوشی بخرین.

وقتی شما تو زندگی دیگران تجسس نمیکنید دیگران هم حق ندارن تو زندگی شما سرک بکشن و پرس وجو کنن.یعنی اصلا شما نباید بهشون این اجازه رو بدید.

ببخش که اینجوری میگما.اصلا به دیگران چه ارتباطی داره که شما چقدر قسط دارید؟چقد حقوق دارین؟چقد درماه ...

ما هیچوقت نمیگفتیم 

جریانش اینطور بود که هی توقع داشتن از ما 

و مارو پولدار و بی مشکل میدونستن 

شوهرم حقوق اداره کاری میگیره با اضافه کار ۵و خورده ای .مستاحریم 

بعد شوهر خواهر شوهرم ۱۸ تومن و خونه دارن منظورم اینه خرج اجاره ندارن مثل ما

یه روز یه چی شد دخترش گفت ما که مثل شما پولدار نیستیم  یعنی همینجور مونده بودیم

دوباره چندبار باباش هی تیکه مینداخت که پولارو بیارید بیرون و رو کنید و...

که شوعرم نشست گفت والا اینقد قسط میدم اینقد حقوقمه

من مطمینم شوهرم نگران قضاوت پدر مادرشه

با خودش میگه الان بگم گوشی گرفتن یا پول دادن 

پیش خودشون نمسگن تو دروغگویی که گفتی هوامونو ندارن 

نمیدونم چه سیاستی بکار ببرم راضی بشه

نخیر  حتی پول کادو عروسی هم ندادن بقران  فقط چون موقع عقد همسرم بیکار بود سرویس طلا ر ...

قسم نخور عزیزدلم.درکت میکنم و حرفتو باوردارم.کم ندیدم ازین دست آدما..

غصه نخور گلم دو روز دنیا ارزش غصه و حرص و جوش نداره.خلاصه اینها هم میگذره.

شما نباید بین همسرو خانواده یکی رو انتخاب کنی باید با تصمیم درست و رعایت اعتدال و عدالت و سیاست خانمانه😉هر دوشو حفظ کنی.هردوش نعمت بزرگی هستن.

خودتو دست کم نگیر بجای ناراحتی و استرس ،فکرتو ازاد کن و جوانب روبسنج و تصمیم درست بگیر.

از خانواده همسرت با کسی صمیمی نیستی؟مثلا خواهر شوهر،که ادم معقولی باشه و درمورد همین سوال جوابای مادرشوهر اینا غیر مستقیم بهش بگی و اونوبه گوششون برسونه شاید ازین کاراشون دست بردارن وقتی متوجه بشن شما با حرفاشون می رنجید.

یکی دوبار از چندتا حرف خواهرشوهر کوچیکم و مادرشوهرم رنجیدم اما بخاطر همسرم بروی خودم نیاوردم اما یه بار با خواهرشوهر بزرگم که خیلی مهربونه و سنجیده است یه حالت غیر مستقیم و اشاره وار صحبت کردم اونم متوجه رنجیدنم شد به گوش مادر و خواهر کوچیکش رسوند و اوناهم هرچند قصد وغرضی نداشتن،دیگه اونجوری باهام شوخی نکردن و حرفی نزدن.

ما هیچوقت نمیگفتیم  جریانش اینطور بود که هی توقع داشتن از ما  و مارو پولدار و بی مشکل ...

اصلا گیریم که تا حالا به شما کمک نکردن و شماهم ازشون کمک نخواستین خلاصه هدیه دادن و کمک گرفتن هم ازیه جایی شروع میشه دیگه.الان باباتون دلش خواسته یه پولی دستش بوده یه جفت گوشی براتون گرفته.اصلا از کسی طلب داشته عوص طلبش اونارو گرفته بوده داده به شما که خردخرد پولشو بعد بهشون بدین(انقد راه حل و چاره هست و میشه چندجور دلیل اورد براش😉).اینکه بیانش مشکلی نداره بخصوص جلوی خانواده همسرتون که تا حالا هیچ کمکی نکردن بهتون.تازه پرچم شما هم میره بالا😎

اصلا گیریم که تا حالا به شما کمک نکردن و شماهم ازشون کمک نخواستین خلاصه هدیه دادن و کمک گرفتن هم ازی ...

مشکل اینجاست همسرم نمیخواد پرچم من و خانوادم بره بالا 

شاید بخاطر اینکه خاتواده خودش هیچوقت حمایتی نکردن نمیدونم 

فقط گوشی من خراب بود  میخواستیم یه پولی جور کنیم برای من فقط بخریم بعد گفت وام بگیریم سودش ...

هروقت شوهرت برات تعریف کرد که مامان اینا چی پرسیدن و چی گفتن خیلی آروم ازش بپرس خب تو چه جوابی دادی؟ببین بهت چی میگه.

بهش بگو ببین همسرم ما نباید به کمک خانواده هامون چشم داشته باشیم.خلاصه تو این دوره زمونه سخت هرکسی با زندگی خودش مشغوله و همین که بتونه امورات خودشو بگذرونه هنر کرده.

در صمن هرچیزی که ما خودمون باتلاش خودمون بدست بیاریم لدت بیشتره.

خانواده من هیچ منتی روسرمون نمیدارن بابت کمکهاشون.حالا دستشون میرسه هوامونو دارن.ازت انتظار ندارم که اینارو جلوی مامانت اینا بگی چون کار درستی نیست و باعث ناراحتی شون میشه.اما ازت این توقع رو دارم وقتی خودت از کمکهای خانواده ام خبر داری لطفا جانب وجدان رو رعایت کن اجازه نده به خانواده من توهین بشه لااقل.چرا پشت سرشون حرف و حدیث میشه و تو سکوت میکنی درحالی که اونا کلی هوامونو داشتن تا حالا.خانواده ات اگه ازین موضوع بی خبرن اشکالی نداره اما خدای بالاسر و من وتو که از کمکهای بابام خبر داریم.پس لطفا اجازه نده پشت سر خانواده ام حرفی زده بشه.دوراز وجدانه

2706